کتاب «ظهور انقلاب فرانسه» را بیشتر بشناسید

26/08/1399 02:17 ب.ظ

کتاب «ظهور انقلاب_فرانسه» را بیشتر بشناسید زیرنویس_فارسی| فرهنگی مشاهده ویدیو در سایت👇 🆔 EtemadTV 👈عضویت⭕️

مورخ بزرگ فرانسوی، جورج لوفور، در کتاب خود با عنوان «ظهور انقلاب فرانسه» که برای اولین بار در سال 1939 به چاپ رسید، تلاش کرده است تا به این پرسش پاسخ دهد که چرا انقلاب فرانسه رخ داد؟ شناخت علل و پیامدهای انقلاب فرانسه برای محققان اهمیت حیاتی دارد، زیرا این انقلاب منشا بسیاری از مفاهیم مدرن ما در خصوص آزادی، برابری و دموکراسی است. کتاب لوفور بر نبردهای طبقاتی در فرانسه و نقش مهمی که در ظهور انقلاب فرانسه داشتند، تأکید دارد.

تنش‌های اجتماعی میان اشراف، کارگران شهری، روستاییان و بورژوازی، سلطنت را در تلاش برای حفظ کنترل بر نارضایتی‌های فزاینده مجبور به اعمال اصلاحات سیاسی کرد.

برای آشنایی بیشتر با این کتاب، ویدئوتیتر

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

والری ژیسکار دستن رئیس جمهوری فرانسه در زمان انقلاب ایران درگذشت♦️ والری ژیسکار دستن رئیس جمهوری فرانسه در زمان انقلاب ایران درگذشت ▪️ ژیسکار دستن کمی پیش از انقلاب ایران، در گوادلوپ میزبان سران کشورهای غربی از جمله جیمی کارتر بود. کمی بعد از این کنفرانس، خمینی از پاریس به ایران بازگشت و انقلاب شد. شکر تف بر روح ژیسکار دستن که کمک کرد تا خمینی ایران و ملت را اسیر کند. این ستمی که بر میلیونها ایرانی می رود بدون کمک ژیسکار دستن و کارتر و شرکت های نفتی غرب ممکن نبود. لعن و نفرین ابدی بر این حرامیان بی وجدان اشتباه نکنید! گوادلوپ نقشی در اراده پولادین امام آیت الله خمینی ره و ملت ایران مبنی بر خروج و اخراج شاه از ایران نداشت.. امام آیت الله خمینی ره سالیان طولانی،دهها و صدها بار تاکید کرده بود که : شاه باید برود! و هنگام کنفرانس تقسیم منافع گوادلوپ،شاه از ایران فرار کرده بود!

یادگاری در جعبه کفش مادربزرگ؛ خاطرات شاهد نسل‌کشی ارامنه در فرانسه کتاب شدکتابخانه ملی فرانسه روز پنج‌شنبه از کتابچه «تنها زمین به داد ما خواهد رسید»، نوشته یک شاهد عینی نسل‌کشی ارامنه در سال ۱۹۱۵ رونمایی می‌کند.

کُندی در رسیدن کشتی‌های حامل کامیون‌ از بریتانیا به بندر کاله فرانسهاینکه چه تعداد کشتی وارد بندر کاله فرانسه شوند به توان تست‌گیری بریتانیا بستگی خواهد داشت. رانندگان کامیونی که می‌خواهند از بریتانیا وارد فرانسه و اروپا شوند باید نتیجهٔ منفی تست کرونا را نشان دهند.

چراغ سبز فرانسه به واکسن فایزر-بیون‌تک؛ واکسیناسیون از یکشنبه آغاز می‌شودشهروندان فرانسوی در حالی قرار است از سه روز آینده با محصول دارویی تولید شده توسط شرکت آمریکایی-آلمانی فایزر-بیون‌تک بر ضد بیماری کووید۱۹ واکسینه شوند که آژانس دارویی اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا نیز پیش‌تر استفاده از این واکسن تایید کرده بود. خوشبحال شون

به گفته اپیدمیولوژیست ارشد فرانسه بازگشت به زندگی عادی تا پائیز آینده میسر نیستژان فرانسوا دلفرسی اپیدمیولوژیست ارشد طرف رایزنی دولت فرانسه، روز جمعه 17 دسامبر گفت که بعید است