کاهش ۵۰ درصدی ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان های استان در ۲۴ ساعت گذشته

23/01/2021 09:26:00 ب.ظ

دکتر زالی: ترخیص بیماران مبتلا به کرونا از بیمارستان‌های تهران، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ درصد کمتر شده است

دکتر زالی: ترخیص بیماران مبتلا به کرونا از بیمارستان‌های تهران، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ درصد کمتر شده است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با هشدار نسبت به کمرنگ شدن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از کاهش ۵۰ درصدی ترخیص بیماران کرونایی در بیمارستان های استان در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 وی افزود: مجموعا حدود ۱۹۱۶ بیمار در استان تهران با تشخیص کرونا در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که اگر این آمار را با ۲۴ ساعت قبل مراجعه کنیم با یک رشد سه درصدی رو به رو خواهیم بود. دکتر زالی ادامه داد: همچنین میزان ترخیص در تهران در ۲۴ساعت گذشته نسبت به ۲۴ ساعت ما قبل آن کاهش پیدا کرده است و از ۳۰۰ نفر ترخیص به ۱۵۰ بیمار مرخص شده رسیده است.

 وی یادآور شد: میزان افرادی که در ۲۴ ساعت گذشته به عنوان موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران بستری شدند ۲۲۳ بود که از این تعداد ۸۰ نفر در بخش های مراقبت های ویژه مستقیما بستری شدند. دکتر زالی گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته میزان مرگ و میر ۱,۴ برابر نسبت به ۲۴ ساعت ماقبل آن افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

در انگليس هر دقيقه ٢٠٠ نفر واكسن ميشن ،ج ا كى ميخواهد واكسيناسيون اين ملت در بند را شروع كند؟ ینی اکثرا مردم و موج جدید هم تازه به ثمر نشسته و باید 1 ماه بستری باشن ، واسه همین ترخیص کم شده.

طالبان در تهران: کشته شدن دیپلمات های ایرانی در مزارشریف دردناک بود اما ما نکشتیمبرخی از اعضای گروه طالبان در نشست خبری در تهران به خبرنگاران گفتند جهاد این گروه «علیه اشغال» است و تاکید کردند «در بخشی از توافق دوحه با ایالات متحده آمده است که یک حکومت اسلامی» در انتظار افغانستان است. آن‌ها همچنین منکر دست داشتن در کشتن دیپلمات های ایرانی در شهر مزار شریف شدند. مرغ پخته هم خنده ش ميگيره.. قتلهای زنجیره‌ای هم کار ما نبود، گروهی خودسر بودن🙂

اعمال مجدد محدودیت های کرونایی در جهان همزمان با عدم موفقیت در روند واکسیناسیونبا ناکام ماندن تلاش ها برای انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس، اعمال مقررات و محدودیت های کرونایی جدید در سراسر جهان از سر گرفته شده است. این تیتر خبری زدن اصلا با واقعیت تناسب نداره! امارهایی هم هستش که نشون میده توی امریکا و یک سری کشور دیگه واکسیناسیون خوب پیش میره و از میزان ابتلا کم کرده...

رگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها/ کاهش دمای هوا در برخی مناطقرگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها کاهش دمای هوا در برخی مناطق مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور و کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق خبر داد.

آسمان صاف اغلب مناطق کشور در روز جمعه/ پیش بینی کاهش کیفیت هوا در روزهای آتیسازمان هواشناسی: *اکثر مناطق کشور در روز جمعه آسمانی صاف خواهند داشت *یکشنبه تا روز سه‌شنبه جوی آرام و پایدار در کشور حاکم است *در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود

کاهش قیمت نفت و طلا در پی تقویت دلار؛ موج تازه گرانی ارز در ایرانهمزمان با ادامه تقویت دلار در بازارهای جهانی، نرخ رسمی آن در بازار ایران با وجود تضعیف در مقابل یورو به بالاترین حد در ۸۲ روز گذشته رسید تا بهای آزاد آن نیز به اوج قیمتی ۴۰ روز گذشته برسد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی امروز شنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان تهران اظهار کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته در تهران مجموعا ۳۵۰۰بیمار با تشخیص علائم بیماری کرونا به صورت سرپایی در بخش بهداشت و درمان به ما مراجعه کردند که سهم افرادی که به مجموعه بهداشت مراجعه کردند حدود دو هزار نفر بوده است.در این نشست خبری، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالیان در قطر، عبدالحق وثیق عضو تیم مذاکره کننده طالبان و ملا خیرالله خیرخواه عضو تیم مذاکره کننده طالبان در دوحه، شرکت داشتند.به گزارش ایسنا، قرنطینه های محلی و محدودیت های جدید کرونایی برای ده ها میلیون نفر از مردم کشورهای مختلف از هند گرفته تا آرژانتین در نظر گرفته شده است چرا که موارد جدید ابتلا به کروناویروس افزایش پیدا کرده و توزیع واکسن به دلیل کمبود یا در برخی کشورها به خاطر ترس از عوارض جانبی متوقف شده است.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۵ اردیبهشت) در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع دراستان‌های البرز، تهران، سمنان و استان‌های مرکزی، قم، اصفهان، یزد، فارس، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

  وی افزود: مجموعا حدود ۱۹۱۶ بیمار در استان تهران با تشخیص کرونا در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که اگر این آمار را با ۲۴ ساعت قبل مراجعه کنیم با یک رشد سه درصدی رو به رو خواهیم بود.   دکتر زالی ادامه داد: همچنین میزان ترخیص در تهران در ۲۴ساعت گذشته نسبت به ۲۴ ساعت ما قبل آن کاهش پیدا کرده است و از ۳۰۰ نفر ترخیص به ۱۵۰ بیمار مرخص شده رسیده است. آن اتفاق قبل از اینکه نیروهای ما به آنجا برسند، افتاده بود و روز نشده بود و این اتفاق شب رخ داده بود.   وی یادآور شد: میزان افرادی که در ۲۴ ساعت گذشته به عنوان موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران بستری شدند ۲۲۳ بود که از این تعداد ۸۰ نفر در بخش های مراقبت های ویژه مستقیما بستری شدند. بر اساس محدودیت های جدید در هند، ساکنان ایالت ماهاراشترا روزهای آخر هفته تنها برای مسافرت و خرید غذا یا دارو می توانند از خانه خارج شوند.   دکتر زالی گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته میزان مرگ و میر ۱,۴ برابر نسبت به ۲۴ ساعت ماقبل آن افزایش یافته است. بنابر گزارش مرکز اسناد انقلاب اسلامی، الله مدد شاهسوند عضو سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف که از این واقعه نجات یافت درباره آن روز گفته بود: «طالبان وارد خیابان کنسولگری شده بودند و هر موجودی را که می‌دیدند، به طرفش تیراندازی می‌کردند.   وی با اشاره به سیر رو به کاهش مجموعه رعایت شیوه نامه ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته گذشته در سطح استان یادآور شد: مجموعا در طول هفته های اخیر با کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران رو به رو بوده هستیم که می تواند یک زنگ خطر جدی  و پیش درامد بروز امواج بعدی بیماری در تهران باشد. ضیاییان افزود: طی روز پنجشنبه (۹ اردیبهشت) در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، شمال هرمزگان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

  دکتر زالی یادآور شد: معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دو هفته قبل به عدد ۷۶,۳ درصد رسیده بود، اما متاسفانه این عدد در هفته گذشته به ۷۵. امارت اسلامی، نظامی مشمول می خواهد که در آن همه امت ها حضور داشته باشند. در آرژانتین نیز محدودیت تردد شبانه اعمال شده که بر اساس آن رفت و آمد از نیمه شب تا شش صبح ممنوع است.۴ درصد تقلیل پیدا کرد.   وی درباره افزایش ابتلای گروه های سنی بین پنج تا ۱۷ سال توضیح داد: ابتلای این گروه سنی به کرونا در دو هفته گذشته در تهران افزایش یافته است؛ در حالی که عدد بستری این گروه سنی قبل از آذر ماه بین ۱,۵ تا ۲ درصد متغیر بود اما این عدد اکنون بین هشت تا ۱۰ درصد رسیده است. شاهین گفت که این گروه، طالبان، به هیچ وجه در «پی انحصار قدرت در افغانستان نیست.   دکتر زالی درباره علت این مسئله یادآور شد: یکی از دلایل این موضوع می تواند این باشد که ما با شکل های جدیدی از بیماری رو به رو هستیم که جوانان و نوجوانان را درگیر می کند، دیگر اینکه ممکن است جوانان بیشتر در معرض ارتباطات اجتماعی قرار گرفته باشند. به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، اعمال محدودیت های کرونایی در برخی کشورها درحالی اعمال می شود که در برخی کشورها روند بازگشایی آغاز شده است. علاوه بر اینها ممکن است الگوی حضور در شهر به گونه ای بوده باشد که جوانان بیشتری در معرض ابتلا به کرونا قرار گرفته باشند.» واکنش طالبان به سخنان ظریف: غیرمسئولانه و مداخله آشکار در امور افغانستان بود وی درباره سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه « نتیجه مثبت مذاکرات دوحه که با مقامات دولت ترامپ به نتیجه رسیده، امکان دارد با دولت جدید جو بایدن از بین برود» گفت: « ما با یک دولت چهار ساله توافق نکرده ایم، ما با نظام آمریکا توافق کرده ایم. انتهای پیام.

وی یادآور شد: حتی اگر نسبت به اسفندماه ۹۸ میزان مرگ و میر گروه صفر تا پنج سال را در نظر بگیریم که آن زمان حدود ۰,۴ تا ۰.۵ درصد بود، این میزان در دی ماه امسال به ۴. با این حال عضو عالی رتبه گروه طالبان در سخنان خود به قول و قرار این گروه با آمریکا اشاره کرد و گفت: « آمریکایی ها گفتند که پس از چهارده ماه افغانستان را ترک خواهند کرد در غیراین صورت ما به مبارزه با اشغال، مانند ۲۰ سال گذشته ادامه می دهیم. انتهای پیام.۴ درصد رسیده است.   دکتر زالی با بیان اینکه عدد مولد پایه در تهران هر هفته به عنوان یک شاخص مهم مورد تحلیل قرار می گیرد، افزود: متاسفانه در اواخر هفته گذشته این عدد به ۱,۱ رسید.» روز گذشته محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان و هیئت همراهش در تهران دیدار و از «ایده تشکیل حکومتی همه شمول با حضور همه اقوام و گروهای سیاسی در افغانستان» استقبال کرد.   وی با بیان اینکه عدد مولد پایه اگر بالاتر از یک باشد نشان دهنده رو به تزاید بودن اپیدمی است و اگر زیر یک باشد نشان دهنده کاهش بیماری است، اظهار کرد: در دو هفته قبل عدد مولد پایه در استان تهران ۰,۹۹ بود اما متاسفانه در هفته گذشته این عدد به ۱.

۱ درصد رسید. این‌ که طالب یک گروه تروریستی هست یا نه؟، در قوانین ما هنوز طالبان را از گروه تروریستی خارج نکردیم.   دکتر زالی در پایان با بیان اینکه ابتلای به کرونا و سایر بیماری های تنفسی و بیماری هایی که دستگاه تنفسی فوقانی را با ماهیت ویروسی و یا عفونی درگیر می کند، بر اثر هوای آلوده و در تماس بودن با ذرات آلوده ویروسی است، گفت: استفاده بهینه از ماسک با کیفیت مطلوب و مناسب و با پوشش درست، استفاده منظم از مواد ضدعفونی کننده و شست و شوی منظم دست ها برای تمامی بیماری های ویروسی از جمله کرونا می تواند بسیار اثربخش باشد. انتهای پیام . ما تابع ملل متحدیم.