کالین و سالیوان تلفنی گفت‌وگو کردند

22/03/1400 04:04:00 ب.ظ

کالین و سالیوان تلفنی گفت‌وگو کردند سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه تلفنی گفت‌وگو کردند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی 12.06.

2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، ابراهیم کالین با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد. طرفین در این تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه، آخرین تحولات منطقه از جمله افغانستان، سوریه، لیبی، مدیترانه شرقی و قبرس پرداختند.

کالین و سالیوان همچنین درباره جزئیات دیدار رجب طیب اردوغان و جو بایدن، روسای جمهور ترکیه و آمریکا در حاشیه اجلاس ناتو گفت‌وگو کردند. طرفین بر لزوم گسترش روابط ترکیه و آمریکا به عنوان دو متحد دیرین ناتو و بر تمرکز همکاری‌های استراتژیک تاکید کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزرای دفاع ترکیه و آمریکا تلفنی رایزنی کردندوزیر دفاع ملی ترکیه با همتای آمریکایی خود پیرامون امنیت دوجانبه و منطقه‌ای و همچنین همکاری در زمینه صنایع دفاعی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی چ زری زدن حالا؟

وزرای دفاع ترکیه و آمریکا تلفنی رایزنی کردندوزیر دفاع ملی ترکیه با همتای آمریکایی خود پیرامون امنیت دوجانبه و منطقه‌ای و همچنین همکاری در زمینه صنایع دفاعی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی چ زری زدن حالا؟

ویدئو؛ اعتراض‌های کارگری در لهستان آمد و شد در پایتخت را مختل کردصدها کارگر شاغل در بخش‌های مختلف انرژی و معدن لهستان روز چهارشنبه با برگزاری راهپیمایی در ورشو، پایتخت، روند عادی عبور و مرور در این شهر را مختل کردند.

دیدار بوریس جانسون و جو بایدن در حاشیه نشست سران گروه هفتبوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، و جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) در حاشیه اجلاس جی هفت با یکدیگر دیدار کردند.

روحانی : این روزها شاهد تحریف و تغییر و آمار غلط و دروغ هستیمروحانی: متاسفانه این روزها زبان تشکر دچار لکنت عجیبی شده وقتی تعداد فوتی‌های کرونا بر مبنای میلیون نفر را در نظر بگیریم، در دنیا ۵۱ امین کشور هستیم ایران یکی از منظم‌ترین کشورها در بیان آمار بود شفافیت از بدیهیات است که نمی‌توانید آن را از دولت بگیرید خف لطفاً اره مثل شفافیت تو بورس!!! یا اوایل کرونا که منکرش بودین!!!! یا ساقط کردن هواپیما! کدومو بگم اخه نابغه؟

نیروهای ارمنستان بار دیگر به مواضع آذربایجان در کلبجر تیراندازی کردندنیروهای ارمنستان امروز برای بار دوم به سمت مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در کلبجر آتش گشودند. - خبرگزاری آناتولی