کاریکاتور هفته | DW | 07.09.2020

17/06/1399 05:02:00 ب.ظ

اعتراضات مردم روستای ابوالفضل در خوزستان که بنیاد مستغضفان خانه‌هایشان را ا با بولدوزر بر سر آنها خراب کرده تا 'مالکیت' خود را احیا کند دستمایه کاریکاتور این هفته مانا نیستانی برای دویچه‌وله فارسی است.

کاریکاتور هفته کارکرد بحث‌برانگیز بنیاد مستضعفان در ۴۰ سال گذشته به عنوان نهادی تحت امر ولی فقیه و...

کاریکاتور هفته کارکرد بحث‌برانگیز بنیاد مستضعفان در ۴۰ سال گذشته به عنوان نهادی تحت امر ولی فقیه و مصونیت آن در برابر هرگونه تحقیق و تفحص جدی پیوسته محل انتقاد و اعتراض جامعه سیاسی، اقتصادی و مدنی ایران بوده است. رویکرد رئیس این بنیاد هم در ماه‌های اخیر بحث‌انگیز بوده است؛ از پس گرفتن انتقادهایش از مصادره اموال عمومی از سوی محافل و افراد قدرتمند در حکومت و عذرخواهی از آنها گرفته تا بی‌اعتنایی به اعتراضات مردم روستای ابوالفضل در خوزستان که بنیاد خانه‌هایشان را با بولدوزر بر سر آنها خراب کرده تا"مالکیت" خود را احیا کند. این رویکردها دستمایه کاریکاتور این هفته مانا نیستانی برای دویچه‌وله فارسی است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از ماسه‌سواری تا ژیان‌سواریماسه‌سواری و مسابقه ژیان‌ها بخش مفرح گلچین ویدیوهای بدون شرح این هفته است و به هوا رفتن کودک خردسال با بادبادک غول‌پیکر بخش ترسناک آن.

قرنطینه شهر ملبورن استرالیا دو هفته دیگر تمدید شد - BBC News فارسیمقامات محلی در استرالیا اعلام کردند که با توجه به کم نشدن تعداد مبتلایان به کووید ۱۹، محدودیت‌های شدید و قرنطینه شهر ملبورن استرالیا برای دو هفته دیگر تمدید می‌شود. ایالت ویکتوریا کانون موج دوم شیوع ویروس کرونا در استرالیا بوده و ۹۰ درصد مبتلایان در کل کشور تنها در این ایالت بوده‌اند و ۷۵۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

هفته هنر و فرهنگ؛ مرگ‌ها، خانه رو به ویرانی، هنرمندان تشنه کار - BBC News فارسیعزاداری های محرم با تصویرهایی از مراسم گاه منظم و گاه به هم تنیده و بی نظم، باری تمام شد. هفته ای که سینماها فیلم پخش می کردند و بخشی از نمایشخانه‌های تهران و چند شهر بزرگ، آب و جارو کرده بودند، با زحمت بسیار و بی آن که هزینه های کار را تامین کنند. وزیر ارشاد به دیدار نقاش با سابقه ایران درودی رفت اما پیشکوتان هنرمند زیر فشار سخت معیشت و خانه هنرمندان، یادگاری از دوران اصلاحات رو به تعطیل می رود.

ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimدور دوم انتخابات_مجلس جمعه هفته جاری ۲۱ شهریورماه برگزار خواهد شد سخنگوی و دبیر ستاد انتخابات کشور: انتخابات روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد

هند بار دیگر رکورد ابتلای روزانه به کرونا را شکست | DW | 07.09.2020ویروس کرونا همچنان با سرعت زیاد در هند گسترش می‌یابد و رکورد جدیدی از موارد ابتلا در یک روز به جا گذاشته است. دولت آلمان اعلام کرده برای پشتیبانی از مقابله با کرونا کمک به هند را افزایش می‌دهد.

آخرین خبرهای دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | DW | 07.09.2020