کارگر خدماتی در غم نان، شرکت‌ها در اندیشه‌ ‌بی‌قانونی/ نظارت عالیه مجریان 'قانون کار' کجاست؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ کارگر خدماتی در غم نان، شرکت‌ها در اندیشه‌ ‌بی‌قانونی/ نظارت عالیه مجریان 'قانون کار' کجاست؟

«هم کارگر ساده داریم هم مجرب و تحصیل کرده»؛ این روزها شرکت‌‌های خدماتی همه جوره در خدمات شما «مشتریان عزیز» هستند؛ کافی است که سر کیسه را شل کنید. این شرکت‌ها بسته به میزان درآمد و سلیقه مشتریانشان هر کارگری که بخواهید را آماده می‌کنند تا منزل و راهورهایتان را برق بیندازند.

کارگران خانگی به دلیل نوع قراردادهایی که با شرکت‌ها دارند، امکان اعتراض و پیگیری حقوق خود را ندارند. در شیوه کار شرکت‌های خدماتی، یک قرار داد میان کارفرما و پیمانکار منعقد می‌شود. در این قرارداد باید تمام مشخصات فنی پروژه تشریح شود؛ از جمله تعداد پله‌های ساختمان در هر طبقه و در کل ساختمان، متراژ شیشه‌های ساختمان در نمای بیرونی و داخلی، تعداد سرویس‌های بهداشتی، شیوه تسویه حساب، تعهدات طرفین از زمان شروع کار و پایان آن.

بر این اساس کارگران بخش خدمات باید از مزایای مبحث چهارم فصل دوم قانون کار با موضوع «جبران خسارت از هر قبیل و پرداخت مزایای پایان کار» بهره‌مند شوند. ماده ۳۱ این قانون تاکید دارد: «چنانچه خاتمه قرارداد کار به لحاظ ازکارافتادگی کلی و یا بازنشستگی کارگر باشد، کارفرما باید بر اساس آخرین مزد کارگر به نسبت هر‌ سال سابقه خدمت حقوقی به میزان ۳۰ روز مزد به وی پرداخت نماید. ‌این وجه علاوه بر مستمری ازکارافتادگی و یا بازنشستگی کارگر است که توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

داعش در روستایی در عراق کدخدا و دو فرزندش را کشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

لغو برگزاری آزمون ارشد و دکتری ۹۹ در دستور کار کمیسیون آموزش مجلس نیستتهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلی برای برگزاری کنکور ارشد و دکتری سال ۹۹ وجود ندارد و آنچه درباره لغو این آزمون‌ها مطرح شده در دستور کار کمیسیون نیست.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در کمین نوزادان و کودکان/ بوسیدن کودکان را کنار بگذارید- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimبوسیدن کودکان ممنوع برخلاف باور عمومی و حتی علمی در روزهای نخستین شیوع کرونا، این روزها کودکان و نوزادان به شدت در معرض کرونا قرار گرفته‌اند پزشکان توصیه اکید دارند که کودکان نیز مانند بزرگسالان از ماسک استفاده کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ یک فرمان اجرایی را برای کاهش نرخ دارو در آمریکا امضا می‌کندپرزیدنت ترامپ یک فرمان اجرایی را برای کاهش نرخ دارو در آمریکا امضا می‌کند بنا بر برنامه روزانه رئیس جمهوری آمریکا که توسط کاخ سفید اعلام شده است، پرزیدنت ترامپ پیش از امضای این فرمان اجرایی، سخنرانی خواهد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هزاران فلسطینی نماز جمعه را در مسجدالاقصی اقامه کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ در پی امضای چند فرمان اجرایی،‌ دستور کاهش بهای دارو را صادر کرد🔺پرزیدنت ترامپ در پی امضای چند فرمان اجرایی،‌ دستور کاهش بهای دارو را صادر کرد ⚡️ رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: نظام فعلی دارویی در کشور ما معیوب است و من دارم آن را اصلاح می‌کنم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »