کارهای پرخطر خانواده بیماران مشکوک به کرونا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این گزارش روایت خانواده‌ای است که مادر پیرشان را با علائم ابتلا به کرونا به یک مرکز درمانی می‌رسانند و بعد از این که متوجه می‌شوند او مشکوک به کرونا است کارهای پرخطری را انجام می‌دهند که ممکن است سلامتی خودشان و دیگران را به خطر بیاندازد شهروندخبرنگاری

این گزارش روایت خانواده‌ای است که مادر پیرشان را با علائم ابتلا به کرونا به یک مرکز درمانی می‌رسانند. آن‌ها بعد از این که متوجه می‌شوند او مشکوک به کرونا است کارهای پرخطری را که ممکن است سلامتی خودشان و دیگران را به خطر بیاندازد، انجام می‌دهند کارهایی که برای جلوگیری از انجام آن از سوی مسئولان هیچ تمهیدی اندیشیده نشده است.

پس از اینکه مادر را به داخل ماشین انتقال دادند و چند باری دچار تهوع شد و کف ماشین بالا آورد، مهدی و علی به این فکر افتادند که اگر او واقعا مبتلا به ویروس کرونا باشد و به‌زودی فوت کند بهتر است در این شهر نباشد و او را به شهر زادگاهش منتقل کنند. در یک لحظه آنها تصمیم گرفتند و به جاده زدند تا مادرشان را به شهرستان زادگاهشان ببرند تا هر اتفاقی قرار است بیفتد، همانجا بیفتد.

وقتی نوبت به سنجش دمای بدن مادرشان می‌رسد، آنها می‌گویند: «مادرمان مسن است و با دارو به خواب رفته. او کاملا سالم است. لطفا او را بیدار نکنید.» ماموران هم از تست کردن او منصرف می‌شوند و به آنها اجازه عبور و ادامه مسیر می‌دهند. بالاخره آنها به شهرستان مقصد می‌رسند و مادرشان را سریع به بیمارستان منتقل می‌کنند. در آنجا وقتی پزشکان شرح‌حال بیمار را دریافت می‌کنند و تصاویر ریه‌های او را می‌بینند، سریع او را به بخش بیماران مشکوک به ویروس کرونا منتقل می‌کنند و به مهدی و علی می‌گویند: «به زودی آزمایش کرونا انجام می‌شود اما ما در اینجا کیت تشخیص نداریم و باید آزمایش به تهران ارسال شود و جواب آن سه روز دیگر مشخص می‌شود، تا آن موقع بیمار ممنوع‌الملاقات است و شماها هم فعلا بروید خانه و سعی کنید از منزل خارج نشوید.

در نهایت انتظار سه روزه به پایان می‌رسد و آنها راهی بیمارستان می‌شوند تا از نتیجه آزمایش مادرشان مطلع شوند، اما وقتی به بیمارستان می‌رسد، پرستار بخش به آنها می‌گوید: «نتیجه یکی از آزمایش‌ها آماده شده است و همچنان مشکوک به کروناست اما باید تا شب منتظر باشیم تا نتیجه آزمایش نهایی هم بیاید.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمبود داروی بیماران تالاسمی در آذربایجان غربی همزمان با شیوع کرونامدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی: *با شیوع کرونا، بیماران تالاسمی با مشکل دارو مواجهه هستند *در روزهای آغاز شیوع کرونا در استان پزشکان معالج بیماران تالاسمی برای ۲ماه آنها دارو تجویز کردند *متاسفانه اغلب بیماران تالاسمی نتوانستد دارو تهیه کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کروناوزیر بهداشت از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواست، درمان افرادی که فاقد پوشش بیمه، بی‌بضاعت و یا اتباع خارجی هستند، از محل منابع طرح تحول نظام سلامت تامین شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سندرز: کمبود تجهیزات حفاظتی برای کادر درمانی تکان‌دهنده است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسندرز: کمبود تجهیزات حفاظتی برای کادر درمانی تکان‌دهنده است ترامپ باید فوراً و با قدرت تمام از قانون تولید دفاعی برای رفع این مشکل استفاده کند coronavirus
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| کرونا در کدام کشورها هنوز مشاهده نشده است؟کرونا در همه کشورهای جهان مشاهده شده اما هنوز در چند کشور به صورت رسمی اعلام نشده است که کرونا به آنجا رفته یا خیر.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

دستور وزیر بهداشت برای نگرفتن پول از بیماران کرونایی در مراکز درمانیتهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر نگرفتن وجه از بیماران مبتلا به ویروس کرونا با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین استفاده از ظرفیت بیمه سلامت تاکید کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

پیشنهاد دکتر زالی به ستاد ملی کرونا برای تسهیل در پرداخت اجاره بهای واحدهای صنفیفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران طی نامه‌ای از وزیر بهداشت در خواست کرد اعمال تخفیفات مناسب به مستاجران اصناف، در دستور کار ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »