کارزار جنجالی خواننده رپ آمریکایی برای انتخابات ریاست جمهوری | DW | 20.07.2020

30/04/1399 09:28 ب.ظ

کانیه وست در حضوری جنجالی کارزار انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کرد. این خواننده رپ جلیقه ضد گلوله به تن داشت، از نژادپرستی انتقاد کرد و در حالی که گریه می‌گرد گفت، جانش را مدیون سقط جنین نکردن مادرش است.

کانیه وست در حضوری جنجالی کارزار انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کرد. این خواننده رپ جلیقه ضد گلوله به تن داشت، از نژادپرستی انتقاد کرد و در حالی که گریه می‌گرد گفت، جانش را مدیون سقط جنین نکردن مادرش است. او با سخنانی جنجالی و گاه گیج‌کننده توجه اذهان عمومی را به خود جلب کرد. کانیه وست ۴۳ ساله که عدد ۲۰۲۰ را روی سرش تراشیده بود، در سالنی در چارلستون شمالی واقع در ایالت کارولینای جنوبی در برابر حضار پیرامون نژادپرستی، دین و مواد مخدر سخن گفت.

وست در این سخنرانی به مخاطبانش گفت، پدرش می‌خواسته مادرش را وادار به سقط او کند، اما مادرش حاضر به این کار نشده و به همین دلیل او حالا در مقابل آنها قرار دارد. کانیه وست هنگام گفتن این سخنان به گریه افتاد.

او هم‌چنین گفت، مسئله سقط جنین دخترش نورث موضوع اختلاف میان او و همسرش کیم کارداشیان بوده و اذعان کرد که در ابتدا مخالف به دنیا آمدن اولین فرزندش بوده است. وست تازه دو هفته است که در حساب توییتری خود نامزدی‌اش برای انتخابات آتی را اعلام کرده است. او به مجله فوربس گفته است شعارش"آری (YES!)" است و نام حزبش"مهمانی تولد"، زیرا اگر او پیروز انتخابات شود، این پیروزی"تولدی برای همه خواهد بود".

این خواننده سیاهپوست این تصور را نژادپرستانه دانست که نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری، باعث دو دستگی میان سیاهان آمریکا خواهد شد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مصاحبه جنجالی ترامپ با 'فاکس‌‌نیوز' درباره احتمال شکست در انتخابات | DW | 20.07.2020یک مصاحبه و سه محور: بحران کرونا، احتمال شکست در انتخابات، خشونت پلیس و پدیده نژادپرستی. نظرسنجی‌ها حکایت از عقب افتادن هشت درصدی ترامپ از رقیب خود دارند. به‌رغم آن، ترامپ معتقد است که در انتخابات پیروز خواهد شد.

مصاحبه جنجالی ترامپ با 'فاکس‌‌نیوز' درباره احتمال شکست در انتخابات | DW | 20.07.2020یک مصاحبه و سه محور: بحران کرونا، احتمال شکست در انتخابات، خشونت پلیس و پدیده نژادپرستی. نظرسنجی‌ها حکایت از عقب افتادن هشت درصدی ترامپ از رقیب خود دارند. به‌رغم آن، ترامپ معتقد است که در انتخابات پیروز خواهد شد.

حاشیه‌های برگزاری یک سالگرد: جشن تولدی برای مرگ | DW | 20.07.2020برپایی جشن ۵۰ سالگی بهشت زهرای تهران از سوی حسن خمینی و با حضور حناچی شهردار تهران، با اعتراضات زیادی روبرو شد. اغلب معترضان به برگزاری جشنی برای بهشت زهرا در شرایط کرونا، گرانی و فشار اقتصادی و سیاسی اعتراض کردند.

از'#اعدام_ نکنید' تا انتخابات ۸۸؛ ایران در جهان توییتریتأیید حکم اعدام سعید تمجیدی، محمد رجبی و امیر حسین مرادی، سه جوان شرکت‌کننده در تظاهرات آبان سال گذشته، اعتراض بی‌سابقۀ کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشته، به گونه‌ای که تا کنون نوشته‌های حاویِ 'اعدام_ نکنید' نزدیک به ده میلیون بار توئیت و بازتوئیت شده است. این امر نه تنها واکنش سیاستمداران غربی در مخالفت با این احکام را برانگیخت بلکه سخنگوی دولت ایران را هم مجبور به واکنش کرد.

فرانس فوتبال: توپ طلای ۲۰۲۰ به کسی اهدا نمی‌شود | DW | 20.07.2020نشریه فرانس فوتبال در سایت رسمی خود اعلام کرد، به خاطر وضعیت ویژه‌ای که بر اثر پاندمی کرونا در سال جاری میلادی بر ورزش فوتبال حاکم است، توپ طلای ۲۰۲۰ به هیچ بازیکنی اهدا نخواهد شد.

ابهام در آمار قربانیان کرونا و خستگی مفرط کادر درمانی ایران | DW | 20.07.2020آمار یک پژوهش از سوی شورای شهر تهران نشان از عدم تناسبی آشکار میان شمار قربانیان این شهر و آمار رسمی وزارت بهداشت در کل ایران دارد. هم‌زمان رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی از خستگی و فرسودگی شدید کادر درمانی خبر داده است.

کانیه وست، خواننده سرشناس رپ و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر سال جاری، در اولین کارزار تبلیغاتی خود با جلیقه ضد گلوله که رویش کلمه"امنیت" نوشته شده بود، به صحنه آمد.

او با سخنانی جنجالی و گاه گیج‌کننده توجه اذهان عمومی را به خود جلب کرد. کانیه وست ۴۳ ساله که عدد ۲۰۲۰ را روی سرش تراشیده بود، در سالنی در چارلستون شمالی واقع در ایالت کارولینای جنوبی در برابر حضار پیرامون نژادپرستی، دین و مواد مخدر سخن گفت.وست در این سخنرانی به مخاطبانش گفت، پدرش می‌خواسته مادرش را وادار به سقط او کند، اما مادرش حاضر به این کار نشده و به همین دلیل او حالا در مقابل آنها قرار دارد. کانیه وست هنگام گفتن این سخنان به گریه افتاد.

او هم‌چنین گفت، مسئله سقط جنین دخترش نورث موضوع اختلاف میان او و همسرش کیم کارداشیان بوده و اذعان کرد که در ابتدا مخالف به دنیا آمدن اولین فرزندش بوده است.

وست تازه دو هفته است که در حساب توییتری خود نامزدی‌اش برای انتخابات آتی را اعلام کرده است. او به مجله فوربس گفته است شعارش"آری (YES!)" است و نام حزبش"مهمانی تولد"، زیرا اگر او پیروز انتخابات شود، این پیروزی"تولدی برای همه خواهد بود".

این خواننده سیاهپوست این تصور را نژادپرستانه دانست که نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری، باعث دو دستگی میان سیاهان آمریکا خواهد شد.

کانیه وست در اولین کارزار تبلیغاتی خود با جلیقه ضد گلوله به صحنه آمد

یکی دیگر از سخنان جنجالی او درباره هریت تابمن، از مبارزان ضد بردگی در قرن نوزدهم بود. وست مدعی شد که هریت تابمن هیچ کاری برای آزادی برده‌ها نکرد، بلکه آنها را"تنها به کار برای سفیدپوستان دیگری کشاند".

نام هریت تابمن که خود در سال ۱۸۲۰ در مریلند به عنوان یک برده به دنیا آمده بود، در کتاب‌های تاریخ ثبت شده است. او از سال ۱۸۵۰ به عنوان یک مبارز زیرزمینی توانست به برده‌های زیادی برای فرار از یوغ بردگی کمک کند. تابمن بعدها برای حقوق زنان مبارزه کرد.هنوز روشن نیست که آیا کانیه وست مدارک لازم را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ارائه داده است یا نه. در بسیاری از ایالت‌ها مهلت ثبت نام و نوشتن نام نامزدها روی برگه‌های انتخاباتی سپری شده است. در انتخابات پیش رو دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان به رقابت با جو بایدن، نامزد دمکرات‌ها می‌رود.ترامپ مدت‌ها از طرفداران وست محسوب می‌شد و حتی از"برنامه انتخاباتی جالب" این خواننده رپ سخن گفته بود، اما با داغ شدن اعتراضات در آمریکا علیه سیاست‌های نژادپرستانه و رفتار خشونت‌آمیز پلیس با سیاه‌پوستان، وست از ترامپ فاصله گرفت.

نام کانیه وست بارها موضوع جنجال‌های خبری بوده است. به عنوان مثال زمانی که اذعان کرد در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به ترامپ رای داده است. سپس او برای درمان مشکلات روحی خود به یک کلینک روان‌درمانی رفت و حساب توییتری‌اش را بست. وست سال گذشته یک آلبوم موسیقی به نام Ye منتشر کرد که ظاهرا به او کمک کرده است تا"بیماری اختلال دوقطبی خود را درمان" کند.