ابهام در آمار قربانیان کرونا و خستگی مفرط کادر درمانی ایران | DW | 20.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمار یک پژوهش از سوی شورای شهر تهران نشان از عدم تناسبی آشکار میان شمار قربانیان این شهر و آمار رسمی وزارت بهداشت در کل ایران دارد. هم‌زمان رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی از خستگی و فرسودگی شدید کادر درمانی خبر داده است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، امروز دوشنبه ۳۰ تیر در نشست آنلاینی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیان اینکه"ایام سختی را می گذرانیم"، گفت: «روزهای سختی را در پیش داریم».

رضا گپیرا به این اشاره کرده که در هر صنف و رشته‌ای یک زمان تعطیلی و استراحت وجود دارد، ولی این زمان برای کادر درمان به‌شدت کم است. علاوه بر این «تاکنون ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر در کادر درمانی کشور با کرونا درگیر شده‌اند و همچنان هم این وضعیت ادامه دارد.» شورای شهر تهران در تحقیقات خود به زمان شیوع کرونا در ایران نیز اشاره کرده که به‌ويژه با بالا بودن میزان ابتلا و تلفات بر اثر این ویروس محل مناقشه شدیدی است؛ چیزی که به گزارش شرق، موجب ناخشنودی مقام‌های وزارت بهداشت شده و آنها ضمن تکذیب آنچه شورای شهر تهران گفته، از منتقدان شکایت هم کرده‌اند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره تاریخ واقعی ورود کرونا به ایران نیز گفته است: «ورود کروناویروس به ایران در تاریخ ۲۰ فوریه یعنی ۳۰ بهمن گزارش شده است و اولین مرگ کروناویروس در تهران را در تاریخ اول اسفند داشتیم که این نشان می‌دهد ورود کرونا به ایران خیلی قبل‌تر از تاریخ رسمی اتفاق افتاده و امروز بیش از هفت‌هزارو ۱۶۷ مورد از کسانی که به این ویروس آلوده شده‌اند، در بهشت زهرا آرام گرفته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران دوباره از ۲۰۰ تن فراتر رفتشمار جانباختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در ایران به بالاترین حد در ۵ روز گذشته رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصویرهای ماهواره‌ای از انفجار احتمالی در منطقه گرمدره در غرب تهرانبی‌بی‌سی به تصویرهای ماهواره‌ای از منطقه‌ای در غرب تهران دست یافته که آثار یک انفجار یا آتش سوزی را در منطقه گرمدره در غرب تهران نشان می‌دهد. تصویرهای ماهواره‌ای نشان می‌دهد که این آتش سوزی یا انفجار در روز ۲۰ تیر رخ داده است. محل سوختگی حدود ۲۲ هزار متر مربع، تقریبا سه برابر یک زمین فوتبال وسعت دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بازدید اردوغان از ایاصوفیه یک هفته پس از تغییر کاربری از موزه به مسجداولین نماز جماعت مسلمانان در ایاصوفیه از زمان تغییر کاربری آن قرار است روز جمعه آینده برگزار شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار فوتی‌های کرونا از مرز ۱۴ هزار نفر عبور کردسخنگوی وزارت بهداشت گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

افزایش آمار همسرآزاری در خراسان شمالی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »