چین ارتش خود را به هنگ‌کنگ می‌فرستد؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

دولت چین چه واکنشی به اعتراضات هنگ‌کنگ نشان خواهد داد؟ آیا امکان دارد ارتش چین به هنگ‌کنگ اعزام شود؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اما بیشتر تحلیل‌گران بر این باورند که احتمال حضور نیرو‌های ارتش آزادی‌بخش خلق چین در هنگ‌کنگ بسیار کم است.

در ۳۱ ماه ژوئیه، نظامیان چین سکوت خود را در قبال معترضان شکستند و ویدئویی منتشر شد که در آن سربازانی به زبان چینی کانتونی فریاد می‌زدند"عواقب همه این اعتراضات پای خودتان است". آقای نی می‌گوید ریسک سیاسی مداخلهٔ نظامی برای چین چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی بسیار بالاست و واقعاً بحران را تشدید خواهد کرد.

پروفسور دیکسون مینگ سینگ از دانشگاه علوم و فناوری پکن می‌گوید که چین"تمام تلاشش را برای نمایش قدرت انجام می‌دهد...مصرانه از برکناری کری لم خودداری می‌کند و نمی‌گذارد که او به طور رسمی این لایحه را باز پس گیرد".

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خلیل‌الله فیروزی از بنیانگذاران کابل‌بانک 'به دستور غنی از زندان به خانه منتقل شد'بی‌بی‌سی به سندی دست یافته که نشان می‌دهد رئیس جمهوری افغانستان به تازگی و بعد از ارزیابی تعهدات مالی و وضعیت صحی خلیل‌الله فیروزی از سهامداران ا صلی کابل بانک، انتقال او را از زندان به خانه‌اش در کابل 'تحت شرایط خاص' منظور کرده ‌است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چین اعتراضات در هنگ‌کنگ را «نزدیک به تروریسم» نامیدمقام‌های چینی می‌گویند سطح اعتراض‌ و ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ به حدی رسیده که می‌توان آن را «نزدیک به تروریسم» رده‌بندی کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، روز چهارشنبه ۲۳ مرداد و پس از دو روز، فرودگاه بین‌
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چین ورود ناوهای آمریکایی به هنگ‌کنگ را ممنوع کرد | DW | 14.08.2019چین اجازه پهلوگیری به دو ناو آمریکایی در هنگ گنگ را نداده است. هنوز دلایل ممنوعیت ورود این ناوها رسما اعلام نشده است. دونالد ترامپ گمان می‌کند که واحدهای نظامی چین در مناطق مرزی با هنگ‌کنگ مستقر شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: چین نفرات ارتش را به مرز با هنگ‌کنگ اعزام کرده استبا ادامه تنش و درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس در هنگ‌کنگ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است دولت چین واحدهای نظامی را به سوی مرز هنگ‌کنگ اعزام کرده است. همزمان، گزارش شده است که پروازهای فرودگاه هنگ‌کنگ که خاطر حضور معترضان متوقف شده بود از سر گرفته شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اشاره ترامپ به امکان ملاقات با رهبر چین پیرامون اعتراضات هنگ‌کنگدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امکان ملاقات با شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین، برای بحث درباره بحران عمیق سیاسی که هنگ کنگ را فراگرفته اشاره کرده است. چین درگیری های خشونت بار در اعتراضات عمومی هنگ کنگ را به عنوان 'رفتاری نزدیک به تروریسم' محکوم کرده، اظهاراتی که نشانه سخت تر شدن موضع چین مقابل معترضان است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشنددونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشند چین: معترضان هنگ کنگ شبیه تروریستان هستند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »