اشاره ترامپ به امکان ملاقات با رهبر چین پیرامون اعتراضات هنگ‌کنگ

اشاره ترامپ به امکان ملاقات با رهبر چین بر سر اعتراضات هنگ‌کنگ

15/08/2019 05:00:00 ق.ظ

اشاره ترامپ به امکان ملاقات با رهبر چین بر سر اعتراضات هنگ‌کنگ

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امکان ملاقات با شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین، برای بحث درباره بحران عمیق سیاسی که هنگ کنگ را فراگرفته اشاره کرده است. چین درگیری های خشونت بار در اعتراضات عمومی هنگ کنگ را به عنوان 'رفتاری نزدیک به تروریسم' محکوم کرده، اظهاراتی که نشانه سخت تر شدن موضع چین مقابل معترضان است.

عکس آرشیوی از دیدار رهبران آمریکا و چیندونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امکان ملاقات با شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین، برای بحث درباره بحران عمیق سیاسی که هنگ کنگ را فراگرفته اشاره کرده است.آقای ترامپ در توییتی گفت مطمئن است که آقای شی می تواند"به سرعت و به صورتی انسان دوستانه" به اعتراضات هنگ کنگ رسیدگی کند.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

او نوشت که آقای شی"یک رهبر بزرگ است که در میان مردم خود از احترام زیادی برخوردار است."او این توییت را با این عبارت به پایان برد:"ملاقات شخصی؟".اظهارات آقای ترامپ پس از آن مطرح می شود که هنگ کنگ برای چندین هفته شاهد تظاهرات دمکرسی خواهانه بوده است.

در همین حال جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا، به چین هشدار داد در هنگ کنگ"آهسته" گام بردارد"چون آمریکایی ها (حوادث) میدان تیان‌آنمن را فراموش نکرده اند."او به"صدای آمریکا" گفت که تکرار سرکوب نظامی اعتراضات دانشجویی در سال ۱۹۸۹"اشتباه بزرگی" خواهد بود. headtopics.com

پیشتر چین درگیری های خشونت‌بار در اعتراضات عمومی هنگ کنگ را به عنوان"رفتاری نزدیک به تروریسم" محکوم کرد؛ اظهاراتی که نشانه سخت تر شدن موضع چین مقابل معترضان است.سه شنبه بعد از چند روز اعتراضات مسالمت آمیز در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ، درگیری هایی میان معترضان و پلیس روی داد.

حق نشر عکسImage captionتظاهرات روز چهارشنبه در شام شویی پو که با گاز اشک آور پلیس روبرو شددر تصاویر ویدئویی ماموری دیده می شود که سلاح خود را به روی معترضانی نشانه می رود که او را با باتوم خودش می زنند.این دومین بار در یک هفته اخیر است که مقام های چینی عملکرد تظاهرکنندگان در هنگ کنگ را به رفتار تروریستی تشبیه می کنند.

دولت آمریکا پیشتر گفت که"عمیقا نگران گزارش ها از حرکات نیروهای شبه نظامی در مرز هنگ کنگ است" و چین را ترغیب کرد به خودمختاری گسترده هنگ کنگ احترام بگذارد.با این حال بیشتر تحلیلگران بر این نظرند که در این مقطع مداخله نظامی مستقیم چین هنوز نامحتمل است.

این مستعره سابق بریتانیا دارای موقعیت ویژه است به طوری که نظام حقوقی و قضایی مستقل خود را دارد و شهروندان آن از آزادی ها و حقوقی برخوردارند که در خاک اصلی چین وجود ندارد. با این حال بسیاری از فعالان بر این باورند که این موقعیت اکنون در خطر است.در ده هفته اخیر میلیون ها هنگ کنگی در تظاهرات ضددولتی شرکت کرده اند، تا خواستار اصلاحات دمکراتیک و تحقیق درباره آنچه می گویند رفتار بی رحمانه پلیس است شوند. headtopics.com

"سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور' نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ترامپ: چین در حال انتقال نیرو به مرز هنگ کنگ است

ترامپ: چین نفرات ارتش را به مرز با هنگ‌کنگ اعزام کرده استبا ادامه تنش و درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس در هنگ‌کنگ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است دولت چین واحدهای نظامی را به سوی مرز هنگ‌کنگ اعزام کرده است. همزمان، گزارش شده است که پروازهای فرودگاه هنگ‌کنگ که خاطر حضور معترضان متوقف شده بود از سر گرفته شده است.

دونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشنددونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشند چین: معترضان هنگ کنگ شبیه تروریستان هستند

پاسخ زنگنه به ادعای ترامپ درباره نیاز آمریکا به نفت خاورمیانهوزیر نفت با کنایه‌ای در پاسخ به ادعای ترامپ گفت: برخی کشورهای نفتی خاورمیانه بیش از آنچه که آمریکا به خاورمیانه نیاز داشته باشد به آمریکا نیاز دارند.

رهبر اکثریت سنای آمریکا نسبت به سرکوب خشن معترضان در هنگ کنگ به چین هشدار دادرهبر اکثریت سنای آمریکا نسبت به سرکوب خشن معترضان در هنگ_کنگ به چین هشدار داد او گفت: «در حالی که پکن تلاش می‌کند به استقلال و آزادی مردم هنگ کنگ دست‌اندازی کند، آنها با شجاعت در برابر حزب کمونیست چین ایستاده‌اند.» امریکا خوب داره کون چین و روسیه میزاره دمتشون گرم. فروپاشی چین و روسیه فوق العاده خواهد بود فسیل باقی مانده از جنگ سرد هنوز دنبال کمونیست کشیِ😂

پرزیدنت ترامپ با اشاره به تنش‌ها در تنگه هرمز: ما نیازی به واردات انرژی از خاورمیانه نداریم🔺پرزیدنت ترامپ با اشاره به تنش‌ها در تنگه_هرمز : ما نیازی به واردات انرژی از خاورمیانه نداریم پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد.