تنگه_هرمز, خاورمیانه, صدای آمریکا

تنگه_هرمز, خاورمیانه

پرزیدنت ترامپ با اشاره به تنش‌ها در تنگه هرمز: ما نیازی به واردات انرژی از خاورمیانه نداریم

پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد. وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کن

14/08/2019 07:06:00 ب.ظ

🔺پرزیدنت ترامپ با اشاره به تنش‌ها در تنگه_هرمز : ما نیازی به واردات انرژی از خاورمیانه نداریم پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد.

پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد. وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کن

مشاهده نظراتچاپپرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد.وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کنترل [خارجی] عرضه کنندگان انرژی قرار گیریم. آنها در حال مقابله با ما هستند. آنها نمی‌خواهند ما انرژی خودمان را داشته باشیم. آنها با فروش انرژی ثروتمند شدند. شما احتمالا در جریان خبرها از تنگه [هرمز] هستید. کشتی های آمریکایی بسیار کمی در آنجا در حال تردد هستند. آنها [ایرانی‌ها]‌ برخی کشتی ها را گرفته اند. من از توافق بد با ایران خارج شدم. و آن کار خوب بود. آنها حالا یک کشور کاملا متفاوت هستند.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

وی افزود: «آنها کشتی دیگر کشورها را می گیرند؛ اما کشتی‌های ما را نمی‌گیرند. رسانه ها به درستی به این مسئله اشاره کردند که ما کشتی‌های بسیار کمی در آنجا داریم. زیر ما خودمان دارای نفت و گاز هستیم. ما دیگر نیازی به وارد کردن آن از خاورمیانه نداریم.»

پرزیدنت ترامپ سه شنبه شب در جمع حامیان خود گفت در چارچوب احیای استقلال انرژی آمریکا و عدم وابستگی اش به نفت دیگران، نیازی به انرژی از آن منطقه ندارد.دولت آمریکا در ماههای اخیر کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را دنبال می کند. هدف کارزار فشار حداکثر دولت پرزیدنت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران، به صفر رساندن فروش نفت آن کشور است. headtopics.com

تهران در این راستا، بارها تهدید کرده است چنانچه قادر به صدور نفت خود نباشد، تنگه هرمز را - که یک پنجم نفت جهان از آن می‌گذرد - خواهد بست.به دنبال حملات انجام شده به نفتکش‌ها در ماه‌های مه و ژوئن در منطقه خلیج فارس و شناسایی ایران به عنوان مظنون اصلی این حملات، ایالات متحده از تلاش برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی خبر داد.

تاکنون برخی کشورهای غربی اعلام کرده اند حاضرند به ائتلاف نظامی به منظور محافظت از کشتی‌ها هنگام عبور از تنگه هرمز بپیوندند.مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، پیشتر گفته بود که از حدود شصت کشور برای شرکت در این ائتلاف برای امنیت کشتیرانی آزاد در خلیج فارس دعوت شده است.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

درگیری پلیس با معترضان در هنگ‌کنگ؛ پرزیدنت ترامپ: امیدوارم کشته‌ای در پی نداشته باشددرگیری پلیس با معترضان در هنگ_کنگ ؛ پرزیدنت ترامپ: امیدوارم کشته‌ای در پی نداشته باشد پرزیدنت ترامپ گفت: «آن‌چه در هنگ‌کنگ در حال وقوع است، وضعیت بغرنج و دشواری است. خواهیم دید چطور خواهد شد؛ ولی من مطمئنم حل می‌شود.»

پرزیدنت ترامپ با نخست وزیر بریتانیا تلفنی گفت‌وگو کرد؛ مشاور امنیت ملی کاخ سفید در لندنپرزیدنت ترامپ با نخست وزیر بریتانیا تلفنی گفت‌وگو کرد؛ مشاور امنیت ملی کاخ سفید در لندن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، در گفت‌وگوی تلفنی با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، ابراز امیدواری کرد دو طرف به زودی با هم دیدار کنند. اپوزسیونها چنان از خشونت طلبی سخن میگویند که انگار قدرت و اسلحه دست مردم است! چرا اپوزسیونها چنان از جنبش مدنی سخن میگویند که‌ انگار ایران مهد دموکراسی است وقتی تنها راه جهت مقابله با حکومت دیکتاتوری خشونت است هرکه مردم را به خشونت طلبی محکوم کند از عوامل خود رژیم است restart

پرزیدنت ترامپ به «انفجار ناموفق موشکی» در روسیه واکنش نشان داد♦️ پرزیدنت ترامپ به «انفجار ناموفق موشکی» در روسیه واکنش نشان داد ⚡️رئیس جمهور ایالات متحده به انفجار اخیر در روسیه واکنش نشان داد و نوشت که ایالات متحده در حال کسب اطلاعات بیشتر درباره این انفجار است.

ترامپ: چین در حال انتقال نیرو به مرز هنگ کنگ است

دونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشنددونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشند چین: معترضان هنگ کنگ شبیه تروریستان هستند

پاسخ زنگنه به ادعای ترامپ درباره نیاز آمریکا به نفت خاورمیانهوزیر نفت با کنایه‌ای در پاسخ به ادعای ترامپ گفت: برخی کشورهای نفتی خاورمیانه بیش از آنچه که آمریکا به خاورمیانه نیاز داشته باشد به آمریکا نیاز دارند.