پرزیدنت ترامپ با اشاره به تنش‌ها در تنگه هرمز: ما نیازی به واردات انرژی از خاورمیانه نداریم

14/08/2019 07:06:00 ب.ظ

پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد. وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کن

تنگه_هرمز, خاورمیانه

🔺پرزیدنت ترامپ با اشاره به تنش‌ها در تنگه_هرمز : ما نیازی به واردات انرژی از خاورمیانه نداریم پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد.

پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد. وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کن

مشاهده نظراتچاپپرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد.وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کنترل [خارجی] عرضه کنندگان انرژی قرار گیریم. آنها در حال مقابله با ما هستند. آنها نمی‌خواهند ما انرژی خودمان را داشته باشیم. آنها با فروش انرژی ثروتمند شدند. شما احتمالا در جریان خبرها از تنگه [هرمز] هستید. کشتی های آمریکایی بسیار کمی در آنجا در حال تردد هستند. آنها [ایرانی‌ها]‌ برخی کشتی ها را گرفته اند. من از توافق بد با ایران خارج شدم. و آن کار خوب بود. آنها حالا یک کشور کاملا متفاوت هستند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

درگیری پلیس با معترضان در هنگ‌کنگ؛ پرزیدنت ترامپ: امیدوارم کشته‌ای در پی نداشته باشددرگیری پلیس با معترضان در هنگ_کنگ ؛ پرزیدنت ترامپ: امیدوارم کشته‌ای در پی نداشته باشد پرزیدنت ترامپ گفت: «آن‌چه در هنگ‌کنگ در حال وقوع است، وضعیت بغرنج و دشواری است. خواهیم دید چطور خواهد شد؛ ولی من مطمئنم حل می‌شود.»

پرزیدنت ترامپ با نخست وزیر بریتانیا تلفنی گفت‌وگو کرد؛ مشاور امنیت ملی کاخ سفید در لندنپرزیدنت ترامپ با نخست وزیر بریتانیا تلفنی گفت‌وگو کرد؛ مشاور امنیت ملی کاخ سفید در لندن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، در گفت‌وگوی تلفنی با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، ابراز امیدواری کرد دو طرف به زودی با هم دیدار کنند. اپوزسیونها چنان از خشونت طلبی سخن میگویند که انگار قدرت و اسلحه دست مردم است! چرا اپوزسیونها چنان از جنبش مدنی سخن میگویند که‌ انگار ایران مهد دموکراسی است وقتی تنها راه جهت مقابله با حکومت دیکتاتوری خشونت است هرکه مردم را به خشونت طلبی محکوم کند از عوامل خود رژیم است restart

پرزیدنت ترامپ به «انفجار ناموفق موشکی» در روسیه واکنش نشان داد♦️ پرزیدنت ترامپ به «انفجار ناموفق موشکی» در روسیه واکنش نشان داد ⚡️رئیس جمهور ایالات متحده به انفجار اخیر در روسیه واکنش نشان داد و نوشت که ایالات متحده در حال کسب اطلاعات بیشتر درباره این انفجار است.

ترامپ: چین در حال انتقال نیرو به مرز هنگ کنگ است

دونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشنددونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشند چین: معترضان هنگ کنگ شبیه تروریستان هستند

پاسخ زنگنه به ادعای ترامپ درباره نیاز آمریکا به نفت خاورمیانهوزیر نفت با کنایه‌ای در پاسخ به ادعای ترامپ گفت: برخی کشورهای نفتی خاورمیانه بیش از آنچه که آمریکا به خاورمیانه نیاز داشته باشد به آمریکا نیاز دارند.

اشتراک مشاهده نظرات چاپ پرزیدنت ترامپ در جمع کارگران مجتمع پتروشیمی متعلق به غول انرژی چند ملیتی «شل» به ارتباط بین خروج از برجام و رفتارهای اخیر ایران در خلیج فارس اشاره کرد.اشتراک چاپ پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، پیش از حرکت به سمت ایالت پنسیلوانیا و در واکنش به درگیری‌های روز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ماه در هنگ‌کنگ ابراز امیدواری کرد که این درگیری‌ها کشته‌ای در پی نداشته باشد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، در گفت‌وگوی تلفنی با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، ابراز امیدواری کرد دو طرف به زودی با هم دیدار کنند.بارگذاری نظرات.

وی گفت: «ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد که تحت کنترل [خارجی] عرضه کنندگان انرژی قرار گیریم. آنها در حال مقابله با ما هستند. خواهیم دید چطور خواهد شد؛ ولی من مطمئنم حل می‌شود. آنها نمی‌خواهند ما انرژی خودمان را داشته باشیم.» /**/ /**/ /**/. آنها با فروش انرژی ثروتمند شدند.» او افزود: «من امیدوارم کسی آسیب نبیند و کسی هم کشته نشود. شما احتمالا در جریان خبرها از تنگه [هرمز] هستید. از این متهم به عنوان «عامل بانک مرکزی» در توزیع ارز نیز یاد می‌شود و در پرونده تشکیل شده برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی، متهم ردیف اول است.

کشتی های آمریکایی بسیار کمی در آنجا در حال تردد هستند. شبکه تلویزیونی‌ فاکس و ام‌اس‌ان‌بی‌سی این اعتراض‌ها را به صورت پخش زنده پوشش می‌دهند. آنها [ایرانی‌ها]‌ برخی کشتی ها را گرفته اند. من از توافق بد با ایران خارج شدم. مردم هنگ کنگ اعتراض خود را دو ماه پیش آغاز کردند؛ آنها ابتدا به تلاش دولت هنگ کنگ برای تصویب لایحه ای اعتراض کردند که اجازه استرداد متهمان به چین را می داد. و آن کار خوب بود. آنها حالا یک کشور کاملا متفاوت هستند. آنها خواستار اصلاحات دموکراتیک و برکناری خانم «کری لم» رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند. /**/ /**/ /**/ احمد عراقچی، معاون برکنار شده بانک مرکزی ایران، بازداشت شد این خبرگزاری همچنین محمدرضا مظلومین پسر «وحید مظلومین» معروف به سلطان سکه که سال گذشته محاکمه و به اعدام محکوم و حکمش نیز اجرا شد، را از دیگر متهمان متواری در پرونده ارزی اعلام کرده است.

» وی افزود: «آنها کشتی دیگر کشورها را می گیرند؛ اما کشتی‌های ما را نمی‌گیرند. رسانه ها به درستی به این مسئله اشاره کردند که ما کشتی‌های بسیار کمی در آنجا داریم. دسته‌بندی نظرها:. زیر ما خودمان دارای نفت و گاز هستیم. ما دیگر نیازی به وارد کردن آن از خاورمیانه نداریم.» پرزیدنت ترامپ سه شنبه شب در جمع حامیان خود گفت در چارچوب احیای استقلال انرژی آمریکا و عدم وابستگی اش به نفت دیگران، نیازی به انرژی از آن منطقه ندارد. ایالات متحده بارها فساد گسترده و نهادینه در ارکان حاکمیت ایران و ماجراجویی‌های خارجی رژیم این کشور را محکوم کرده و آن را از مهمترین عوامل مشکلات متعدد اقتصادی مردم ایران، برشمرده است.

دولت آمریکا در ماههای اخیر کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را دنبال می کند. هدف کارزار فشار حداکثر دولت پرزیدنت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران، به صفر رساندن فروش نفت آن کشور است. تهران در این راستا، بارها تهدید کرده است چنانچه قادر به صدور نفت خود نباشد، تنگه هرمز را - که یک پنجم نفت جهان از آن می‌گذرد - خواهد بست. به دنبال حملات انجام شده به نفتکش‌ها در ماه‌های مه و ژوئن در منطقه خلیج فارس و شناسایی ایران به عنوان مظنون اصلی این حملات، ایالات متحده از تلاش برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی خبر داد. تاکنون برخی کشورهای غربی اعلام کرده اند حاضرند به ائتلاف نظامی به منظور محافظت از کشتی‌ها هنگام عبور از تنگه هرمز بپیوندند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، پیشتر گفته بود که از حدود شصت کشور برای شرکت در این ائتلاف برای امنیت کشتیرانی آزاد در خلیج فارس دعوت شده است. دسته‌بندی نظرها: .