چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان در آستانه روز معلم بازداشت شدند | DW | 30.04.2022

10/02/1401 04:30:00 ب.ظ

دو روز قبل از روز معلم، چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان تهران بازداشت شدند. هم‌زمان با دستگیری‌ها کانون صنفی معلمان برای برگزاری تجمع اعتراضی معلمان مقابل مجلس و مراکز آموزش پرورش شهرهای مختلف ایران فراخوان صادر کرد.

دو روز قبل از روز معلم، چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان تهران بازداشت شدند. هم زمان با دستگیری‌ها کانون صنفی معلمان برای برگزاری تجمع اعتراضی معلمان مقابل مجلس و مراکز آموزش پرورش شهرهای مختلف ایران فراخوان صادر کرد. صبح شنبه ۱۰ اردیبهشت (۳۰ آوریل) چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان تهران. علی اکبر باغانی، رسول بداقی، محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

به گزارش هرانا (ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران) هم‌زمان با این دستگیری‌ها، منزل شهرام حیدری از دیگر فعالان صنفی معلمان نیز از سوی ماموران امنیتی تفتیش و شماری از وسایل او ضبط شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این بازداشت‌ها یک روز پس از فراخوان کانون صنفی معلمان برای برگزاری تجمع اعتراضی معلمان در مقابل مجلس و مراکز آموزش پرورش در شهرها و شهرستان‌های ایران صورت گرفته‌اند.

کانون صنفی معلمان در این بیانیه با اشاره به نقض حق تجمع و حق اعتراض معلمان در نظام جمهوری اسلامی، از مردم و به خصوص دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان خواسته که از فرهنگیان معترض حمایت کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بازداشت پنج عضو کانون صنفی معلمان یک روز پیش از تجمع سراسری در ایرانیک روز پیش از برگزاری یکی دیگر از تجمعات سراسری معلمان، ماموران امنیتی در تهران روز شنبه به خانه پنج معلم و عضو کانون صنفی معلمان یورش برده و دست‌کم چهار نفر را بازداشت کرده‌اند.

حمایت برادران افکاری از هم‌پیمانی جنبش معلمان و کارگرانحبیب_افکاری برادر نوید_افکاری زندانی سیاسی اعدام شده که چندی پیش آزاد شده است، با انتشار پیامی در آستانه روز جهانی کارگر و روز معلم در ایران ، حمایت خود و خانواده‌اش را از معلمان و کارگران ایران اعلام کرد. اخبار_ایران

روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' استدر قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس تاکید شد روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' است خیلی شکر خوردن

گزارش ایلنا از برگزاری راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس + فیلم و عکسراهپیمایی سراسری روز جهانی قدس از صبح امروز در تهران و بیش از ۹۰۰ شهر کشور برگزار شد.

مراسم راهپیمایی «روز قدس» پس از دو سال محدودیت کرونایی در ایرانراهپیمایی «روز قدس» پس از دو سال محدودیت کرونایی در برخی شهرهای ایران با حضور شماری از مردم و مقامات ارشد این کشور برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی چقدرخدشگلن..کاش دوتاشون دوست دخترمن بودن🥰🥰😍

حمایت مردم مسلمان کشمیر از فلسطین در روز قدس- عکس خبری تسنیم | Tasnimحمایت مردم کشمیر از فلسطین در روز قدس گزارش تصویری تسنیم را در لینک زیر ببینید کشمیش