چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان در آستانه روز معلم بازداشت شدند | DW | 30.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو روز قبل از روز معلم، چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان تهران بازداشت شدند. هم‌زمان با دستگیری‌ها کانون صنفی معلمان برای برگزاری تجمع اعتراضی معلمان مقابل مجلس و مراکز آموزش پرورش شهرهای مختلف ایران فراخوان صادر کرد.

صبح شنبه ۱۰ اردیبهشت چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان تهران. علی اکبر باغانی، رسول بداقی، محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

کانون صنفی معلمان در این بیانیه با اشاره به نقض حق تجمع و حق اعتراض معلمان در نظام جمهوری اسلامی، از مردم و به خصوص دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان خواسته که از فرهنگیان معترض حمایت کنند. کانون صنفی معلمان در این بیانیه یادآور شده است: «در چنین شرايط وخیمی و با تداوم نقض حقوق طبقات و اقشار مختلف مردم، از جمله معلمان، به سران جمهوری اسلامی هشدار جدی می‌دهیم، این نوع مواجهه غیرقانونی و ضدحقوق بشری با مطالبات، مردم ایران را به نقطه‌ای بی‌برگشت خواهد رساند که پیامدهای سنگین آن دامن گیر همه خواهد شد.»

در بخشی از این قطعنامه با انتقاد شدید از سرکوب"مستمر و سیستماتیک" فرهنگیان معترض، بر ضرورت آزادی هر چه سریع‌تر فرهنگیان بازداشتی تاکید شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت پنج عضو کانون صنفی معلمان یک روز پیش از تجمع سراسری در ایرانیک روز پیش از برگزاری یکی دیگر از تجمعات سراسری معلمان، ماموران امنیتی در تهران روز شنبه به خانه پنج معلم و عضو کانون صنفی معلمان یورش برده و دست‌کم چهار نفر را بازداشت کرده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حمایت برادران افکاری از هم‌پیمانی جنبش معلمان و کارگرانحبیب_افکاری برادر نوید_افکاری زندانی سیاسی اعدام شده که چندی پیش آزاد شده است، با انتشار پیامی در آستانه روز جهانی کارگر و روز معلم در ایران ، حمایت خود و خانواده‌اش را از معلمان و کارگران ایران اعلام کرد. اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' استدر قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس تاکید شد روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' است خیلی شکر خوردن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش ایلنا از برگزاری راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس + فیلم و عکسراهپیمایی سراسری روز جهانی قدس از صبح امروز در تهران و بیش از ۹۰۰ شهر کشور برگزار شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مراسم راهپیمایی «روز قدس» پس از دو سال محدودیت کرونایی در ایرانراهپیمایی «روز قدس» پس از دو سال محدودیت کرونایی در برخی شهرهای ایران با حضور شماری از مردم و مقامات ارشد این کشور برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی چقدرخدشگلن..کاش دوتاشون دوست دخترمن بودن🥰🥰😍
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمایت مردم مسلمان کشمیر از فلسطین در روز قدس- عکس خبری تسنیم | Tasnimحمایت مردم کشمیر از فلسطین در روز قدس گزارش تصویری تسنیم را در لینک زیر ببینید کشمیش
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »