روسیه: با آمریکا پس از پایان عملیات نظامی در اوکراین مذاکره می‌کنیم

10/02/1401 03:32:00 ب.ظ

روسیه: با آمریکا پس از پایان عملیات نظامی در اوکراین مذاکره می‌کنیم العربيه_فارسى

ولادیمیر یرماکوف، رئیس اداره عدم انتشار و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، به محض اتمام «عملیات ویژه نظامی» روسیه در خاک اوکراین، گفتگوهای این مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه روسیه شنبه 30 آوریل به خبرگزاری «تاس» گفت، گفتگوهای راهبردی میان مسکو و واشینگتن به صورت رسمی «متوقف شده است.

» Advertisement سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیشتر در مصاحبه‌ای اختصاصی با «العربیه» گفته بود، کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به «ناتو» از جمله آمریکا، خود را در وضعیت جنگی علیه روسیه قرار داده‌اند.

او در این مصاحبه تاکید کرده بود، اگر آمریکا و اعضای ناتو به دنبال حل بحران کنونی هستند باید ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کنند. از آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک همسایه غربی خود، مسکو اعلام کرده تا تحقق اهداف خود به جنگ ادامه می‌دهد. از جمله این اهداف، مقابله با خطر امنیتی علیه روسیه و «حمایت از شهروندان روس‌زبان در شرق اوکراین» اعلام شده است.

روسیه رفتار غرب و ناتو در جریان جنگ کنونی را دلیلی بر توسعه ناتو به سوی شرق دانست و درخواست‌های پیشین درباره ضمانت‌های امنیتی را خواستی مشروع عنوان کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

زلنسکی در مصاحبه با تایم: ممکن بود در همان نخستین ساعات تهاجم کشته یا اسیر شومتایم: نظامیان اوکراینی بامداد ۲۴ فوریه ولودیمیر زلنسکی را مطلع کردند که نیروهای ویژه روسیه با چتر نجات در کی‌یف فرود آمده‌اند تا او و خانواده‌اش را ترور کنند یا به اسارت بگیرند. 🍆🍆🍆🍆🍆

آمریکا: دارایی‌های بانک مرکزی روسیه نیز ممکن است مصادره شودوزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که علاوه بر دارایی‌های الیگارش‌های روسی، احتمال مصادره وجوه توقیفی بانک مرکزی روسیه و استفاده از آن برای اوکراین مطرح است. - خبرگزاری آناتولی آمریکا به دست فاشیستهای آنروی استعمار جهانی صلیبچیها افتاده از فاشیستهای آمریکا دیگر هیچی بعید نیست.

حملات روسیه به کی‌یف همزمان با بازدید دبیرکل سازمان ملل از پایتخت اوکراینآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه در جریان بازدید خود از کی‌یف و مناطقی که در آن کشتار غیرنظامیان رخ داده است از حملات ارتش و وقوع انفجارها غافلگیر شد. کص زنت هومن عسگرررری🍆🍆🍆

زلنسکی: کی‌یف آماده مذاکرات فوری با روسیه برای تخلیه غیرنظامیان استرئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد، کی‌یف آماده آغاز مذاکرات فوری با روسیه پیرامون تخلیه امن غیرنظامیان از مجتمع متالورژی آزووستال و دیگر مناطق شهر ماریوپل است. من مادراون پوتین رو شیرگاوبهش حواله میکنم خیلی بیناموسه با شیفتگانش درایران

بلینکن: اعطای مجوز به روسیه برای همکاری هسته‌ای با ایران برای‌مان «بده بستان» بودوزیر خارجه آمریکا عنوان کرد: اقدامات روسیه برای احیای توافق هسته‌ای با ایران با تحریم‌ها علیه این کشور به دلیل فعالیت‌هایش در اوکراین مغایر نخواهد بود.

روسیه در جریان بازدید گوترش کی‌یف را بمباران کرد | DW | 29.04.2022حملات موشکی روسیه ب پایتخت اوکراین پس از دو هفته وقفه آن هم در زمان دیدار آدبیر کل سازمان ملل از سر گرفته شد. سخنگوی آنتونیو گوترش به خبرنگاران گفت او و همراهانش در امان هستند اما شوکه شده‌اند.