چرا فعالیت حزب‌الله لبنان در آلمان به سادگی ممنوع نمی‌شود؟ | DW | 01.12.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

پس از تکذیب طرح دولت آلمان برای ممنوعیت فعالیت حزب‌الله لبنان این پرسش مطرح است که چرا این کار انجام نمی‌شود. فعالیت بازوی نظامی حزب‌الله در آلمان ممنوع است اما فعالیت سیاسی این گروه شامل ممنوعیت نمی‌شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بحث در مورد ممنوعیت فعالیت جنبس حزب‌الله لبنان در آلمان از مدت‌ها پیش مطرح بوده است. فعالیت شاخه نظامی حزب‌الله که در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد در آلمان ممنوع است.

ایالات متحده بارها و در تازه‌ترین مورد سپتامبر امسال از دولت آلمان خواسته بود فعالیت بخش سیاسی حزب‌الله را ممنوع کند. شاخه نظامی حزب‌الله در سال ۲۰۰۰ موفق شد ارتش اسرائیل را از جنوب لبنان عقب براند. شبه‌نظامیان حزب‌الله تنها گروه لبنانی هستند که با خاتمه جنگ داخلی در ۱۹۹۰ اجازه داشتند سلاح‌های خود را نگه دارند.

در انتخابات پارلمانی سال گذشته ۱۳ کرسی پارلمان لبنان نصیب نمایندگان وابسته به حزب‌الله شد که حدود یک دهم کل کرسی‌های پارلمانی است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بهمين خاطر ما هم ازعمليات تروريستي داخل خاك اين كشورها حمايت ميكنيم زدي ضربتي ضربتي نوش كن

المان می خواد یک فاشیست دیگه به جهان معرفی کنه

دولت آلمان نمونه یک دولت زبون اروپایی است گه منافع مالی خود را فدای انسانیت کرده است

برا اینکه اروپا دنبال پول ... و‌ وسط باز هست ...

گاهی اروپا خودش بزرگترین حامی تروریسم میشه

حزب الله ، داعش ، طالبان ..... همه و همه دست پرورده و در جهت منافع دولت های کثیف اروپایی و آمریکایست ، ساده اس آنها منطقه را به آشوب کشیده و ناامن میکنن و این کشور های به اصطلاح متمدن از آب گل آلود ماهی میگیرن

در يك جمله،براى اينكه مركل ضد ترامپ است، اين خانم مركل در نظام سوسياليستى بزرگ شده و عناد با امريكا در سلولهاىً او حك شده

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلمان در ائتلاف امنیت دریایی خلیج فارس به رهبری فرانسه شرکت نمی‌کند | DW | 01.12.2019آلمان اعلام کرد در ابتکار 'ماموریت اروپایی' تنگه هرمز به رهبری فرانسه شرکت نخواهد کرد. آلمان گفته است که واحدهای نیروی دریایی تنها در صورت درخواست اتحادیه اروپا به تنگه هرمز اعزام می‌شوند. برای اینکه آلمان فاشیستی حامی تروریستهای ج ا است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هزاران پناهجو در آلمان برای چندمین بار تقاضای پناهندگی کرده‌اند | DW | 01.12.2019هزاران پناهجو در آلمان برای چندمین بار پس از اخراج از این کشور دوباره به این کشور بازگشته و تقاضای پناهندگی کرده‌اند. این افراد در آلمان فقط برای چند ماه بازداشت می‌شوند و یا در اغلب موارد از بازداشت هم خبری نبوده است. بمیرم برای دل پر دردتون! چه مشکلاتی دارید! حالا اگر با جیب‌های پرپول سالی ۳۶۵ بار میومدن هم قدمشون رو تخم چشم‌هاتون بود و با دختربچه‌های پناهجو ازشون پذیرایی می‌کردید، رذل‌های لجن! پس بیچاره ها چه کنند؟ کشور هایشانرا امریکا/ انگریز /ناتو با تایید کامل دولت المان ویران کرده ، خانه و کاشانه شانرا به خاک یکسان کرده وحشی ترین گروه ها چون مجاهدین وحشی را بر گرده هایشان به حیث قهرمانان تحمیل کردند و حالا هم هیچ کشور آنها را یک سرپناه هم نمیدهد این زهوفر لجن مال بهتره که وقت و انرژیش رو صرف حل کردن ریشه ای مشکل کنه !! خودش هم خوب میدونه مشکل کجاست ولی نمی خواد حلش کنه ! از یک طرف استعمار ، از طرف دیگه نژاد پرستی !!! واقعا جای تاسفه !
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مجموع آمار جان‌باختگان اعتراضات در شهریار 'به ۱۰۰ نفر می‌رسد' | DW | 01.12.2019سکوت مقامات ایرانی درباره تعداد جان‌باختگان اعتراضات ادامه دارد. با وجود آن جزئیاتی از شمار کشته‌شدگان منتشر شده است که گفته می‌شود فقط در شهریار بیش از ۱۰۰ نفر بوده و پیکر ۱۵۶ نفر را هم به غسالخانه بهشت زهرا برده‌اند. 🔴فقط در یک روستا ، در نزدیک شهرک صدرای شیراز ۵ شهید و دهها تن بازداشتی و مجروح بوده !! عمق فاجعه کشته شدگان بسیار بالاست! در محله های پایین شهر شیراز ، خانه ای نیست که عزادار نباشد ولی بخاطر جو امنیتی حاکم نمی توانند اطلاع رسانی کنند !! جنایت -خامنه ای اگر سکوت بشکنن اونوقت موسوی و علینژاد چه‌جوری بگن کشتار ۹۸ کمتر از ۵۷ بوده!؟!؟ ننگ بر خمینی و خامنه ای
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشاورزان را متهم به گرانی نکنید/ باید پرسید چرا الگوی کشت رعایت نمی‌شود؟وقتی یک محصول کشاورزی گران می‌شود برخی انگشت اتهام را به سمت کشاورزان می‌گیرند، حال آنکه بررسی‌ها نشان می‌دهد تولید یا عدم تولید یک محصول عامل اصلی نوسانات قیمتی آن نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عکس روز: با موتورسیکلت در وسط معرکه کربلا | DW | 01.12.2019با موتورسیکلت در وسط معرکه کربلا اکنون دو ماه است که بغداد و شهرهای بزرگ عراق، به ویژه در مناطق شیعه‌نشین این کشور، دستخوش التهاب و ناآرامی هستند. تا کنون دهها نفر از معترضان در درگیری با مأموران امنیتی کشته شده‌اند. عکس‌های روز دویچه‌وله در این لینک:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت ایران | DW | 01.12.2019اداره هواشناسی ایران در رابطه با میزان آلودگی هوا در ۲۴ ساعت آینده هشدار داد. به گفته یک مقام این اداره، جو پایداری در بیشتر مناطق ایران باعث می‌شود که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌ها افزایش یابد. به نظر میاد برای کمرنگ کردن اعتصابات عمومی آلودگی هوا را بویژه در شهرهای بزرگ عمدا مطرح می‌کنند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »