چرا لیگ‌های معتبر اروپا چندان علاقه‌ای به بازیکنان ایرانی ندارند؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تا همین چند سال پیش فوتبال ایران لژیونرهای زیادی در لیگ‌های معتبر اروپا داشت. تعداد زیادی از بازیکنان نسل طلایی فوتبال ایران در پایان دهه ۹۰ میلادی راهی لیگ‌های بزرگ اروپا شدند. اما چرا مدتی است که شمار بازیکنان ایرانی در این لیگ‌ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده است؟

اما در دهه گذشته حضور بازیکنان فوتبال ایران در این پنچ لیگ بزرگ به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کرده است. از دومین نسل طلایی فوتبال ایران در ۲۰ سال گذشته که زیر نظر کارلوس کی‌روش در دو جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ روسیه هم درخشش قابل توجهی داشتند، به استثنای جهانبخش و قدوس، بازیکن دیگری به این پنج لیگ بزرگ فوتبال جهان راه نیافت.رحمان رضایی از تیم مسینا در جدال با زلاتان ابراهیموویچ از یوونتوس در سال ۲۰۰۵

برای کاهش تعداد بازیکنان فوتبال ایران در پنج لیگ برتر اروپا دلایل متقاوتی را می‌توان در دو بخش فنی و اقتصادی در نظر گرفت.شاید مهم‌ترین دلیل کاهش تعداد لژیونرهای ایرانی، فنی و زیربنایی باشد. به عنوان نمونه، بوندس‌لیگای آلمان که میزبان اصلی بازیکنان ایرانی در فوتبال اروپا بود، در ۱۵ سال گذشته شاهد تغییرات بنیادینی شده است. مهم‌ترین آن سیستم پرورش بازیکن در باشگاه‌ها است.

توماس مولر، ماریو گوتزه و مانوئل نویر که تیم ملی آلمان با آن‌ها در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به قهرمانی رسید، محصول همین آکادمی‌ها هستند. میانگین سنی بازیکنان شاغل در بوندس‌لیگا از ۲۷ سال در فصل ۲-۲۰۰۱ به ۲۵ سال در فصل ۱۹-۲۰۱۸ کاهش پیدا کرده است. به طور متوسط در این آکادمی‌ها ۵۵۸۸ بازیکن از ۱۲ سالگی در این آکادمی‌ها در ۲۷۹ تیم پرورش می‌یابند.تا پیش از این مقررات جدید، باشگاه‌های آلمانی بازیکنان خارجی زیادی را به خدمت می‌گرفتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چون ایرانیا احساسی هستند و از لحاظ ذهنی ضعف دارند

آره عزیزم. بپرداز به لیگ فوتبال پمادم بغل دستت بذار شاید خیلی بیشتر نیازت شد :)))

لابد بخاطر جقی بودن بازیکنان🤔

خاک تو سرت بی‌بی‌سی دارن موشک میزنن اونوقت این تیتر چیه میزنی؟

چون از چشم همه دنيا افتادن

کسخل جنگ شروع شده این کسوشرا چیه میزاری

چرا شما چرت و پرت تف میدید؟

کیر به معنی واقعی کلمه تو بی بی سی نجس حمله شده ب پایگاه امریکایی روباه پیر

اوسکلو ببین😂😂😂😂

کسخل جنگ شده برو پناه بگیر

ریدم تو سیستم خبریتون:)))))))

چون بازیکنایه ایرانی معذرت میخوام کون گشادن دستشون به پول میرسه وا میدن

وسط اخبار مهم این چرت و پرتا چیه ناموسن،بابا زدن توعم پوشش بده نیم ساعت از دنیا عقبی

تیتر اول بی بی سی این بود

موشك زدن ول كن اينارو

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درباره وضعیت پناهندگی در اروپا طی سال ۲۰۱۹ چه می‌دانیم؟کشور آلمان که از ابتدای بحران مهاجرت به لطف سیاست‌های درهای باز آنگلا مرکل پذیرای شمار زیادی از مهاجران گریخته از جنگ و درگیری در منطقه خاورمیانه بود، همچنان بیشترین تقاضا برای پناهندگی را در میان کشورهای اروپایی را به نام خود ثبت کرده است. 🤣🤣🤣🤣🤣 معتقدم وضعیت جهان در 40 سال گذشته به کلّی تغییر یافته است ولی اصلاحات و تغییرات متناسب با وضعیت فعلی جهان در ساختار و ماهیت سازمان ملل صورت نگرفته است و مشکلات جهان، از جمله مهاجرت، مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، فقر، تروریسم، نقض اساسی حقوق بشر و...، روز به روز بیشتر شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا نسبت به افزایش خشونت‌ها در لیبی هشدار دادجوزپ بورل در حالی بر حل بحران سیاسی و نظامی لیبی از راه دیپلماتیک تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است عصر روز دوشنبه برای بررسی بحران در این کشور به درخواست روسیه تشکیل جلسه دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اروپا برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا چه در چنته دارد؟ | DW | 07.01.2020تنش میان ایران و آمریکا به آستانه جنگ کشیده شده است. اروپا و آلمان خواستار 'حداکثر خویشتن‌داری و مسئولیت‌پذیری همه طرف‌ها درگیر' شدند. وزیرخارجه پیشین آلمان می‌گوید اروپا باید وارد عمل شود و دست به یک ریسک سیاسی زند. نیاز به ریسک نیست کافیه که اتحادیه اروپا دست از منافعش از حکومت آخوندی برداره وبیشتر سیاست مماشات با رژیم خونخوار رو کنار بزاره و به صدای تاریخ گوش بده..... بمش وسط باز عوضی ... که همین وسط بازی ریاکارنشون بلاخره گریبانشون رو میگیره ... همون طمع ترس از موج مهاجرا ... هم دوشیدن ایران ... اروپا و به خصوص آلمان هیچ هدفی جز کاستن از هجوم پناهنده گان خاورمیانه به کشورهایشان ندارند... دست از طرفداری از رژیم آخوندی بردارند و برای سقوط آن تلاش کنند ، از این هجوم سریعتر و بهتر کاسته خواهد شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشته‌ها و گم‌شده‌های مسیر رویایی اروپا در ۲۰۱۹؛ مرگ دست‌کم ۱۲۸۳ پناه‌جو و مهاجر غیرقانونی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

موضع وزیر خارجه آلمان درباره گام پنجم کاهش تعهدات برجامی ایران پس از نشست تروئیکای اروپاوزیر خارجه آلمان پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی خود در بروکسل: چیزی که ایران در مورد برجام اعلام کرده است، از نظر ما روند درستی نیست، باید در اروپا در مورد این وضعیت جدید به یک پاسخ مشترک برسیم ايشون خيلى گُ خورد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهاجرت خانواده­‌های شاهزاده­‌های سعودی به اروپا از بیم اقدام ایرانمنابع آگاه سعودی گزارش دادند که تعدادی از خانواده‌­های شاهزاده‌­های سعودی از دو روز گذشته مهاجرت از عربستان به اروپا را آغاز کرده­‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »