چرا جنگ یمن به امارات کشیده شد و چرا حوثی‌ها به ابوظبی حمله می‌کنند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چرا جنگ یمن به امارات کشیده شد و چرا حوثی‌ها به ابوظبی حمله می‌کنند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

در هفته گذشته، حوثی‌ها دو بار حملاتی را با موشک و پهپاد به امارات عربی متحده صورت دادند. حملاتی که منجر به زبانه کشیدن شعله‌های آتش یکی از طولانی ترین درگیری‌های جهان شد.

این جنگ میان دولت عبدربه منصورهادی، رئیس جمهوری یمن است که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است و علیه شورشیان حوثی مورد حمایت ایران است. عربستان سعودی و امارات در یک ائتلاف نظامی به همراه چند کشور دیگر عربی، از مارس ۲۰۱۵ جنگی را در حمایت از منصورهادی و علیه حوثی‌ها به راه انداختند. پیش از آن و در سپتامبر ۲۰۱۴ حوثی‌ها موفق شده بودند که صنعا، پایتخت یمن و بسیاری از مناطق شمالی یمن را تصرف کنند.حوثی ها امارات را عامل شکست پرتلفات عملیات اخیرشان برای تصرف شهر مهم مارب می‌دانند.

بندری که دو طرف برای زمان طولانی بر سر آن با هم درگیر بوده اند. حوثی‌ها ادعا کردند که کشتی حامل سلاح است، در پاسخ ائتلاف اعلام کرد که بار کشتی تجهیزات پزشکی از یک بیمارستان صحرایی برچیده شده سعودی در جزیره سقطری یمن بود. ائتلاف تهدید کرده است که اگر حوثی‌ها کشتی را آزاد نکنند به بنادر تحت کنترل این گروه حمله خواهد کرد.

حوثی هااز زمان منصوب شدن «هانس گراندبرگ» به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، در ماه آگوست، اجازه دیدار او از یمن را نداده‌اند.تشدید تنش‌ها از سوی هر دو طرف، محکومیت قدر‌ت‌‌های غربی را که از تلاش برای صلح در یمن خسته شده‌اند، به همراه داشته است. به نظر می رسد که بیشتر این ناامیدی‌ها بر شورشیان حوثی متمرکز شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سنتکام به صدای آمریکا: دو تهدید موشکی به پایگاه الظفره با موشک‌های پاتریوت خنثی شدستاد فرماندهی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد پایگاه الظفره در امارات متحده عربی با دو موشک مورد تهدید قرار گرفته بود که این تهدید موشک‌ها با ردیابی موشک‌های پاتریوت، رهگیری و خنثی شد. بیل اوربان، سخنگوی سنتکام، روز دوشنبه چهارم بهمن در پاسخ کتبی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «نیروهای ایالات... ☑️سنتکام: نیروهای آمریکایی در امارات در روز حمله انصارالله در مخفیگاه پنهان شدند. خیلی خوبه که ائتلاف نتونسته حریف یمنی های پابرهنه بشه ، رفتن باباشونو آوردن قدیما تومدرسه مابه اینها میگفتیم بچه ننه انصار_الله
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر کشور پیشین فنلاند به اتهام توهین به همجنس‌گرایان محاکمه شدروز دوشنبه دادگاهی در فنلاند اتهامات مربوط به وزیر کشور پیشین در خصوص اظهارات توهین آمیز به همجنس‌گرایان را بررسی کرد. بسيار كارعالي كرده است. هم جنس گرایی شدیداً مخالف فطرت انسانیت وبشریت است که حتی حیوانان چنین عمل زشت را انجام نمی دهند. خداوند مخالف همجنسگرایی است مگه ازادی بیان این نیست هر کی هرچی بخواد بگه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطعنامه سازمان ملل درباره هلوکاست؛ چرا جهان به تحقیق درباره نسل‌کشی یهودیان حساس است؟اجرای ممنوعیت تشکیک درباره هولوکاست خصوصا پس از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در معدود نشریات اروپایی، جدی‌تر شد. بسیاری از مسلمانان در اقصی نقاط جهان این پرسش را مطرح می‌کردند که اگر آزادی بیان مرزی به نام تقدس ندارد، چرا توهین به پیامبر اسلام آزاد است و پرسش درباره یک واقعه تاریخی، ممنوع؟ خیلی خوب بود ولی کاش از پرداخت پول سودی توسط یهودیان و گرفتن طلب‌ها‌شان با بی‌رحمی که به نفرت اروپاییان کشیده شد هم می‌گفتید هولوکاست یه واقعیت دردناک تاریخی ست ولی یه شبه و تنها بخاطر به‌سلیب کشیدن عیسی نبود وام‌ها و بدهی پادشاهان و حکومت‌های اروپایی به یهودیان نیز بود خیلی خوب بود ولی کاش از پرداخت پول سودی توسط یهودیان و گرفتن طلب‌شان با بی‌رحمی از مردم که به نفرت اروپاییان کشیده شد هم می‌گفتید هولوکاست یه واقعیت دردناک تاریخی ست ولی یه شبه و تنها بخاطر به‌صلیب کشیدن عیسی نبود وام‌ها و بدهی پادشاهان و حکومت‌های اروپایی به یهودیان نیز بود چون یهودیها و صیهونیست ها قرنهاست که مظلوم نمایی کردن و مسلمانان رو جنایتکار و تروریست جلوه دادن. و کشورهای مسلمان خواسته و ناخواسته در بازی اونها شرکت کردند! چیز پیچده ای نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطعی گاز شهرک‌های صنعتی کلید خورد/ چرا دولت به وعده‌های خود عمل نمی‌کند؟نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: نامه‌ای از طرف شرکت گاز به چند شهرک صنعتی از جمله شهرک صنعتی اشتهارد ارسال شده مبنی بر اینکه گاز آنها به دلیل افزایش مصرف خانگی قطع خواهد شد و باید از سوخت جایگزین یعنی مازوت استفاده کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

امارات پرواز تفریحی هرگونه پهپاد را ممنوع کرد؛ واکنش به حمله مرگبار حوثی‌های یمن🔺امارات پرواز تفریحی هرگونه پهپاد را ممنوع کرد؛ واکنش به حمله مرگبار حوثی‌های یمن ▪️پس حمله پهپادی مرگبار حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی و فرودگاه اصلی امارات متحده عربی، وزارت کشور امارات پرواز‌ تفریحی پهپادها‌ را ممنوع کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: Azizullah Zahir Obituary - North Hollywood, CA - Share Memory Azizullah Zahir. Taking Care Of Yourself. Helping yourself at your time of loss. LEARN MORE · Two people comforting each other by sitting and holding hands
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نرگس محمدی به 8 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شدنرگس محمدی، فعال مدنی پس از دو ماه از دستگیری مجدد او به 8 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شده است.او دو ماه پیش در 25 آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به فردا آزاد میشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »