چاووش‌اوغلو: هیچ مشکلی با تحریم و تهدید حل نمی‌شود

14/12/2019 07:52:00 ب.ظ

تحریم, آمریکا

چاووش‌اوغلو : هیچ مشکلی با تحریم و تهدید حل نمی‌شود

14.12.2019دوحه/ زحل دمیرجی/ خبرگزاری آناتولیمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه به سوالات آیمن محی‌الدین، مجری نوزدهمین نشست دوحه جواب داد. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه رویکرد آنکارا نسبت به اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید اس-400 از روسیه چه خواهد بود؟ گفت: هیچ مشکلی با تحریم و تهدید قابل حل نمی‌شود. مقامات آمریکا نیز باید این را درک کنند.

وی در ادامه افزود: ترامپ هم با اعمال تحریم مخالفت دارد. ولی اکر تحریم وضع کنند، ترکیه مجبور است واکنش متقابل نشان دهد. سعی داریم مشکل موجود را با درک یکدیگر از طریق گفت‌وگو حل کنیم.چاووش‌اوغلو در رابطه با قطعنامه مجلس سنای آمریکا برای تایید حوادث سال 1915 به‌عنوان «نسل‌کشی ارامنه» نیز تصریح کرد: سیاستمدارانی که در خصوص وقایع تاریخی اطلاعات محدود دارند، نباید درباره این حوادث قضاوت کنند. سنای آمریکا این تصمیم را به دلیل ناراحتی از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه و با هدف جلب رضایت لابی‌های ارامنه در آمریکا گرفته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو و لاوروفوزرای امور خارجه ترکیه و روسیه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

قرص‌های مشکوک در کیک‌ها؛ ۱۲ کودک در استان کرمان مسموم شدنداین کودکان بیشتر با علائم خواب‌آلودگی و مسمومیت خفیف به مراکز درمانی برده شده و پس از درمان سرپایی «با حال عمومی مساعد» از بیمارستان مرخص شدند.

مردی که با چاقو ماموران را تهدید کرد به ضرب گلوله پلیس فرانسه کشته شدبه گفتۀ پلیس، این مرد که ۴۲ ساله بوده و تابعیت مراکشی داشته، در ماه ژوئن از یک مرکز روانپزشکی فرار کرده است.

نخست وزیر دوران بوتفلیقه به عنوان رئیس جمهوری الجزایر انتخاب شدمعترضان به طبقه سیاسی حاکم در الجزایر که طی ماههای گذشته با تظاهرات گسترده خود عبدالعزیز بوتفلیقه را وادار به کناره گیری از قدرت کردند انتخابات روز پنجشنبه را تحریم کرده بودند.

مشکل واردات دارو از کره جنوبی حل نشده استتهران - ایرنا - دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره اعلام کرد که هنوز بانک‌های کره‌ای برای حل مشکل تبادل مالی اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو و غذا از این کشور به ایران با مشکل مواجه است.

سایپا صفر - پرسپولیس 2/ سایپا نا مطمئن؛ چشمک پرسپولیس به صدر جدولهفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال؛ سایپا صفر - پرسپولیس 2/ سایپا نا مطمئن؛ چشمک پرسپولیس به صدر جدول

وزیر امور خارجه ترکیه درباره احتمال اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه اعلام کرد که هیچ مشکلی با تحریم و تهدید حل نمی‌شود و مقامات آمریکا نیز باید این را درک کنند.وزرای امور خارجه ترکیه و روسیه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.Aa ماجرای قرص‌های مشکوک در کیک‌های چند کارخانه محصولات غذایی در استان‌های جنوبی ایران تنها به انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی و تائید مقامات وزارت بهداشت محدود نشده است.پیش از این در ماه اکتبر یکی از کارکنان بخش فناوری اینترنت در مقر پلیس شهر پاریس، پیش از آن که به ضرب گلوله پلیس کشته شود جان چهار همکار خود را گرفت.

14.12.12.2019 دوحه/ زحل دمیرجی/ خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه به سوالات آیمن محی‌الدین، مجری نوزدهمین نشست دوحه جواب داد. به گزارش ایرنا به نقل از محمد صابری این کودکان بیشتر با علائم خواب‌آلودگی و مسمومیت خفیف به مراکز درمانی آورده شدند و پس از درمان سرپایی «با حال عمومی مساعد» از بیمارستان مرخص شدند. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه رویکرد آنکارا نسبت به اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید اس-400 از روسیه چه خواهد بود؟ گفت: هیچ مشکلی با تحریم و تهدید قابل حل نمی‌شود. طرفین در این گفت‌وگوی تلفنی پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین المللی به تبادل نظر پرداختند. مقامات آمریکا نیز باید این را درک کنند.

وی در ادامه افزود: ترامپ هم با اعمال تحریم مخالفت دارد.» وی افزود:«این خانم وقتی متوجه این موضوع شد به یکی از اقوام خود که ۳ کودک آنها نیز در مزارستان بودند اطلاع داده و آنها نیز کودکان خود را به اورژانس بیمارستان آوردند. ولی اکر تحریم وضع کنند، ترکیه مجبور است واکنش متقابل نشان دهد. سعی داریم مشکل موجود را با درک یکدیگر از طریق گفت‌وگو حل کنیم. چاووش‌اوغلو در رابطه با قطعنامه مجلس سنای آمریکا برای تایید حوادث سال 1915 به‌عنوان «نسل‌کشی ارامنه» نیز تصریح کرد: سیاستمدارانی که در خصوص وقایع تاریخی اطلاعات محدود دارند، نباید درباره این حوادث قضاوت کنند.» روز گذشته نیز کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرر که «هرگونه جاسازی قرص در این کیک‌ها پس از روند تولید اتفاق افتاده است. سنای آمریکا این تصمیم را به دلیل ناراحتی از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه و با هدف جلب رضایت لابی‌های ارامنه در آمریکا گرفته است.

او با بیان اینکه ترکیه روابط خوبی با روسیه دارد، اما در برخی موضوعات از جمله بحران سوریه، جزیره کریمه و لیبی با مسکو اختلاف نظر دارد، گفت: بحران در لیبی و سوریه، برای ترکیه و روسیه موضوعاتی برای رقابت نیستند. موضوعاتی وجود دارد که ترکیه و روسیه در مورد آنها هم عقیده هستند و مواردی هم وجود دارد که اختلاف نظر دارند.. کسی نمی تواند بگوید که ترکیه و روسیه در باره سوریه و لیبی با هم رقابت می کنند. اگر چه در مورد سوریه اختلاف نظراتی داریم اما با هم تلاش می کنیم که راه حل پایدار برای این کشور پیدا شود. چاووش‌اوغلو افزود: این ی.

پ.گ است که در این منطقه به دنبال تغییر بافت اجتماعی است. هم از نظر قومی و هم از نظر ایدئولوژیک. چرا 350 هزار کرد سوری که در ترکیه به سر می برند، بیش از 200 هزار کردی که در شمال عراق هستند به نقاط تحت کنترل ی.پ.

گ بازنگشتند؟ زیرا ی.پ.گ آنان را به ترک آن مناطق مجبور کرد. وزیر امور خارجه ترکیه درباره موضع آنکارا در قبال تحریم آمریکا علیه ایران نیز خاطر نشان کرد که هم آنکارا و هم برخی کشورهای اروپایی با آن مخالف هستند و مردم ایران بیش از همه از آن متاثر می شوند. .