تحریم, آمریکا, اس-400, چاووش‌اوغلو, نوزدهمین نشست دوحه

تحریم, آمریکا

چاووش‌اوغلو: هیچ مشکلی با تحریم و تهدید حل نمی‌شود

14/12/2019 07:52:00 ب.ظ

چاووش‌اوغلو : هیچ مشکلی با تحریم و تهدید حل نمی‌شود

14.12.2019دوحه/ زحل دمیرجی/ خبرگزاری آناتولیمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه به سوالات آیمن محی‌الدین، مجری نوزدهمین نشست دوحه جواب داد. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه رویکرد آنکارا نسبت به اقدام آمریکا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید اس-400 از روسیه چه خواهد بود؟ گفت: هیچ مشکلی با تحریم و تهدید قابل حل نمی‌شود. مقامات آمریکا نیز باید این را درک کنند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بود اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

وی در ادامه افزود: ترامپ هم با اعمال تحریم مخالفت دارد. ولی اکر تحریم وضع کنند، ترکیه مجبور است واکنش متقابل نشان دهد. سعی داریم مشکل موجود را با درک یکدیگر از طریق گفت‌وگو حل کنیم.چاووش‌اوغلو در رابطه با قطعنامه مجلس سنای آمریکا برای تایید حوادث سال 1915 به‌عنوان «نسل‌کشی ارامنه» نیز تصریح کرد: سیاستمدارانی که در خصوص وقایع تاریخی اطلاعات محدود دارند، نباید درباره این حوادث قضاوت کنند. سنای آمریکا این تصمیم را به دلیل ناراحتی از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه و با هدف جلب رضایت لابی‌های ارامنه در آمریکا گرفته است.

او با بیان اینکه ترکیه روابط خوبی با روسیه دارد، اما در برخی موضوعات از جمله بحران سوریه، جزیره کریمه و لیبی با مسکو اختلاف نظر دارد، گفت: بحران در لیبی و سوریه، برای ترکیه و روسیه موضوعاتی برای رقابت نیستند. موضوعاتی وجود دارد که ترکیه و روسیه در مورد آنها هم عقیده هستند و مواردی هم وجود دارد که اختلاف نظر دارند. کسی نمی تواند بگوید که ترکیه و روسیه در باره سوریه و لیبی با هم رقابت می کنند. اگر چه در مورد سوریه اختلاف نظراتی داریم اما با هم تلاش می کنیم که راه حل پایدار برای این کشور پیدا شود. headtopics.com

چاووش‌اوغلو افزود: این ی.پ.گ است که در این منطقه به دنبال تغییر بافت اجتماعی است. هم از نظر قومی و هم از نظر ایدئولوژیک. چرا 350 هزار کرد سوری که در ترکیه به سر می برند، بیش از 200 هزار کردی که در شمال عراق هستند به نقاط تحت کنترل ی.پ.گ بازنگشتند؟ زیرا ی.پ.گ آنان را به ترک آن مناطق مجبور کرد.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو و لاوروفوزرای امور خارجه ترکیه و روسیه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

قرص‌های مشکوک در کیک‌ها؛ ۱۲ کودک در استان کرمان مسموم شدنداین کودکان بیشتر با علائم خواب‌آلودگی و مسمومیت خفیف به مراکز درمانی برده شده و پس از درمان سرپایی «با حال عمومی مساعد» از بیمارستان مرخص شدند.

مردی که با چاقو ماموران را تهدید کرد به ضرب گلوله پلیس فرانسه کشته شدبه گفتۀ پلیس، این مرد که ۴۲ ساله بوده و تابعیت مراکشی داشته، در ماه ژوئن از یک مرکز روانپزشکی فرار کرده است.

نخست وزیر دوران بوتفلیقه به عنوان رئیس جمهوری الجزایر انتخاب شدمعترضان به طبقه سیاسی حاکم در الجزایر که طی ماههای گذشته با تظاهرات گسترده خود عبدالعزیز بوتفلیقه را وادار به کناره گیری از قدرت کردند انتخابات روز پنجشنبه را تحریم کرده بودند.

مشکل واردات دارو از کره جنوبی حل نشده استتهران - ایرنا - دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره اعلام کرد که هنوز بانک‌های کره‌ای برای حل مشکل تبادل مالی اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو و غذا از این کشور به ایران با مشکل مواجه است.

سایپا صفر - پرسپولیس 2/ سایپا نا مطمئن؛ چشمک پرسپولیس به صدر جدولهفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال؛ سایپا صفر - پرسپولیس 2/ سایپا نا مطمئن؛ چشمک پرسپولیس به صدر جدول