مشکل واردات دارو از کره جنوبی حل نشده است

14/12/2019 02:24:00 ب.ظ

#تحریم_دارو | یک رسانه کره جنوبی با انتشار گزارشی نشان داد، #آمریکا مانع ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران شده است.

تحریم_دارو, آمریکا

تحریم_دارو | یک رسانه کره جنوبی با انتشار گزارشی نشان داد، آمریکا مانع ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران شده است.

تهران - ایرنا - دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره اعلام کرد که هنوز بانک‌های کره‌ای برای حل مشکل تبادل مالی اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو و غذا از این کشور به ایران با مشکل مواجه است.

حالا پس از دو ماه هنوز بانک‌های کره‌ای در این زمینه اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو از این کشور به ایران با مشکل مواجه است. «پویا فیروزی» دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره در این زمینه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: باتوجه به تعطیلات آخر سال میلادی، قرار است اواخر ماه دسامبر یا اوایل ژانویه مشخص شود که روند مبادلات بانکی ایران و بانک‌های کره به چه صورت خواهد بود. با این حال هنوز بانک‌های کره ای نتیجه‌ای به ما اعلام نکرده‌اند که بدانیم مذاکرات در چه وضعیتی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

صالحی : ۱۸ میلیون تن کاغذ وارداتی بین نشریات توزیع می‌شودساوه - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از واردات ۱۸ میلیون تن کاغذ از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: این میزان با هماهنگی معاونت‌های وزارتخانه میان نشریات توزیع خواهد شد و تا دو ماه آینده شرایط بهتری از این نظر خواهیم داشت.

پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی بریتانیانتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا حاکی از پیروزی محافظه‌کاران است. تسلیت به سدعلی

فوتابه ژاپن؛ شهری که پس از زمین‌لرزه و سونامی۹ سال پیش متروک استفوتابه ژاپن؛ شهری که پس از زمین‌لرزه و سونامی۹ سال پیش همچنان متروک است

افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده استعضو شورای عالی هلال احمر در گفت‌وگو با ایلنا: افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است

شهر بانکوک میزبان آیین‌های باستانی تایلندپادشاه ۶۷ سالۀ تایلند که در سال ۲۰۱۶ میلادی پس از درگذشت پدرش بر تخت نشست، بسیاری از سنتهای باستانی این کشور را بار دیگر احیا کرده است.

نتیجه یک پژوهش جدید: احتمال ناباروری نوزادان پسری که زیر وزن به دنیا می‌آیند، بیشتر استنتیجه یک پژوهش جدید: احتمال ناباروری نوزادان پسری که زیر وزن به دنیا می‌آیند، بیشتر است در این مطالعه شواهدی پیدا نشد که بر مبنای آن بشود زیر وزن بودن نوزدان دختر را به نازایی‌شان در بزرگسالی مرتبط کند.

قطع واردات دارو و مواد دارویی از کره جنوبی، خبری بود که حدود دو ماه پیش در رسانه‌ها مطرح شد و آب پاکی روی دست کسانی ریخت که مدعی بودند تحریم‌ها تنها دولت ایران را نشانه گرفته است؛ قطع صادرات دارو و مواد غذایی از سمت کشور کره جنوبی که دلیل آن مسائل و مشکلات تبادل مالی مطرح شد، نشان داد تحریم‌ها نه فقط دولت، بلکه ملت ایران را نیز هدف گرفته‌ است.سید عباس صالحی جمعه شب در گفت وگو با خبرنگاران در ساوه،  در مورد مشکل تامین کاغذ افزود: جداسازی کاغذ فرهنگی از سایر کاغذها، فرایندی زمان‌بر بود اما از مرداد مسیر روان‌تری را آغاز کردیم و اکنون حدود ۴۶ میلیون تن خرید ارز برای واردات کاغذ انجام شده است، ولی تا کالا از گمرک ترخیص شود چند ماه طول می‌کشد اما روند تامین کاغذ تسهیل شده است.به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا از پیروزی حزب محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» حکایت دارد.مشعل بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۰ توکیو در حالی قرار است در فوکوشیما روشن شود که بخش شمالی این منطقه هنوز پس از ۹ سال پس از زمین‌لرزه، سونامی و ذوب شدن سه راکتو هسته‌ای، ویرانه‌ای است غیرقابل سکونت.

حالا پس از دو ماه هنوز بانک‌های کره‌ای در این زمینه اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو از این کشور به ایران با مشکل مواجه است. «پویا فیروزی» دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره در این زمینه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: باتوجه به تعطیلات آخر سال میلادی، قرار است اواخر ماه دسامبر یا اوایل ژانویه مشخص شود که روند مبادلات بانکی ایران و بانک‌های کره به چه صورت خواهد بود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد امنیت شغلی خبرنگاران گفت: در دولت لایحه تشکیل سازمان نظام رسانه‌ای تدوین شده و در مجلس در حال بحث و گفت و گو است که بر اساس آن از خبرنگاران به عنوان اعضای یک تشکل صنفی حمایت می‌شود و دولت هم می تواند از این سازمان صنفی حمایت داشته باشد. با این حال هنوز بانک‌های کره ای نتیجه‌ای به ما اعلام نکرده‌اند که بدانیم مذاکرات در چه وضعیتی است. در مقابل، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر که برآوردها نشان می‌دهد که حزب متبوعش متحمل بزرگ‌ترین شکست انتخاباتی در ۸۴ سال گذشته شده، اعلام کرد که از رهبری این حزب کناره‌گیری می‌کند. وی ادامه داد: منتظر دریافت پاسخ بانک‌های کره‌ای هستیم تا کار را زودتر آغاز کنیم و اگر مشکلی وجود داشت، راه حلی برای آن پیدا کنیم. وی اضافه کرد:در طول ۹ ماه؛ کل دریافت یارانه رسانه‌ها ۱۳ درصد بوده و با این رقم نمی‌توان پاسخگوی بحران در رسانه‌ها شد.  دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره با تاکید بر اینکه دارو و غذا در اولویت اول هستند، افزود: از نظر ما همه کالاها باید قابل مبادله باشد اما به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا و مشکلات بانکی، برای تجارت بسیاری از کالاهای دیگر که ربطی به تحریم ندارند نیز مشکل بوجود آمده است. فوتابه یکی از ۱۲ شهری است که هنوز به حالت عادی بازنگشته است و تنها کارگران و تکنسین‌ها برای کارهای مانند ضد‌عفونی کردن و بازسازی مجاز به ورود به آن هستند و یا ساکنان پیشین برای بازدید از خانه‌های خود گاه اجازه ورود به این منطقه را پیدا می کنند.

فیروزی بیان کرد که فهرست این کالاها و کدهایشان برای حل مشکل به طرف کره‌ای اعلام شده است. وی گفت: از نمایندگان رسانه‌های استان مرکزی درخواست می‌کنیم برای رایزنی در مورد مشکلات به معاونت‌های مرتبط مراجعه نمایند. وی درباره حجم روابط تجاری بین ایران و کره گفت: مبادلات تجاری این دو کشور تحت تاثیر تحریم‌ها و روابط بانکی کاهشی بوده و بعد از اتفاق اخیر تاحدودی متوقف شده است؛ تا زمانی که این مشکل حل نشود نیز امکان مبادله تجای وجود ندارد. . صالحی گفت: مطبوعات در ایران در فاصله پنج سال اخیر به دلیل افزایش پهنای باند اینترنت کشور و فراگیری شبکه‌های اجتماعی دچار شوک ارتباطی شدند که سبب گسست‌هایی در حوزه مطبوعات کاغذی ما شد به طوری که اکنون میزان استفاده روزانه از اینترنت در کشور حدود ۱۷۵ دقیقه است.