مشکل واردات دارو از کره جنوبی حل نشده است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تحریم_دارو | یک رسانه کره جنوبی با انتشار گزارشی نشان داد، آمریکا مانع ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران شده است.

قطع واردات دارو و مواد دارویی از کره جنوبی، خبری بود که حدود دو ماه پیش در رسانه‌ها مطرح شد و آب پاکی روی دست کسانی ریخت که مدعی بودند تحریم‌ها تنها دولت ایران را نشانه گرفته است؛ قطع صادرات دارو و مواد غذایی از سمت کشور کره جنوبی که دلیل آن مسائل و مشکلات تبادل مالی مطرح شد، نشان داد تحریم‌ها نه فقط دولت، بلکه ملت ایران را نیز هدف گرفته‌ است.

حالا پس از دو ماه هنوز بانک‌های کره‌ای در این زمینه اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو از این کشور به ایران با مشکل مواجه است. «پویا فیروزی» دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره در این زمینه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: باتوجه به تعطیلات آخر سال میلادی، قرار است اواخر ماه دسامبر یا اوایل ژانویه مشخص شود که روند مبادلات بانکی ایران و بانک‌های کره به چه صورت خواهد بود. با این حال هنوز بانک‌های کره ای نتیجه‌ای به ما اعلام نکرده‌اند که بدانیم مذاکرات در چه وضعیتی است.

وی ادامه داد: منتظر دریافت پاسخ بانک‌های کره‌ای هستیم تا کار را زودتر آغاز کنیم و اگر مشکلی وجود داشت، راه حلی برای آن پیدا کنیم. دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره با تاکید بر اینکه دارو و غذا در اولویت اول هستند، افزود: از نظر ما همه کالاها باید قابل مبادله باشد اما به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا و مشکلات بانکی، برای تجارت بسیاری از کالاهای دیگر که ربطی به تحریم ندارند نیز مشکل بوجود آمده است.وی درباره حجم روابط تجاری بین ایران و کره گفت: مبادلات تجاری این دو کشور تحت تاثیر تحریم‌ها و روابط بانکی کاهشی بوده و بعد از اتفاق اخیر تاحدودی متوقف شده است؛ تا زمانی که این مشکل حل نشود نیز امکان مبادله تجای وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صالحی : ۱۸ میلیون تن کاغذ وارداتی بین نشریات توزیع می‌شودساوه - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از واردات ۱۸ میلیون تن کاغذ از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: این میزان با هماهنگی معاونت‌های وزارتخانه میان نشریات توزیع خواهد شد و تا دو ماه آینده شرایط بهتری از این نظر خواهیم داشت.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی بریتانیانتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا حاکی از پیروزی محافظه‌کاران است. تسلیت به سدعلی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فوتابه ژاپن؛ شهری که پس از زمین‌لرزه و سونامی۹ سال پیش متروک استفوتابه ژاپن؛ شهری که پس از زمین‌لرزه و سونامی۹ سال پیش همچنان متروک است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده استعضو شورای عالی هلال احمر در گفت‌وگو با ایلنا: افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شهر بانکوک میزبان آیین‌های باستانی تایلندپادشاه ۶۷ سالۀ تایلند که در سال ۲۰۱۶ میلادی پس از درگذشت پدرش بر تخت نشست، بسیاری از سنتهای باستانی این کشور را بار دیگر احیا کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتیجه یک پژوهش جدید: احتمال ناباروری نوزادان پسری که زیر وزن به دنیا می‌آیند، بیشتر استنتیجه یک پژوهش جدید: احتمال ناباروری نوزادان پسری که زیر وزن به دنیا می‌آیند، بیشتر است در این مطالعه شواهدی پیدا نشد که بر مبنای آن بشود زیر وزن بودن نوزدان دختر را به نازایی‌شان در بزرگسالی مرتبط کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »