پیش‌بینی بایدن؛ تهاجم روسیه به اوکراین در 16 فوریه رخ خواهد داد

24/11/1400 02:44 ق.ظ

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان ویدئو کنفرانس با رهبران کشورهای غربی، اتحادیه اروپا و ناتو، 16 فوریه جاری را به عنوان تاریخ حمله نظامی روسیه به

روزنامه «پلیتیکو» شنبه 12 فوریه در ادامه این مطلب آورده است که اروپایی‌ها با بایدن در برآورد زمان و قطعیت تشدید تنش‌ها اختلاف‌نظر داشتند تا جایی که به گزارش وبگاه «راشاتودی»، یکی از مقامات اروپایی تاکید کرد که اتحادیه اروپا چنین...

این روزنامه خاطرنشان کرد که همتایان اروپایی بایدن، داده‌های دستگاه اطلاعاتی آمریکا را زیر سوال برده و تاکید کردند که داده‌های متفاوتی را در اختیار دارند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گوساله اون رییس جمهور ابر قدرتی که کارش باشه پیش بینی زمان حمله .گوزو.

چاووش‌اوغلو: اگر روسیه (در اوکراین) اقدام به حمله کند، اقدام درستی نخواهد بودچاووش‌اوغلو: اگر روسیه (در اوکراین) اقدام به حمله کند، اقدام درستی نخواهد بود

بحران اوکراین؛ بایدن در گفت‌وگو با پوتین روسیه را تهدید به «واکنش قاطع و فوری» کرددر میانه افزایش هشدارهای آمریکا نسبت به حمله «قریب‌الوقوع» روسیه به اوکراین، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه ۲۳ بهمن با همتای روسی خود گفت‌وگوی تلفنی کرد. آبدارچی پوتین رو تحریم میکنن. شرایط استخدام رادیوفردا آقای جوبایدن تورا بخدا یواش تهدید کن اینطوری دشمن(روسیه)پوتین زیر شلواریش از پاش افتاد آقای بایدنت چقدر خشن هستی😅😅

بلینکن: حمله روسیه به اوکراین در خلال بازی‌های المپیک بعید نیست | DW | 11.02.2022وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود. روسیه گستاخ شده چون رهبران اروپا و آمریکا را ضعیف می بیند جای تعجب دارد که جمع جهانی به سرجمع نرسیده اند.

یک زندانی سیاسی در ایلام «به دلیل توهین» به رهبران جمهوری اسلامی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت🔺یک زندانی سیاسی در ایلام به «دلیل توهین» به رهبران جمهوری_اسلامی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت ▪️سازمان زندان‌های ایلام در واکنش به خبر ضرب و شتم یک زندانی زن ضمن تایید وقوع درگیری اعلام کرد آسیبی به وی نرسیده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

رزمایش روسیه با بیش از 30 فروند ناو جنگی در دریای سیاهوزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از 30 فروند کشتی جنگی برای حضور در رزمایشی وارد دریای سیاه شدند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه: کشورهای غربی طرحی را برای تشدید تنش‌های تصنعی در اطراف اوکراین آغاز کرده‌اندوزارت خارجه روسیه: مقامات و رسانه‌های کشورهای غربی طرحی را برای تشدید تنش‌های تصنعی در اطراف اوکراین آغاز کرده‌اند

روزنامه «پلیتیکو» شنبه 12 فوریه در ادامه این مطلب آورده است که اروپایی‌ها با بایدن در برآورد زمان و قطعیت تشدید تنش‌ها اختلاف‌نظر داشتند تا جایی که به گزارش وبگاه «راشاتودی»، یکی از مقامات اروپایی تاکید کرد که اتحادیه اروپا چنین اموری را باور نمی‌کند.این روزنامه به نقل از منابع آگاه افزود: «بایدن در جریان گفت‌وگوی یک ساعته خود با رهبران غربی، تاریخ 16 فوریه را زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین پیش‌بینی کرد.»

پلیتیکو به نقل از چند مقام آمریکایی نوشت، روسیه حمله خود را به اوکراین در 16 فوریه آغاز خواهد کرد و واشنگتن به متحدان خود اطلاع داده است که احتمالا یک سری حملات موشکی و حملات سایبری پیش از آن انجام شود.

این روزنامه خاطرنشان کرد که همتایان اروپایی بایدن، داده‌های دستگاه اطلاعاتی آمریکا را زیر سوال برده و تاکید کردند که داده‌های متفاوتی را در اختیار دارند.

یک مقام بریتانیایی در این رابطه اظهار داشت که آنها تفسیرهای متفاوتی از داده‌های اطلاعاتی مربوط به تاریخ 16 فوریه دارند.

از سوی دیگر خبرگزاری آمریکایی «بلومبرگ» که قبلاً به اشتباه از آغاز «تهاجم» روسیه به اوکراین خبر داده بود، پیش‌بینی که این «تهاجم» در 15 فوریه رخ خواهد داد.

این در حالی است که روسیه به نوبه خود بارها تاکید کرده است که قصد حمله به اوکراین را ندارد.

در این راستا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه جمعه 11 فوریه گفت: «جنون کاخ سفید بیش از هر زمان دیگری قابل توجه است. آنگلوساکسون‌ها به هر قیمتی خواهان جنگ هستند و اقدامات تحریک‌آمیز، اطلاعات غلط و تهدیدها، ابزار مورد علاقه آنها برای حل مسائل‌شان است.»

او افزود: «ماشین نظامی سیاسی آمریکا آماده است تا بار دیگر آدم‌کشی راه بیاندازد و تمامی جهان نظاره‌گر این است که چگونه نظامی‌گری و جاه‌طلبی‌های امپریالیستی خود را نشان می‌دهد.»

روسیه که با تشدید تنش‌ها بیش از 100 هزار نیروی نظامی و جنگ‌افزارهای خود را در مرز با اوکراین مستقر کرده و دهها هزار نیروی نظامی دیگر و تجهیزات جنگی را تحت پوشش انجام رزمایش‌های نظامی به بلاروس فرستاده و بر طبل جنگ می‌کوبد بر خلاف تحرکات نظامی خود در مرزها همواره تاکید کرده که قصد تهاجم به اوکراین را ندارد و تنها نگران گسترش ناتو به سوی شرق اروپا است و کییف را به نقض مفاد توافق مینسک متهم می‌کند.

در عین حال اوکراین اما تاکید دارد که قصد رویارویی با روسیه را نداشته و در تلاش است از روش‌های دیپلماتیک این بحران را حل کند.

با نزدیک شدن به زمان احتمالی جنگ در شرق اروپا اما بسیاری از کشورهای جهان به اتباع خود توصیه کرده‌اند که به این مناطق بحرانی سفر نکنند و از شهروندان خود در اوکراین خواسته‌اند تا فورا خاک این کشور را ترک کنند.