بلینکن: حمله روسیه به اوکراین در خلال بازی‌های المپیک بعید نیست | DW | 11.02.2022

22/11/1400 02:08:00 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود.

وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود. وزیر خارجه آمریکا که این سخنان را جمعه (۱۱ فوریه) در جریان دیدارش از استرالیا در شهر ملبورن عنوان کرد، بعید ندانست که حمله روسیه در خلال بازی‌های المپیک زمستانی در چین هم شروع شود.

رقابت‌های المپیک زمستانی تا ۲۰ فوریه ادامه می‌یابند و بسیاری از ناظران هر گونه عملیات نظامی گسترده در این فاصله را تا کنون بعید تلقی کرده‌‌‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از جمله مهمانان مراسم افتتاحیه این المپیک بود. روسیه هرگونه برنامه برای حمله به اوکراین را رد می‌کند. بلینکن در ادامه اظهارات خود درخواست دولت آمریکا برای خروج شهروندان این کشور از اوکراین را تکرار کرد و افزود که واشنگتن به کاهش نیروهای سفارت خود در کی‌یف نیز ادامه می‌دهد.

در همین حال، بنا بر اعلام شرکت"ماکسار" مستقر در ایالات متحده، که از هفته‌ها پیش تحرکات و تجمع نیروهای روسی را دنبال می‌کند، آخرین تصاویر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، استقرار شمار قابل اعتنایی از نیروهای جدید روسی را در چند منطقه در شبه جزیره کریمه، غرب روسیه و بلاروس نشان می‌دهند. headtopics.com

جای تعجب دارد که جمع جهانی به سرجمع نرسیده اند.

روسیه گستاخ شده چون رهبران اروپا و آمریکا را ضعیف می بیند

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رییس جمهور : ارزشهای جمهوری اسلامی ثابت است/نگاه به غرب کشور را نامتوازن کرده استرییس جمهور با تاکید بر اینکه سلطه نمی پذیریم و به کسی ظلم نمی‌کنیم، تصریح کرد: ارزشهای جمهوری اسلامی ثابت است. نگاه به شرق چی ؟ 😂😂😂😂😂😂

کاخ سفید: با توجه به ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران مذاکرات به «نقطه‌ای حساس» رسیده است🔺 کاخ سفید: با توجه به ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران مذاکرات به «نقطه‌ای حساس» رسیده است ▪️جن ساکی، سخنگوی کاخ_سفید گفت که اگر دستیابی به چنین توافقی در هفته‌های آینده محقق نشود، «پیشرفت‌های هسته‌ای جاری ایران» تحقق آن را غیرممکن خواهد کرد. تا مردم خود ما بیدار نشوند واتحاد پیدا نکن هیچ کس نمی تونه سر نوشت مملکت مارو عوض کنه مردم باید خود سر نوشت خود رو بسازند با اتحاد وهم بستگی من_هم_به_قابلمه های_ خالی_ می پیوندماعتراضات_مردمی قیام _مردمی_اصفهاننه_میبخشیم_نه_فراموش_میکنیم همبستگی _ملی_مردمینه_به_جمهوری_اسل

حمله دسته‌جمعی و مسلحانه شکارچیان غیرمجاز به محیط بانان در میانکاله

حمله مسلحانه ده‌ها شکارچی به محیط‌‌‌بانان در میانکاله🔺حمله مسلحانه ده‌ها شکارچی به محیط‌‌‌ بانان در میانکاله ▪️رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله در ادامه افزود که «شکارچیان با هماهنگی از طریق فضای مجازی به صورت سازماندهی‌شده دست به این اقدامات مخرب می‌زنند.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

واشینگتن با محکومیت حمله حوثی‌ها به فرودگاه «ابها» بر تقویت توان دفاعی ریاض تاکید کردوزارت خارجه آمریکا، حمله شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه بین‌المللی «ابها» در سعودی که به زخمی‌شدن 12 نفر از پرسنل و مسافران منجر شد را محکوم کرد.وزارت خارجه مسلمانا هی تو سر همدیگه میزنن آمریکا هم به هر بهانه سلاح میفروشه نفت میگیره

وزارت خارجه آمریکا حمله حوثی‌های یمن به فرودگاه ابها در عربستان سعودی را محکوم کردسخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله اخیر شورشیان حوثی مورد حمایت حکومت ایران به عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت، همانطور که رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با پادشاه سعودی تاکید کرد، ما متعهدیم به عربستان برای دفاع از خودش کمک کنیم. ند پرایس با صدور بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۲۱ بهمن منتشر شد گفت:... آمریکا باید هم از تروریست های هم پیمان خود دفاع کند مرحبا و آفرین به غیور مردان یمنی که با دستان خالی عربستان چلغوز تا دندان مسلح شده توسط آمریکا و اسرائیل و اروپا را سر جایش نشانده است زنده باد ایران عزیز. زنده باد جمهوری اسلامی ایران. ۲۲بهمن ماه روز پیروزی انقلاب اسلامی و خفت و شکست استکبار جهانی مبارک باد خسته نباشید... کمر درد نگیره هی بیانیه و محکوم میکنیم و .... !!