پیشنهاد اوکراین برای استقرار پلیس سازمان امنیت و همکاری اروپا در دونباس

23/08/1399 10:16 ب.ظ

اوکراین سعی دارد به فشارهای خود برای غیرنظامی کردن دونباس به عنوان پیش‌ درآمدی برای برگزاری انتخابات سرنوشت ساز در این منطقه ادامه دهد.

اوکراین سعی دارد به فشارهای خود برای غیرنظامی کردن دونباس به عنوان پیش‌ درآمدی برای برگزاری انتخابات سرنوشت ساز در این منطقه ادامه دهد. سازمان امنیت و همکاری اروپا هنوز به این پیشنهاد واکنشی نشان نداده؛ حال آنکه این سازمان پیش‌تر تنها در صورتی که کلیه طرف‌های مناقشه موافق بودند اعزام ناظران مسلح یا نیروهای پلیس به دونباس را در برنامه‌های خود قرار داده بود.

ولودیمیر زلنسکی: شانس زیادی وجود دارد که جنگ در شرق اوکراین پایان یابد ولودیمیر زلنسکی تمایل دارد تا در دور جدید مذاکرات چهارجانبه با مشارکت روسیه، فرانسه و آلمان برای دستیابی به یک توافق صلح پایدار تلاش کند؛ این درحالیست که هنوز تاریخ دقیقی برای برگزاری چنین نشستی تعیین نشده است.

آخرین دور گفتگو‌های بین‌المللی برای حل مناقشه شرق اوکراین ماه دسامبر گذشته در پاریس برگزار شده بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اروپا که راحت اوکراین رو دربرابر روسیه تنها گذاشت.البته تنها نگذاشت خواست با نقش پدر سوختگی خود امریکا رو دربرابر روسیه بیاندازه

اردوغان در جستجوی جایگزین برای شرط 50+1 برای باقی‌ماندن در قدرت استروزنامه «الشرق الأوسط» با استناد به منابع حزب حاکم «عدالت و توسعه» در ترکیه نوشت که رجب طیب اردوغان فونت نوشته هاتون تو موبایل خیلی درشته استاندارد نیست به نظرم

درخواست ۵ کشور از ایران برای اجرای عدالت در پرونده پرواز ۷۵۲ اوکرایناوکراین، افغانستان، کانادا، بریتانیا و سوئد، پنج کشوری که شماری از اتباعشان در پرواز ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین جان باختند با صدور بیانیه‌ای از ایران خواستند عدالت را درباره این فاجعه اجرا کند. این ۵ کشور کدامند کانادا جایی که برای دزدهای اقتصادی ایران انگلیس با پرداخت نکردند بدهی ۷۰۰ میلیونی پوندی به ایران بی‌عدالتی نیست آیا تحریم‌ها ۴۱ سال بی‌عدالتی نیست کارهای ناشایسته اروپایی‌ها بیعدالتی نیست فقط عدالت خواهی برای مسافران پرواز ۷۵۲ اوکراین اینقدر با کلمات بازی نکنید

هماهنگی اوکراین و کانادا برای گفت‌وگو با ایران در رابطه هواپیمای سرنگون‌شده | DW | 02.04.2021وزیران خارجه اوکراین و کانادا در یک تماس تلفنی مواضع خود را برای دور جدیدی از گفت‌وگوها با ایران در مورد هواپیمای سرنگون‌شده توسط سپاه پاسداران هماهنگ کردند. طرفین خواستار اجرای عدالت برای قربانیان و مجازات عاملان هستند.

سایه جنگ در شرق اروپا؛ آیا پوتین برای حمله به اوکراین آماده می‌شود؟وزیر خارجه اوکراین: «نیروهای روسی همچنان در نزدیکی مرزهای ما در شمال شرقی، شرق و جنوب حضور دارند و انتظار می‌رود که شمار آنها ظرف یک هفته دیگر به بیش از ۱۲۰ هزار نفر برسد.» تکرار_تایخ سیاست های توسعه طلبانه ترکیه عامل نسل_کشی ارامنه ۲۴آوریل ۱۰۶-امین سال روز نسل کشی ارامنه توسط ترکیه ما خواهان عدالت هستیم این صلیبچیهای غرب اروپاست که بازیچه ی آمریکا و انگلستان شده اند مخل و مزاحم و مانع پوتین و چشم دیدن زندگی حقیقی روسها را ندارند. شما چرا رفتید پشت مرزهای روسیه؟ شماانتظار دارید هر جا خواستید برید و هر کار خواستید کنید هزاران کیلومتر دورتر از کشور خودتان دارید اتش بازی میکنید و کسی نباید به شما چیزی بگه ولی اگر کشوری داخل مرزهای خودش نیروهایش را برای امنیت خودش جابجا کند موردخشم شما قرارمیگیرد.جمع کنید بابا

یادبودی برای آتش‌نشانان چرنوبیل در اوکراینشهروندان اسلاووتیچ، در سی‌وپنجمین سالگرد فاجعهٔ هسته‌ای چرنوبیل، با افروختن شمع و گذاشتن گل بر مزار آتش‌نشانانی که در این حادثه جان باختند یاد آنان را گرامی داشتند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

یکی از منابع مورد استناد خبرگزاری رویترز می‌گوید: «برای این منظور پیشنهاد شده که یک واحد ویژه و حداکثر ۱۵۰۰ نفری از ماموران پلیس حرفه‌ای عضو سازمان امنیت و امنیت همکاری اروپا برای گشت‌زنی و نظارت به منطقه اعزام شوند.»

سازمان امنیت و همکاری اروپا هنوز به این پیشنهاد واکنشی نشان نداده؛ حال آنکه این سازمان پیش‌تر تنها در صورتی که کلیه طرف‌های مناقشه موافق بودند اعزام ناظران مسلح یا نیروهای پلیس به دونباس را در برنامه‌های خود قرار داده بود.

ولودیمیر زلنسکی: شانس زیادی وجود دارد که جنگ در شرق اوکراین پایان یابد

ولودیمیر زلنسکی تمایل دارد تا در دور جدید مذاکرات چهارجانبه با مشارکت روسیه، فرانسه و آلمان برای دستیابی به یک توافق صلح پایدار تلاش کند؛ این درحالیست که هنوز تاریخ دقیقی برای برگزاری چنین نشستی تعیین نشده است.

آخرین دور گفتگو‌های بین‌المللی برای حل مناقشه شرق اوکراین ماه دسامبر گذشته در پاریس برگزار شده بود.

مقامات اوکراین مدعی‌اند که روسیه سال ۲۰۱۴ اقدام به تحریک و مهندسی شورش‌های جدایی‌طلبانه در شرق کشورشان کرده که بلافاصله به یک جنگ تمام عیار تبدیل شدند؛ مسکو اما اتهامات مطرح از سوی کی‌یف را رد می‌کند.