پیشرفتی مهم در علم پزشکی؛ با آزمایش خون، تشخیص بیماری آلزایمر امکانپذیر می‌شود

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پیشرفتی مهم در علم پزشکی؛ با آزمایش خون، تشخیص بیماری آلزایمر امکانپذیر می‌شود به گزارش نیویورک‌ تایمز، این آزمایش می‌تواند آزمایش آلزامیر را برای بیماران راحت‌تر، قابل دسترس‌تر، و مقرون به صرفه‌تر کند.

پژوهشگران روز سه‌شنبه ۷ مرداد اعلام کردند که یک آزمایش خون جدید، بیماری آلزایمر را به همان دقت و درستی روش‌های پیچیده‌تر و گران‌تر تشخیص داده است، و این امر گامی مهم برای رسیدن به اهداف طولانی‌مدت بیماران، پزشکان، و پژوهشگران عارضه دمانس، یا زوال عقل، محسوب می‌شود.

بنا بر این پژوهش که نتایج آن در مجله جامعه پزشکی آمریکا «جاما» منتشر، و در کنفرانس بین المللی سالانه آلزایمر نیز عرضه شده است، آزمایش جدید آلزایمر علایم این بیماری زوال‌آور و مرگبار را ۲۰ سال پیش از شروع مشکلات مربوط به حافظه و تفکر در افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد به ابتلا به آلزایمر هستند، تشخیص می‌دهد.

دکتر مایکل واینر، پژوهشگر بیماری آلزایمر در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو، که یکی از اعضای تیم پژوهشی بود، می‌گوید: «این آزمایش خون بسیار دقیق پیش‌بینی می‌کند که چه کسی در مغز خود بیماری آلزایمر دارد، از جمله در افرادی که به نظر سالم می‌آیند. این یک درمان نیست. این یک مداوا نیست. ولی یک بیماری را نمی‌توانید بدون تشخیص آن مداوا کنید. و یک آزمایش دقیق و کم‌هزینه واقعا هیجان‌انگیز است، پیشرفت بزرگی [در علم پزشکی] است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مدرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران استسخنگوی دولت برنامه حزب دموکرات امریکا در انتخابات را یک گام کوچک ولی مثبت در شناخت واقعیت های ایران برشمرد اما آن را همچنان جاه‌طلبانه ارزیابی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قیمت ۴۷۵ کالا در ایران با سرعت در حال صعود است | DW | 28.07.2020معاون اقتصادی و محاسبات مرکز آمار ایران از افزایش قیمت ۴۷۵ قلم کالا با نرخ تورمی که 'با سرعت متوسط ۲۶درصد' بالا می‌رود خبر داد. به گفته او این سرعت رشد تورم، ایران را در لیست چهار کشور پرتورم جهان قرار می‌دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آسیه پناهی دیگری در راه است؟زندگی ساکنان این منطقه قصه پردرد مردمانی است که روز خوش زیادی در زندگی ندیده‌اند. مریم، با 6 بچه قد و نیم‌قد، از فردا می‌ترسد. فردایی که به او گفته‌اند قرار است خانه‌اش خراب شود. شوهرش مرده، سقف خانه قبلی همین چند وقت پیش بر سرش آوار شده و این بار دیگر توان آوارگی را ندارد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

اجاره خانه در تهران چقدر است؟قیمت اجاره مسکن به طور افسارگریخته‌ای در کشور بالا رفته است که تورم تنها در بازار مسکن خلاصه نمی‌شود بلکه همه اجناس و کالاها‌ متاثر از تورم شده‌اند و در این شرایط سبد خانوار نیز روز به روز کوچک‌ و کوچک‌تر می‌شود
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تخریب ماکت ناو آمریکایی در رزمایش ایران؛ واشنگتن: غیرمسئولانه استتصاویر صدا و سیمای ایران نشان می‌دهد که موشک‌های بالستیک و کروز دریایی به سوی ماکت ناو هواپیمابر شلیک می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »