پیام تبریک اردوغان به مناسبت پرتاب موفقیت‌آمیز اولین ماهواره مینیاتوری ترکیه

24/10/1400 12:16:00 ق.ظ

رئیس جمهور ترکیه در پیامی پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره مینیاتوری گریزو را به دست‌اندرکاران این پروژه تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه در پیامی پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره مینیاتوری گریزو را به دست‌اندرکاران این پروژه تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی 13.01.2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پی پرتاب موفقیت‌آمیز اولین ماهواره مینیاتوری کشور از پایگاه کیپ کاناورال آمریکا در تو‌ئیتر پیامی منتشر کرد.

در متن پیام اردوغان آمده است: ماهواره مینیاتوری گریزو (Grizu-263) طراحی شده جوانان‌مان که سال 2019 در فستیوال تکنوفست مقام اول را کسب کرد، امروز از سوی شرکت اسپیس ایکس (Space X) به فضا فرستاده شد.

اردوغان در ادامه تاکید کرد: این موفقیت را به جوانان‌مان که برای اولین بار موفق به اجرای این پروژه در تاریخ ترکیه شدند و همچنین اساتید و سازمان‌های حامی آن تبریک عرض می‌کنم. گفتنی است ماهواره مینیاتوری گریزو (Grizu-263A) که توسط تیم فضایی دانشجویان دانشکده مهندسی دانشگاه بولنت اجویت زونگولداک ترکیه طراحی و ساخته شده، ساعت 18:25 (به وقت محلی) با موفقیت از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدای آمریکا به فضا پرتاب شد.

این ماهواره مینیاتوری که با هدف ارتباطی طراحی شده با موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس (Space X) به فضا فرستاده شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

خواسته زندانیان سیاسی از نهادهای جهانی؛ «آبتین زمانی به بیمارستان رفت که امیدی به نجاتش نبود»شماری از زندانیان سیاسی در ایران، جمهوری اسلامی را مسئول مرگ بکتاش آبتین دانسته و از «بی‌توجهی» نهادهای بین‌المللی به کشتن زندانیان سیاسی در ایران انتقاد کردند.

«مجوز ویژه» آمریکا به کره جنوبی برای انتقال ده‌ها میلیون دلار پول به ایرانوزارت خارجه کره‌جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ دست‌کم ۶۳ میلیون دلار را بپردازد. پول خورد میفرستی 7 میلیارد رو بده تف تو شانسمون

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید

مدارس کشور باید به جای «حافظه‌محوری» به «زیست بوم های کارآفرینی» تبدیل شوندوزیر آموزش و پرورش در دیدار با نمایندگان دانش آموزان و تشکل‌های دانش آموزی سیستان و بلوچستان:مدارس کشور باید به جای «حافظه‌محوری» به «زیست بوم های کارآفرینی» تبدیل شوند

نواک جوکوویچ به انجام «اشتباهاتی» پیش از سفر به استرالیا اعتراف کردمرد شماره یک تنیس جهان با ادعای این‌ که قربانی «اطلاع رسانی نادرست» شده که زمینه «ناراحتی خانواده‌اش» را نیز فراهم کرده، تاکید می‌کند که روز هفدهم دسامبر هنوز نتیجه مثبت آزمایش پی سی آر خود را دریافت نکرده بود.