پکن در آستانه قرنطینه؛ دهها ایستگاه مترو بسته شدند | DW | 04.05.2022

14/02/1401 09:09 ب.ظ

چین در حال حاضر با بیشترین میزان شیوع از آغاز همه‌گیری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. در پایتخت این کشور دولت در حال آماده‌سازی یک کلینیک بزرگ برای ایزوله کردن بیماران است.

چین در حال حاضر با بیشترین میزان شیوع از آغاز همه‌گیری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. در پایتخت این کشور دولت در حال آماده‌سازی یک کلینیک بزرگ برای ایزوله کردن بیماران است. با این وجود مقامات اقدامات احتیاطی را در پیش گرفته‌اند. به گزارش گاردین بیمارستانی با ۱۲۰۰ تخت و امکانات آزمایشی به عنوان مرکز قرنطینه دسته‌جمعی در این شهر در نظر گرفته شده است.

این بیمارستان اولین بار در دوران شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ افتتاح شد و در اوایل سال ۲۰۲۰ نیز برای درمان مبتلایان به کرونا مورد استفاده قرار گرفت. اخیرا اداره بهداشت پکن اعلام کرد که در یک اقدام احتیاطی این بیمارستان را بازگشایی می‌کند. این اداره مبارزه با سویه اومیکرون را به"بازی شطرنج" تشبیه کرده است.

هم‌اکنون در این شهر یک مرکز قرنطینه در حال فعالیت است. در این مرکز ۴۰ نفر از کادر درمان برای معالجه ۱۲ نفر از مبتلایان با علائم خفیف تلاش می‌کنند. در جریان اجرای محدودیت‌های رفت و آمد ده‌ها ایستگاه مترو در پکن تعطیل شده‌اند. اپراتور متروی پکن چهارشنبه چهار مه (۱۴ اردیبهشت) در پیام‌رسان چینی وی‌چت اعلام کرد که ۴۰ ایستگاه، حدود ۱۰ درصد ایستگاه‌های پایتخت چین بسته شده‌اند. بر اساس این اعلام تنها ورودی و خروجی این ایستگاه‌ها بسته خواهند شد اما عبور و مرور قطارهای زیرزمینی از طریق آن‌ها انجام می‌گیرد. ساکنین پکن از تشدید محدودیت‌های کرونایی در این شهر هراس دارند و با هجوم به مراکز خرید و خرید انبوه مواد غذایی و وسایل اولیه مورد نیازبه این مساله واکنش نشان داده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

به درک کمونیستها جانبی با پنهانکاری مسئول کشتن میلیونها بیماران کرونایی بود دنیا بدانند،روز و روزگاری چین بر کره زمین فائق آید، یعنی دنیا را برده خود خواهد،سیاست چین طوری پی ریزی میشود دنیا تسخیر کند اینکه کشور دیگر با سیاست مدبرانه چین را با مشکل مواجه کند خبر مرگ همه این کثافت های چینی

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شدیکی از اهالی شانگهای که از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.

جنجال حق سقط جنین در آمریکا؛ تظاهرات در نیویورک همزمان با ممنوعیت فوری در اکلاهماتنها یک روز پس از افشای پیش‌نویس رای دیوان عالی ایالات متحده آمریکا مبنی بر ابطال حمایت قانون اساسی از حق سقط جنین، فرماندار اکلاهما با امضای قانونی، پایان دادن خودخواسته به بارداری پس از هفته ششم را ممنوع اعلام کرد. مخالفان این تصمیم در نیویورک تظاهرات کردند. گزارش اینترنشنال خانمی ۹ ماهه حامله بود همونطور که دست به شکمش میکشید میگفت من همین الان هم حق این رو باید داشته باشم اگر بخوام بتونم بچه رو سقط کنم!!تا یه سنی از جنین قابل درکه ولی واقعا طرفداران سقط میفهمن چی میگن؟لابد بچه بدنیا هم اومد میگن چون ما باید بزرگ کنیم حق داریم بکشیم تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف در تهران و اطراف ارسال به تمام نقاط ایران تلفن : 02165735112 | 02165735113 تولیدکننده_ظروف_یکبارمصرف ظروف_یکبارمصرف

گرد و خاک در خوزستان: ۸۲۱ نفر در بیمارستان، ۱۸ شهر در وضعیت خطرناکمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۸۲۱ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان در پی وقوع گرد و غبار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. اخبار_ایران

قرنطینه در چین و ممنوعیت واردات نفت روسیه؛ اوپک پلاس تشکیل جلسه می‌دهدنشست روز پنجشنبه همچنین در حالی برگزار می شود که اتحادیه اروپا در پی تکمیل اقداماتی مشابه با ایالات متحده، بریتانیا و کانادا برای ممنوع کردن واردات نفت روسیه است.

آلمان موافق تحریم نفت روسیه؛ اختلاف‌ در اتحاديه اروپا در مورد پرداخت پول گاز به روبلرابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، می‌گوید: برلین از تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا حمایت می‌کند فارغ از این‌که این تحریم فورا و یا در پایان سال جاری اجرا شود. گوه خورد 🍆خارکسته

ایران در کنار کره شمالی و اریتره در قعر جدول آزادی بیانتازه‌ترین گزارش «روز جهانی آزادی رسانه‌ها» نشان می‌دهد که ایران در کنار کره شمالی و اریتره، در قعر جدول آزادی بیان قرار گرفته است. نروژ، دانمارک و سوئد هم‌چون سال‌های گذشته، صدرنشین این رده‌بندی هستند. اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

در پکن، این شهر ۲۱ میلیون نفری در شبانه‌روز گذشته ۵۱ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده است، در این میان پنج مورد بدون هیچ علامتی بوده‌اند.

با این وجود مقامات اقدامات احتیاطی را در پیش گرفته‌اند. به گزارش گاردین بیمارستانی با ۱۲۰۰ تخت و امکانات آزمایشی به عنوان مرکز قرنطینه دسته‌جمعی در این شهر در نظر گرفته شده است. این بیمارستان اولین بار در دوران شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ افتتاح شد و در اوایل سال ۲۰۲۰ نیز برای درمان مبتلایان به کرونا مورد استفاده قرار گرفت. اخیرا اداره بهداشت پکن اعلام کرد که در یک اقدام احتیاطی این بیمارستان را بازگشایی می‌کند. این اداره مبارزه با سویه اومیکرون را به"بازی شطرنج" تشبیه کرده است.

هم‌اکنون در این شهر یک مرکز قرنطینه در حال فعالیت است. در این مرکز ۴۰ نفر از کادر درمان برای معالجه ۱۲ نفر از مبتلایان با علائم خفیف تلاش می‌کنند.

در جریان اجرای محدودیت‌های رفت و آمد ده‌ها ایستگاه مترو در پکن تعطیل شده‌اند. اپراتور متروی پکن چهارشنبه چهار مه (۱۴ اردیبهشت) در پیام‌رسان چینی وی‌چت اعلام کرد که ۴۰ ایستگاه، حدود ۱۰ درصد ایستگاه‌های پایتخت چین بسته شده‌اند. بر اساس این اعلام تنها ورودی و خروجی این ایستگاه‌ها بسته خواهند شد اما عبور و مرور قطارهای زیرزمینی از طریق آن‌ها انجام می‌گیرد. ساکنین پکن از تشدید محدودیت‌های کرونایی در این شهر هراس دارند و با هجوم به مراکز خرید و خرید انبوه مواد غذایی و وسایل اولیه مورد نیازبه این مساله واکنش نشان داده‌اند.

بسیاری از شهروندان این شهر برای قرنطینه احتمالی پیش‌ رو مواد مورد نیاز خود را ذخیره کرده‌اند. برخی از مجتمع‌های مسکونی نیز از هم‌اکنون ایزوله شده و محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از اماکن تفریحی و گردشگری تشدید شده‌اند.

در منطقه پرجمعیت جائویانگ از سه‌شنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) تست کرونا به صورت گسترده انجام می‌شود. همچنین ممکن است در رستوران‌های این شهر تا اطلاع ثانوی سرو غذا ممنوع شود.