پژوهشگر نزدیک به خامنه‌ای: اسرائيل در سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی نفوذ کرده است

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عبدالله شهبازی، پژوهشگر و تاریخ‌نگار نزدیک به خامنه‌ای، از نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل در نهادهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: مسئول پرونده دستگیرشدگان «ترور دانشمندان_هسته‌ای ایران» به اسرائیل فرار کرده است.

ر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: مسئول پرونده دستگیرشدگان در خصوص «ترور دانشمندان هسته‌ای ایران» به اسرائیل فرار کرده است.

شهبازی در یادداشت خود پرسیده است: «آیا اعلام نفوذ اسرائيل آنقدر سنگین است که ترجیح می‌دهند اعتماد عمومی به سیستم اطلاعاتی کشور مخدوش شود ولی نپذیرند که اسرائیل، یا هر جای دیگر، در این سیستم نفوذی داشته و گاه رفتارهایی دیکته شده که منشاء آن دشمن بوده است؟» اکنون این پرسش در میان حتی طیفی از مسئولان جمهوری اسلامی وجود دارد که «ترور دانشمندان هسته‌ای» از سوی چه کسانی انجام شده است.

ربیعی البته تاکید کرد که «این اتفاق در این دولت رخ نداده است» و «اطلاعات کلی که در این زمینه دارم این است که به جز یک مورد در بقیه موراد کار کارشناسی صورت نگرفته است، همان موقع از این افراد دلجویی و عذرخواهی شده است، کارشناسان ضد جاسوسی در این پرونده حضور نداشتند و کارشناسان دیگری در این پرونده دخیل بودند.

نتانیاهو گفت که اسراییل در این اسناد به اطلاعاتی دست پیدا کرد که نشان می‌دهد ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای تلاش می‌کرده و پس از امضای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ همه اسناد مربوط را در یک مرکز محرمانه در حومه تهران مخفی کرده بود. شهبازی پس از تاسیس این مرکز برای وزارت اطلاعات، به گفته خود با حکم ‏رهبر‎ ‎جمهوری اسلامی ‏در «موسسه‎ ‎مطالعات تاريخ معاصر ايران» وابسته به بنياد مستضعفان‎ ‎رفت و مدت‌ها نیز در این موسسه فعالیت می‌کرد. او تا اواسط دهه هشتاد همکاری‎ ‎نزديکی با شماری از چهره‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی در کیهان و مرکز‎ ‎اسناد انقلاب اسلامی داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت یکی از افراد نزدیک به البغدادی در الانباروزارت دفاع عراق یکی از افراد نزدیک به سرکرده گروه تروریستی داعش را در الانبار بازداشت کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

الهان عمر: به فلسطین رفته و واقعیات را از نزدیک ببینید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مصاحبه| قاضی آمریکایی: مقاومت ایران علیه غرب توجه دنیا را جلب کرده است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimقاضی آمریکایی: *مقاومت ایران علیه غرب توجه دنیا را جلب کرده است *ایران در برابر تمام زور و توان تروریسم_اقتصادی آمریکا ایستادگی کرده است *آمریکا هیچ اعتنایی به قوانین بین‌المللی ندارد، مگر اینکه بخواهد از آن سوءاستفاده کند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سردار جلالی: آزادی «آدریان دریا» نشانه اقتدار نظامی و پویایی دیپلماسی استسردار جلالی: آزادی «آدریان دریا» نشانه اقتدار نظامی و پویایی دیپلماسی است کودتای آمریکا علیه دولت دکتر مصدق و سرنگونی دولت ملی ایرانیان هیچ‌گاه از حافظه تاریخی ما پاک نخواهد شد. نتیجه اعتماد به آمریکا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شهردار تهران: فیلم سگ‌کُشی مربوط به سال ۹۶ استشهردار تهران در واکنش به انتشار فیلم مربوط به کشتن سگ‌ها در مراکز جمع‌آوری: تصاویر منتشر شده مربوط به سال ۹۶ است. دستور پیگیری این موضوع را صادر کردم و در این باره تذکر جدی دادم؛ همچنین پیمانکاری که نسبت به عملکرد آن اعتراض شده بود خلع ید شد. شماری از مدافعان حقوق حیوانات روز دوشنبه در اعتراض به کشتن سگ‌ها به شیوه‌های نامناسب در مراکز نگهداری حیوانات مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند. میلانی، عضو شورای شهر تهران: با مقصران این فاجعه برخورد سازمانی و قضایی می‌شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

خسارت ۲ هزار میلیاردی تلفات جاده‌ای در سال گذشتهخسارت ۲ هزار میلیاردی تلفات جاده‌ای در سال ۹۷ رئیس پلیس راه کشور: *در سال ۹۷ تصادفات فوتی رانندگی ۲ هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرده *دیه هر انسان حدود ۳۰۰ میلیون تومان است در حالیکه هر کشته در تصادف نزدیک به ۵ میلیارد تومان هزینه روی دست کشور می‌گذارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »