پنتاگون: سعودی ستون اصلی امنیت منطقه است

24/11/1399 12:58 ق.ظ

پنتاگون: سعودی ستون اصلی امنیت منطقه است العربية

جان کربی سخنگوی پنتاگون وزرات دفاع ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 گفت که پادشاهی او در پاسخ به سوال العربیه درباره حملات پیکارجویان حوثی به سعودی گفت: «در سایه تهدیدات مشترکی که با آن مواجه هستیم، وزارت دفاع آمریکا با شرکایش همکاری و تقسیم مسئولیت می‌کند.

» کربی تاکید کرد که آمریکا به پشتیبانی از سعودی و حمایت از خاک این کشور در مقابل خطرات روزافزون و جدی موجود پای‌بند و متعهد است.

سخنگوی پنتاگون گفت که مرزهای سعودی مورد تهدید قرار دارند و سیاست آمریکا تغییر نیافته و این کشور دائما به مقابله با چالش‌های مختلف در سرتاسر جهان پرداخته و به آن واکنش مناسب می‌دهد. آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت در حالی که سعودی مورد حمله قرار گرفته، ایالات متحده دست به سینه باقی نخواهد ماند. او در صفحه توئیترش نوشت که «سعودی شریک امنیتی مهم آمریکاست.»

بلینکن همچنین گفت که ساعاتی پس از حمله حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابها، با همتای سعودی‌اش شاهزاده فیصل بن فرحان تماس تلفنی داشته و تلاش‌های مشترک برای تقویت بنیه دفاعی سعودی در مقابل با حملات جاری صحبت کرد. headtopics.com

وی در ادامه از شدت خنده پوکید 😂

ریدم تو دهن پنتاگون و تو سعودی

سعودی هیچ قوی هم نیست شما هم هیچ غلتی نمتونین بکنید غفه شین اوسگولها$$$

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

یه زمانی شخص رییس جمهور آمریکا با شاه ایران تو تهران جام سرمیکشیدن و این حرفها‌گفته میشد عاقبتش رو همه دیدن عربستان که جای خود دارد بخاطر حمله ای که سعودی به نیویورک کرد؟ سعودی ستون دمکراسی، ستون دانش و فناوری، ستون فرهنگ و هنر، ستون نوآوری و هزاران ستون دیگه در خاورمیانه ست... سعودی رو ، نفت رو ازش بگیری، بیابان بی آب و چمنی بیش نیست، ستونش کجا بود...

اینا یا نمی دونن ستون چیه یا کلا از منطقه بی خبرن

پنتاگون: حمایت از سعودی به امور دفاعی اختصاص داردوزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، «پنتاگون»، دوشنبه 26 آوریل 2021، اعلام کرد که حمایت‌های ارائه شده به پادشاهی عربی سعودی به دفاع از این کشور اختصاص دارد که

پنتاگون: به حمایت از سعودی در برابر حملات فزاینده پایبندیمجسیکا مک نولتی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، «پنتاگون» شامگاه سه‌شنبه 27 آوریل 2021 گفت که ایالات متحده به حمایت از پادشاهی عربی سعودی در برابر به آمریکا اعتماد نکنید ! گاوشیرده و صاحبش ArrestJohnKerry

ولی‌عهد سعودی: 10 میلیارد اصله درخت در سعودی و 50 میلیارد اصله در جهان می‌کاریمشاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، روز شنبه 27 مارس 2021 از آغاز کار دو ابتکار عمل و عربستان لطفا نمک شیرین کردن اب دریا را به دریا نریزد و به کل اکوسیستم اسیب نرساند نیازی بکاشت درخت از سوی او نیست جمهوری اسلامی هم تعدادی ازین اصله ها را میخرد برای چوبه دار در عوض در ایران تحت حاکمیت اخوندی جنگل ها و مراتع توسط سپاه پاسداران به آتش کشیده می شوند بخاطر فروش زمین های به جا مانده و رودخانه ها را به خاطر سد سازی خشک می کنند و.......فعالین محیط زیست را زندان و شکنجه و اعدام می کنند.

سفیر بريتانيا: سعودی با اسلحه‌ ایران مورد هجوم قرار می‌گیردنیل کرومپتون، سفیر بریتانیا در سعودی، روز یکشنبه 28 مارس گفت، کشورش کاملا آگاه است که پادشاهی سعودی عربها حقشونه که زمین خورده چارتاحوثی مافنگی و آخوندای پاپتی بشن چون باهم نیستن اگه باهم یکی میشدن و اول ازهمه چین رو تحریم میکردن خودبخود حوثیهاو آخوندا هم بفنامیرفتن

کاشت ۱۰ میلیارد درخت در عربستان سعودی | DW | 28.03.2021ولیعهد عربستان_سعودى اعلام کرده که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ وابستگی کشورش به سوخت فسیلی را نصف کند. این کشور قصد دارد در طرحی ابتکاری تا ۱۰ سال آینده در قلمرو خود ۱۰ میلیارد اصله درخت بکارد. گه می‌خورد، جدی نگیر این ابله آب ده میلیارد درخت را از کجا می آورد! اره این میکاره ننه اش میره بهشون اب میده نفله خودشون اب ندارن بخورن

عربی سعودی ستون اساسی امنیت منطقه و شریک آمریکا در مبارزه با تروریسم و مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران است.

او در پاسخ به سوال العربیه درباره حملات پیکارجویان حوثی به سعودی گفت: «در سایه تهدیدات مشترکی که با آن مواجه هستیم، وزارت دفاع آمریکا با شرکایش همکاری و تقسیم مسئولیت می‌کند.»

کربی تاکید کرد که آمریکا به پشتیبانی از سعودی و حمایت از خاک این کشور در مقابل خطرات روزافزون و جدی موجود پای‌بند و متعهد است.

سخنگوی پنتاگون گفت که مرزهای سعودی مورد تهدید قرار دارند و سیاست آمریکا تغییر نیافته و این کشور دائما به مقابله با چالش‌های مختلف در سرتاسر جهان پرداخته و به آن واکنش مناسب می‌دهد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت در حالی که سعودی مورد حمله قرار گرفته، ایالات متحده دست به سینه باقی نخواهد ماند. او در صفحه توئیترش نوشت که «سعودی شریک امنیتی مهم آمریکاست.»

بلینکن همچنین گفت که ساعاتی پس از حمله حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابها، با همتای سعودی‌اش شاهزاده فیصل بن فرحان تماس تلفنی داشته و تلاش‌های مشترک برای تقویت بنیه دفاعی سعودی در مقابل با حملات جاری صحبت کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت آمریکا بارها تاکید کرده که قصد دارد به تقویت قدرت دفاعی سعودی کمک کند.

سخنگوی کاخ سفید هم روز چهارشنبه 10 فوریه 2021 درباره «حمله تروریستی» پیکارجویان حوثی به فرودگاه بین‌المللی ابهای سعودی گفت که حملات حوثی‌ها به سعودی جنگ یمن را طولانی‌تر می‌کند.

حوثی‌ها همزمان با اولین سفر تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، با یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده ساخت ایران به فرودگاه ابها حمله کردند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در همین رابطه و ساعاتی پس از حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی ابها اعلام کرد در کنار پادشاهی عربی سعودی ایستاده و موضوع مجازات پیکارجویان حوثی را بررسی می‌کند.

یک مقام مسئول وزارت امور خارجه آمریکا به العربیه گفت: «در کنار همپیمانانمان در سعودی می‌ایستیم و گزینه‌های متعددی از جمله تحریم‌ها را برای برخورد با حوثی‌ها در اختیار داریم.»

این مقام مسئول افزود: «حوثی‌ها با حمایت ایران مسئول حملاتی هستند که سعودی را مورد هدف قرار داده … ما به اعمال فشار بر حوثی‌ها و تهران که از آنها حمایت می‌کند، ادامه می‌دهیم و سازوکارهای جدیدی برای برخورد با آنها بررسی می‌کنیم.»