ولی‌عهد سعودی: 10 میلیارد اصله درخت در سعودی و 50 میلیارد اصله در جهان می‌کاریم

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ولی‌عهد سعودی: 10 میلیارد اصله درخت در سعودی و 50 میلیارد اصله در جهان می‌کاریم العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

برنامه #سعودی_سبز و #خاورمیانه_سبز خبر داد و گفت که کشورش در چارچوب این دو برنامه 10 میلیارد اصله درخت در سعودی و 50 میلیارد اصله در جهان می‌کارد.شاهزاده محمد بن سلمان گفت که در برنامه «خاورمیانه سبز» 40 میلیارد اصله درخت در این منطقه کاشته می‌شود برنامه‌های سعودی سبز و خاورمیانه سبز بزرگترین برنامه‌های درختکاری جهان هستند که در آنها مجموعا 50 میلیارد درخت کاشته خواهد شد.

او توضیح داد که در برنامه سعودی سبز که با همکاری کشورهای شورای همکاری خلیج انجام می‌شود، پوشش گیاهی را افزایش داده و با چالش بیابان‌زایی که یک تهدید اقتصادی است، مقابله می‌شود. به گفته ولی‌عهد سعودی این کشور و جهان نیازمند اقدام سریع برای مقابله با تغییرات آب و هوایی هستند و تا سال 2030 و در قالب برنامه سعودی سبز 50 درصد برق مورد نیاز را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌شود.

او این دو برنامه را تقویت‌کنند تلاش‌های محیط‌زیستی جاری در سعودی در سال‌های گذشته خواند و گفت که کشورش خواهان مقابله جدی با چالش‌های محیط زیستی مانند بالا رفتن دما، کاهش میانگین بارش، افزاش گرد و غبار و بیابان‌زدایی است. این دو برنامه به گفته محمد بن سلمان بخشی از تلاش‌ها برای تقویت بهداشت عمومی و بالا بردن سطح کیفیت زندگی شهروندان و افراد مقیم در سعودی است. سعودی پیش از این ساختار بخش محیط زیست را بازسازی کرده و نیروهای حافظ امنیت محیط زیست در سال 2019 را تشکیل داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در عوض در ایران تحت حاکمیت اخوندی جنگل ها و مراتع توسط سپاه پاسداران به آتش کشیده می شوند بخاطر فروش زمین های به جا مانده و رودخانه ها را به خاطر سد سازی خشک می کنند و.......فعالین محیط زیست را زندان و شکنجه و اعدام می کنند.

جمهوری اسلامی هم تعدادی ازین اصله ها را میخرد برای چوبه دار

عربستان لطفا نمک شیرین کردن اب دریا را به دریا نریزد و به کل اکوسیستم اسیب نرساند نیازی بکاشت درخت از سوی او نیست

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.