پنتاگون: برای عملیات مقابله با تروریسم هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد

03/07/1400 03:16:00 ق.ظ

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در مورد این که آیا نیازی به هماهنگی با طالبان برای انجام عملیات مقابله با تروریسم در افغانستان وجود دارد گفت ما مجوزهای لازم را داریم و هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد.

طالبان, افغانستان

پنتاگون : برای عملیات مقابله با تروریسم هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مورد این که آیا نیازی به هماهنگی با طالبان برای انجام علیات مقابله با تروریسم در افغانستان وجود دارد، گفت هیچ نیازی به هماهنگی نیست.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در مورد این که آیا نیازی به هماهنگی با طالبان برای انجام عملیات مقابله با تروریسم در افغانستان وجود دارد گفت ما مجوزهای لازم را داریم و هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد.

چاپسخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در مورد این که آیا نیازی به هماهنگی با طالبان برای انجام عملیات مقابله با تروریسم در افغانستان وجود دارد، گفت ما مجوزهای لازم را داریم و هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد.جان کربی روز جمعه دوم مهر در یک کنفرانس خبری گفت: «می‌توانم بگویم ما تمامی مجوزهای لازم را برای اجرای عملیات برای مقابله با تروریسم داریم و به تمامی توانایی‌های خود اطمینان داریم.»

وی افزود: «بدون صحبت در مورد جزئیات حمله هوایی، باید بگویم در حال حاضر هیچ نیازی برای هماهنگی حریم هوایی با طالبان وجود ندارد و فکر هم نمی‌کنیم هرگونه عملیات مقابله با تروریسم در آینده منوط به چنین هماهنگی‌ باشد.»سخنگوی پنتاگون همچنین خبر داد که لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده راهی یکی از پایگاه‌های‌ نظامی میزبان افراد خارج شده از افغانستان خواهد شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

واقعاً من بجای شماها شرم و حیا میکنم! شماها در طی ۲۰ سال جنگ افغانستان، چنان ناشیانه و بدون برنامه عمل کردید که موجب قدرت گرفتن طالبان و رسیدن دوباره شان به قدرت شد اگر حمایت امریکا و سرویس های اطلاعاتی غرب نبود ط.البان هرگز به قدرت نمی رسیدند پس توقع نمی رود که طالبان بخواهند مانع اشغالگری شما شوند سالهاست که خون مردم افغانستان را می مکید

خب اینکه مشخصه طالبان را آورده اید تا منافع تان را تامین کنند آن ها که نمی آیند شما را محدود کنند پاکستان، امریکا و متحدان شان قصد دارند تا چین را محدود کنند. برای این کار هم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. این ها اصلا به فکر مردم افغانستان نیستند که اگر بودند طالبان را به قدرت نمی رساندند. قصد این ها ایجاد مکان امن برای تروریستان است.

چرت میگه . بدون اجازه وحوش طالبان ، آب نمیخوره امریکا به هدفش رسید. هدفش ایجاد مکان امن برای تروریستان در قلب آسیا بود. و امروز هم در هماهنگی کامل با طالبان کار می کند. اینجا فقط مردم افغانستان تباه شدند. امریکا، پاکستان، طالبان و متحدان شان خیال شان راحت است چه جالب منابع مردم افغانستان را به بهانه اینکه طالبان تروریستن مسدود کرده اید حالا برای مبارزه با تروریزم نیازی به هماهنگی با طالبان ندارید؟ مگر خود طالبان تروریست نیستند؟ فاز شماها چیه؟

یکی از اهداف امریکا در افغانستان این بود که کشور را مکانی امن برای تروریستان درست کند. امروز طالبان، داعش و القاعده آزادانه در افغانستان زندگی می کنند. پس هر اتفاقی که رخ بدهد مقصرش امریکا است. القاعده وداعش و طالبان وامریکا و پاکستان همه متحد همدیگر میباشد . فعلا نیروهای نظامی القاعده وداعش و پاکستان در کنار طالبان د رپنجشیر وجود دارد .وشعار جنگ با تروریست بخاطر فریب مردم افغانستان میباشد

امریکا وپاکستان کشورهای تروریست پرور میباشد . وتروریستان را امریکا تقویت مینماید . واین که میگوید ما بر تروریستان حمله میکنیم بخاطر فریب مردم افغانستان میباشد . داعش والقاعده و طالبان توسط امریکا و هم پیمانانشان در افغانستان بو جود امدند وتا هنوز هم پشتیبانی امریکا را دارد .پس امریکا بدنبال چه میباشد .

ترکیه با تصویب توافق اقلیمی پاریس به مبارزه خود با تغییرات آب و هوایی ادامه می‌دهدبا اعلام رئیس جمهور ترکیه مبنی بر تصویب توافقنامه اقلیمی پاریس، آنکارا بر ادامه مبارزه با تغییرات آب و هوایی تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

امریکا بخاطر تروریستان نمیخواهد حمله نمیاید چون تروریستان از خودشان میباشد بلکه بخاطر جنگ وناامنی در افغانستان جنگ را دوباره میخواهد شروع کند . امریکا بیست سال قبل هم بنام مبارزه با تروریست در افغانستان لشکر کشی نمود اما بعد از بیست سال جنگ در افغانستان دوباره همان طالبان که سرکوب نموده بود را باقتدار رساند .

آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته. عملکرد دوگانه‌ی جامعه‌ی جهانی به رهبری امریکا علیه تروریزم، باعث شد تا یک گروه پراکنده و شکست خورده، دوباره با قوت اولیه برگردند.

‌دخالت امریکا و پاکستان و حمایت این کشورها از طالبان و گروه های تروریستی باعث شده تا ناامنی در افغانستان گسترش پیدا کند و به زودی شاهد به رسمیت شناختن طالبان از طرف آنها خواهیم بود غرب، مفتحضانه افغانستان را در بدترین شرایط ترک کرد و این خود، نشان از بی کفایتی خارجی ها در ایجاد روند صلح و امنیت در افغانستان دارد..

آمریکا و همپیمانانش در مدت اشغال افغانستان، هیچ کار مهمی در ایجاد ساختارهای نظامی و دفاعی افغانستان انجام ندادند و تنها باعث تروریست پروری و ناامنی در منطقه شدند. امریکا تروریستان را بخاطر همین در افغانستان جای داد تا هر وقت دلش بخواهد در افغانستان حمله نظامی و استخباراتی نماید . وطالبان هم متحد امریکاست نیاز باجازه ازکسی نمیباشد .

امریکا افغانستان را از خودش میدانند و در عملیات در افغانستان نیاز به هماهنگی نمیبینند چنانچه در بیست سال قبل در اشغال افغانستان از کسی اجازه نگرفت ودر خرو جش بازهم هماهنگی نکرد و..

با اعلام دوباره ممنوعیت مبادلات مالی با رمزارزها در چین ارزش بیت کوین سقوط کرد🔺با اعلام دوباره ممنوعیت مبادلات مالی با رمزارزها در چین ارزش بیت_کوین سقوط کرد بانک مردم چین در وبسایت خود نوشت: «نقل و انتقالات حاصل از ارزهای مجازی، اقدامات مالی غیرقانونی هستند و به طور اکید ممنوع اعلام می شوند.»

مسئولیت تمام خونریزی ها بر عهده امریکاست که به نام صلح، بیست سال منابع افغانستان را غارت کرد و طالبان را گسترش داد. جنگ افغانستان در حقیقت جنگ امریکا و پاکستان بر علیه دولت افغانستان میباشد. ‌افغانستان بار دیگر صحنه جنگ، ناامنی، ترور و انفجار و انتحار شده و همه‌ این کارها توسط پاکستان و با حمایت ایالات متحده آمریکا و انگلیس صورت گرفت

امریکا وهم پیمانانش بخاطر رسیدن به منافع خودشان موجب گسترش جنگ در افغانستان . وباعث قتل وکشتار مردم بیگناه افغانستان گردید امریکا هر کجا پا گزاشته جز اسیب زدن به مردم و کشور انجا کاری نکرده است .‌آمریکایی ها به نام صلح و ثبات، به دنبال راه های جدید برای دخالت در افغانستان هستند. مردم افغانستان از دخالت نیروهای خارجی بیزارند .

مردم افغانستان در ۴۰ سال گذشته و به ویژه در نزدیک به دو دهه اخیر که امریکا مستقیما در افغانستان حضور و سلطه نظامی دارد، قربانی جنگ تحمیلی ایالات متحده و شرکایش شده است شکی نیست که آمریکا بزرگترین تروریست دولتی دنیاست ...!!!

کرونا در ایران – کاهش شمار مناطق قرمز؛ آغاز واکسیناسیون افراد ۱۷ سال به بالا با سینوفارم وزارت بهداشت ایران‏ از تا اول مهر تا دوم مهر، ۱۵ هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا را در کشور تأیید کرد. همچنین بر اساس این آمار، در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۴ بیمار دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند و مجموع جان باختگان کووید-۱۹ در ایران به ۱۱۸ هزار و ۷۹۲ نفر رسید. بسیاری، از...

صعود ایران به یک‌چهارم نهایی جام جهانی فوتسال با برد میلیمتری مقابل ازبکستانتیم ملی فوتسال ایران به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهان ی فوتسال صعود کرد.

امیدواری پادشاه عربستان نسبت به نتایج ملموس مذاکرات با ایرانپادشاه عربستان سعودی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات مقدماتی با ایران منجر به ایجاد رابطه همکاری مبتنی بر احترام به حاکمیت شود. - خبرگزاری آناتولی

چاووش‌اوغلو: جامعه جهانی به تعامل با افغانستان ادامه دهدوزیر خارجه ترکیه بر لزوم تعامل جامعه جهان ی با افغانستان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

اشتراک چاپ سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در مورد این که آیا نیازی به هماهنگی با طالبان برای انجام عملیات مقابله با تروریسم در افغانستان وجود دارد، گفت ما مجوزهای لازم را داریم و هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد.با اعلام رئیس جمهور ترکیه مبنی بر تصویب توافقنامه اقلیمی پاریس، آنکارا بر ادامه مبارزه با تغییرات آب و هوایی تاکید کرد.اشتراک چاپ بانک مرکزی چین روز جمعه ۲ مهر تمام نقل و انتقالاتی را که در آن از بیت کوین و سایر ارزهای مجازی استفاده شود غیرقانونی اعلام کرد و بر شدت اقدامات خود در مورد منع استفاده از پول دیجیتال غیررسمی افزود.اشتراک چاپ  وزارت بهداشت ایران‏ از تا اول مهر تا دوم مهر، ۱۵ هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا را در کشور تأیید کرد.

جان کربی روز جمعه دوم مهر در یک کنفرانس خبری گفت: «می‌توانم بگویم ما تمامی مجوزهای لازم را برای اجرای عملیات برای مقابله با تروریسم داریم و به تمامی توانایی‌های خود اطمینان داریم.» وی افزود: «بدون صحبت در مورد جزئیات حمله هوایی، باید بگویم در حال حاضر هیچ نیازی برای هماهنگی حریم هوایی با طالبان وجود ندارد و فکر هم نمی‌کنیم هرگونه عملیات مقابله با تروریسم در آینده منوط به چنین هماهنگی‌ باشد.09.» سخنگوی پنتاگون همچنین خبر داد که لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده راهی یکی از پایگاه‌های‌ نظامی میزبان افراد خارج شده از افغانستان خواهد شد.» ساعاتی پس از انتشار بیانیه بانک مرکزی چین، ارزش بیت کوین با بیش از ۹ درصد سقوط به ۴۱ هزار و ۸۵ دلار رسید، و قیمت سایر رمزارزها نیز کاهش یافت. جان کربی گفت: «هفته آینده و دوشنبه وزیر دفاع آمریکا راهی پایگاه نظامی مک‌گوایر در نیوجرسی می‌شود تا از تاسیسات و نحوه بررسی عملیات وزارت امنیت داخلی برای شهروندان افغانستانی خارج شده بازدید کند. «توافق پاریس» در سال 2016 برای جلوگیری از نابودی محیط زیست، توسط کشورهای شرکت کننده در بیست و یکمین نشست بین المللی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در پاریس امضا شد.» پایگاه مک‌گوایر یکی از هشت پایگاه نظامی است که میزبانی افغانستانی‌های خارج شده را برعهده دارد. به گزارش رسانه‌های داخل ایران، شمار افراد بستری شده در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان همچنان رو به افزایش و وضعیت در این مناطق پرخطر است.

مطالب مرتبط . اریتره، عراق، ایران، لیبی، یمن و ترکیه این توافق را به رسمیت نمی‌شناسند. برترین‌ها.