پناهجویان کشتی «اوپن آرمز» به اروپا می روند

21/08/2019 04:53:00 ب.ظ

#پناهجویان #کشتی «اوپن آرمز» به #اروپا می روند

پناهجویان, کشتی

پناهجویان کشتی « اوپن آرمز » به اروپا می روند

پنج کشور اتحادیه اروپا پناهجویان کشتی « اوپن آرمز » که 19 روز است در دریای مدیرترانه محصور مانده اند را پذیرفتند. - خبرگزاری آناتولی

21.08.2019بروکسل/یوسف خطیب/خبرگزاری آناتولیتوا ارنست سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا طی نشست مطبوعاتی روزانه خود اعلام کرد: اسپانیا٬ فرانسه٬ آلمان٬ لوکزامبورگ و پرتغال پناهجویان غیرقانونی که 19 روز است در کشتی «اوپن آرمز» با پرچم اسپانیا در دریای مدیرترانه محصور بودند را پذیرفتند.

وی افزود: اعزام مهاجران به کشورهای مذکور ممکن است چند روز طول بکشد ولی برای سرعت بخشیدن به این روند تلاش خواهم کرد.نیروهای امداد و نجات کشتی «اوپن آرمز» با پرچم اسپانیا در آغاز این ماه 160 مهاجر غیرقانونی را در دریای مدیرترانه نجات داد. این کشتی می خواست به عنوان یک بندر امن به ایتالیا و مالت نزدیک شود ولی هر دو کشور نیز به این درخواست پاسخ منفی دادند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

خشم پمپئو از آزاد شدن کشتی آدریان دریاوزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعایی درباره فعالیت آدریان دریا، کشتی حامل سوخت ایران به دولت یونان هشدار داد که هر تلاشی برای کمک به این کشتی «در طول سفرش به سوریه» حمایت مادی از یک سازمان تروریستی تلقی خواهد شد

ناخدا مدال افتخاری پاریس را بدلیل خشونت فرانسه علیه پناهجویان رد کردکاپیتان کشتی ناجی پناهجویان سرگشته در دریای مدیترانه مدال افتخاری شهرداری پاریس را در اعتراض به سیاست های ضدمهاجرتی دولت فرانسه و شهرداری پاریس نپذیرفت.

ظریف: سازوکار مذاکره آمریکا با ایران آماده استمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت:«اگر اروپا به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کند، ایران چند ساعته به سطح تعهدات پیشین خود باز خواهد گشت.»

ایران محور نشست شورای امنیت؛ حامیان تهران چه کشورهایی بودند؟دنی دانون، نماینده اسرائیل اعلام کرد که ایران با نقض برجام و قطعنامه‌های شورای امنیت همچنین با پشتیبانی از تروریسم، بر روابط امروزی تاثیر می‌گذارد و از جمله اینکه «این کشور سالانه بیش از ۷ میلیارد دلار به گروههای تروریستی مانند حزب الله کمک می‌کند».

خشم پمپئو از آزاد شدن کشتی آدریان دریاوزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعایی درباره فعالیت آدریان دریا، کشتی حامل سوخت ایران به دولت یونان هشدار داد که هر تلاشی برای کمک به این کشتی «در طول سفرش به سوریه» حمایت مادی از یک سازمان تروریستی تلقی خواهد شد

پنج کشور اتحادیه اروپا پناهجویان کشتی «اوپن آرمز» که 19 روز است در دریای مدیرترانه محصور مانده اند را پذیرفتند.به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعایی درباره فعالیت آدریان دریا، کشتی حامل سوخت ایران به دولت یونان هشدار داد که هر تلاشی برای کمک به این کشتی «در طول سفرش به سوریه» حمایت مادی از یک سازمان تروریستی تلقی خواهد شد.Aa پیا کلمپ، یکی از کاپیتان‌های آلمانی کشتی واچ ۳، یکی از نادر کشتی‌های ناجی پناهجویان در دریای مدیترانه، مدال افتخار شهرداری پاریس را رد کرد..

21.08. وی در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز با اشاره به آزادی کشتی ایرانی از جبل‌الطارق گفت: مایه تاسف است که این اتفاق افتاده است.2019 بروکسل/یوسف خطیب/خبرگزاری آناتولی توا ارنست سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا طی نشست مطبوعاتی روزانه خود اعلام کرد: اسپانیا٬ فرانسه٬ آلمان٬ لوکزامبورگ و پرتغال پناهجویان غیرقانونی که 19 روز است در کشتی «اوپن آرمز» با پرچم اسپانیا در دریای مدیرترانه محصور بودند را پذیرفتند. همزمان پلیس در همکاری با شما فعالان حقوق پناهجویان در شهر پاریس را شدیدا سرکوب می کند. وی افزود: اعزام مهاجران به کشورهای مذکور ممکن است چند روز طول بکشد ولی برای سرعت بخشیدن به این روند تلاش خواهم کرد. نیروهای انگلیسی اوایل ژوئیه (ماه گذشته میلادی) در جبل‌الطارق این نفتکش را که پیش از این گریس1 نام داشت با این ادعا که مقصد آن، برخلاف تحریم‌های اتحادیه اروپا سوریه بوده، توقیف کردند. نیروهای امداد و نجات کشتی «اوپن آرمز» با پرچم اسپانیا در آغاز این ماه 160 مهاجر غیرقانونی را در دریای مدیرترانه نجات داد.

این کشتی می خواست به عنوان یک بندر امن به ایتالیا و مالت نزدیک شود ولی هر دو کشور نیز به این درخواست پاسخ منفی دادند. روز یک‌شنبه دادگاه عالی جبل‌الطارق با این درخواست آمریکا مخالفت و آن را رد کرد.» بیش تر از چهارسال است که صدها پناهجو شب و روزشان را در خیابان های پاریس سپری می کنند و انتقادات بسیاری بواسطه مواضع شهرداری پاریس متوجه این نهاد است. بیست و شش مهاجر به دلیل مراقبت فوری پزشکی از کشتی تخلیه شدند. همچنین نه نفر از مهاجران مذکور نیز شب گذشته از این کشتی پیاده شدند. ایران در اعتراض به این اقدام سفیر انگلیس در تهران را نیز احضار کرد. ده نفر که قصد داشتند خود را با شنا کردن به سواحل ایتالیا برسانند به دریا پریدند. من به مدال تو نیازی ندارم. بنابراین در کشتی مهاجران 89 تن به سر می برد. این تلاش برای دزدی دریایی، نشانگر بی‌اعتنایی دولت ترامپ به قوانین است.

.