پمپیو در جده سعودی: ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو مشاهده می‌شود

18/09/2019 09:48:00 ب.ظ

پمپیو در جده سعودی: ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو مشاهده می‌شود #العربية

العربية

پمپیو در جده سعودی: ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو مشاهده می‌شود العربية

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که روز چهارشنبه 18 سپتامبر 2019 برای مشارکت در

پمپئو در مسیر سفر به سعودی به خبرنگاران همراهش گفت که حمله به دو تاسیسات نفتی بقیق و خریص در شرق پادشاهی عربی کار حوثی‌ها نبوده و این حمله یک حمله ایرانی است.او گفت: «این حملات از سوی حوثی‌ها انجام نشد، این یک هجوم ایرانی است. آنها برای نابودی 5 درصد از تولید انرژی جهان اقدام کردند و این چیزی نیست که بتوانند از زیر مسئولیت آن شانه خالی کنند.»

پمپئو به ادعاهای حوثی‌ها اشاره کرد و گفت: «آنها ادعا می‌کنند، که این حمله کار آنها است، این ادعا درست نیست، ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است... دلیلی برای اینکه این حمله از عراق انجام شده باشد، وجود ندارد.»او با تاکید بر این موضوع که «می‌دانیم ایران سامانه‌هایی دارد که در هیچ جا خارج از این کشور مستقر نکرده» گفت که حملات صورت گرفته به آرامکو از جنوب و از یمن نبوده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

لعنت بر خمینی و خمینی صفتان که جز اعدام و زندان و شکنجه و صدور تروریست کار دیگر بلد نیستند ویرانی کارکرد خمینی صفتان کاملا موافق هستم، چقدر خوب گفته ' رد پای آیت الله ها(نشانه های خدا) در آرامکو مشاهده میشود' یه جوری رده که ابرهه نخورده بود و هنوز نتونستن بفهمن از کجا خوردن جمهوری اسلامی عامل بی ثباتی و خشونت در خاورمیانه است و باید تنبیه شود

تاکید مکرون بر حمایت فرانسه از امنیت و ثبات سعودی در گفت‌وگو با محمد بن سلمانامانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه 18 سپتامبر در گفت‌وگوی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان بر مکرون دروغ میگه دست پشت پرده این خبیث اروپایی آخر مشخص میشه

وزارت دفاع سعودی چهارشنبه دلایل دست داشتن ایران در حمله آرامکو را نشان می‌دهدوزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که شامگاه چهارشنبه 18 سپتامبر 2019 طی کنفرانسی خبری درباره خوردن از یمنی های مظلوم اینقدر درد داره که با بستن حمله به ایران دارید دردش رو کم میکنید😂 اول گفتن سند ارائه میکنیم حالا شد دلایل؟ 😂😂 ریدی😂 گاو شیرده

تخریب دو موتر بم‌گذاری شده طالبان در یک حمله هوایی در پکتیامنابع امنیتی در ولایت پکتیا افغانستان چهارشنبه 18 سپتامبر اعلام کردند که در نتیجه حمله هوایی نیروهای طالبان احمق هم با جراغ سبز روسیه و پشتیبانی ایران این عملیات رو در افغانستان انجام میدن پاکستان هیچ نقشی نداره

قهرمانی اسپانیا در جام جهانی بسکتبال؛ شادی بازیکنان و هواداران در مادریداسپانیا روز یکشنبه با برتری در برابر آرژانتین به مقام قهرمانی جام جهانی بسکتبال رسید.

آغاز شمارش آراء در اسرائیل؛ نتانیاهو و گانتس در رقابتی تنگاتنگنظرسنجی ها از مردمی که در انتخابات اسرائیل شرکت کرده اند حاکیست که بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس، رقیب اصلی او، در کسب آراء فاصله نزدیکی دارند و موفق به کسب اکثریت محسوسی نشده اند. The world going through a transformation this month...and next ! رقابت گشاداگشاد هم داریم؟ چرا انتخابات یک کشور کوچولوی جعلی انقدر برای شما مهمه؟ اسراییل مثل جیبوتی میمونه.

بیانیه وزارت دادگستری در پی فروش بخشی از اموال ایران در کاناداوزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران در پی فروش بخشی از اموال ایران در کانادا به بهانه حمایت از قربانیان تروریسم بیانیه صادر کرد.

تحقیقات درباره حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی سعودی وارد سعودی شد، گفت که ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است.حمایت فرانسه از امنیت و ثبات سعودی تاکید کرد.حمله «تروریستی» به تاسیسات نفتی آرامکو دلایل دست داشتن ایران در این حمله را نشان خواهد داد.امنیتی دو موتر بم‌گذاری شده‌ گروه طالبان در این ولایت تخریب گردیده است.

پمپئو در مسیر سفر به سعودی به خبرنگاران همراهش گفت که حمله به دو تاسیسات نفتی بقیق و خریص در شرق پادشاهی عربی کار حوثی‌ها نبوده و این حمله یک حمله ایرانی است. او گفت: «این حملات از سوی حوثی‌ها انجام نشد، این یک هجوم ایرانی است. بنا به این خبرگزاری رئیس جمهوری فرانسه اقدامات ستیزه‌جویانه‌ای که تاسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو در سعودی را هدف قرار داده را محکوم کرد و بر پشتیبانی فرانسه از امنیت و ثبات سعودی در مقابله با این اقدامات خرابکارانه تاکید کرد. آنها برای نابودی 5 درصد از تولید انرژی جهان اقدام کردند و این چیزی نیست که بتوانند از زیر مسئولیت آن شانه خالی کنند. این در حالی است که بنا به اعلام کاخ الیزه امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز چهارشنبه اعلام کرده که فرانسه کارشناسانی را به سعودی خواهد فرستاد تا درباره جزئیات حمله‌ای که تاسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو را هدف قرار داده تحقیق کنند.» پمپئو به ادعاهای حوثی‌ها اشاره کرد و گفت: «آنها ادعا می‌کنند، که این حمله کار آنها است، این ادعا درست نیست، ردپای آیت‌الله‌ها در حمله به آرامکو قابل مشاهده است. رئیس جمهوری فرانسه همچنین آمادگی کشورش برای پیوستن به تیم کارشناسان بین‌المللی برای تحقیق جهت شناسایی مبدأ حملات آرامکو را اعلام کرد..

. ولی‌عهد سعودی شامگاه سه‌شنبه نیز تماسی تلفنی از بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا دریافت کرد. از سویی دیگر دیپلمات‌ها به «رویترز» گفته‌اند که پس از آن که فرستاده مکرون گفت‌وگوهایی را در سعودی انجام داده است این حملات (آرامکو) می‌تواند به دیپلماسی فرانسه برای اجتناب از وقوع رویارویی میان ایالات متحده و ایران آسیب برساند. دلیلی برای اینکه این حمله از عراق انجام شده باشد، وجود ندارد.» او با تاکید بر این موضوع که «می‌دانیم ایران سامانه‌هایی دارد که در هیچ جا خارج از این کشور مستقر نکرده» گفت که حملات صورت گرفته به آرامکو از جنوب و از یمن نبوده است. نخست وزیر بریتانیا ضمن تاکید بر موضع کشورش در همبستگی با سعودی، اقدام حکیمانه رهبری سعودی در تعامل با این تجاوزها را تحسین کرده و خواستار اتخاذ موضع قاطعانه بین‌المللی در مقابله با این اقدامات جنایتکارانه شد که نباید بدون مجازات بماند. وزیر امور خارجه آمریکا برای دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی به این کشور سفر کرد تا شیوه واکنش به حملات آرامکو را با او به بحث و تبادل نظر بگذارد. او به خبرنگاران همراهش گفت: «وظیفه من در اینجا این است که به شرکایمان در منطقه همکاری کنم، ما با شرکای اروپایی‌مان نیز کار می‌کنیم. از سویی ولی‌عهد سعودی توضیح داد که این حمله تنش‌زایی خطرناکی نه تنها علیه سعودی بلکه ضد تمام جهان است.

.. ما می‌کوشیم ائتلافی برای برنامه‌ریزی واکنش به این حملات تشکیل دهیم.» .