آمریکا و بریتانیا تأکید کردند به ایران اجازه ساخت سلاح اتمی را نمی‌دهند

27/06/1398 09:42 ب.ظ

آمریکا و بریتانیا تأکید کردند به ایران اجازه ساخت سلاح اتمی را نمی‌دهند العربية

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا و دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در باره پیامدهای حمله هر دو طرف این حمله تروریستی را محکوم و لزوم پاسخ یکپارچه دیپلماتیک از سوی شرکای بین‌المللی را بررسی کردند. آنها همچنین تأکید کردند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.

پیشتر روز چهارشنبه، وزارت دفاع سعودی اعلام کرد که حملات به تاسیسات آرامکو با پشتیبانی ایران از ناحیه شمال انجام شده است.

ترکی المالکی، سخنگوی این وزارتخانه در یک کنفرانس مطبوعاتی در ریاض گفت: «پادشاهی توان دفاع از قلمرو خود را مورد تأکید قرار می‌دهد.» این وزارتخانه تصاویری از بقایای موشکی که کارگاه‌های آرامکو در بقیق و خریص را هدف قرار داد را نشان داد و تأکید کرد: «ما شواهدی مبنی بر نقش داشتن ایران در اقدامات خرابکاری در منطقه از طریق عواملش را در دست داریم.»

المالکی همچنین با اشاره به اینکه پادشاهی عربی سعودی شواهدی در اختیار دارد که نشان می‌دهد آنگونه که «بازوهای ایران مدعی شده‌اند» حمله از یمن صورت نگرفته، افزود: «حمله آرامکو نه تنها سعودی بلکه جامعه جهانی و امنیت انرژی را نیز هدف قرار داد.» headtopics.com

ایران سمت سلاح اتمی برود و آن را آزمایش کند این دو مشنگ طرف ایران چپ چپ نگاه هم نمیتوانند، مواظب باشید زیاد ندوشن.

پت و مت

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

وزیر دفاع آمریکا و ولیعهد سعودی درباره حملات به تاسیسات نفتی عربستان گفت‌وگو کردند🔺وزیر دفاع آمریکا و ولیعهد سعودی درباره حملات به تاسیسات نفتی عربستان گفت‌وگو کردند ⚡️وزیر دفاع ایالات متحده از بررسی تمام گزینه‌ها برای چگونگی مقابله با حملات به تاسیسات نفتی عربستان خبر داده است. یک جنگ طاب با یک قصاب مذاکره میکند، نتیجه ان خرید میلیارد دلاری تسلیحات بی فایده! ترامپ با زرنگی هر چه تمام تر توپ را به زمین عربستان انداخته. در توییتی گفته باید منتظر ماند که عربستان چه کسی را مقصر حمله به آرامکو معرفی می کنه!! و اینکه اعلام کنند چه باید کرد. ترامپ می خواهد عربستان را پیش قدم جنگ با ایران کند. طرف یاد گرفته ريتوييت

بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های بین‌المللیسخنان امروز رهبر انقلاب مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

اهداف آمریکا از حضور و مداخله در امور سوریه خطرناک استرئیس جمهور، نشست روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا را مفید، سازنده و فرصتی برای مرور تحولات سیاسی و میدانی سوریه خواند و تاکید کرد: در این نشست اتفاق نظر داشتیم که یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود و به مداخله و حضور نیروهای خارجی در این کشور پایان داده شود.

اسنودن: به شرط محاکمه عادلانه به آمریکا باز می‌گردمادوارد اسنودن، مامور سابق سرویس امنیت ملی آمریکا گفت اگر اطمینان پیدا کنم که در آمریکا در دادگاهی عادلانه محاکمه می شوم به کشورم بازخواهم گشت. - خبرگزاری آناتولی

عدم توافق چین و آمریکا بر سر تمدید ماموریت یوناماآمریکا و چین بر سر تمدید مدت ماموریت دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان اختلاف نظر دارند. - خبرگزاری آناتولی

خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا فقط در جمع کشورهای ۱+۵ | DW | 17.09.2019رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند. او افزود در غیر این صورت 'در هیچ سطحی' با آمریکا مذاکره نخواهد شد، 'نه در نیویورک نه در غیر آن'. پس اين چى ميگه... ما هم همینو میخایم همین فرمون برو جلو تا به سرنوشت قذافی دچار شی .... دیکتاتور_به_پایان_سلام_کن

به تأسیسات نفتی آرامکو در سعودی بحث و گفت‌وگو کردند.

هر دو طرف این حمله تروریستی را محکوم و لزوم پاسخ یکپارچه دیپلماتیک از سوی شرکای بین‌المللی را بررسی کردند.

آنها همچنین تأکید کردند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.

پیشتر روز چهارشنبه، وزارت دفاع سعودی اعلام کرد که حملات به تاسیسات آرامکو با پشتیبانی ایران از ناحیه شمال انجام شده است.

ترکی المالکی، سخنگوی این وزارتخانه در یک کنفرانس مطبوعاتی در ریاض گفت: «پادشاهی توان دفاع از قلمرو خود را مورد تأکید قرار می‌دهد.»

این وزارتخانه تصاویری از بقایای موشکی که کارگاه‌های آرامکو در بقیق و خریص را هدف قرار داد را نشان داد و تأکید کرد: «ما شواهدی مبنی بر نقش داشتن ایران در اقدامات خرابکاری در منطقه از طریق عواملش را در دست داریم.»

المالکی همچنین با اشاره به اینکه پادشاهی عربی سعودی شواهدی در اختیار دارد که نشان می‌دهد آنگونه که «بازوهای ایران مدعی شده‌اند» حمله از یمن صورت نگرفته، افزود: «حمله آرامکو نه تنها سعودی بلکه جامعه جهانی و امنیت انرژی را نیز هدف قرار داد.»

او از جامعه جهانی خواست تا با اقدامات بدخواهانه ایران در منطقه مقابله کند.