پمپئو: از ۶۰ کشور خواستیم در تامین امنیت تنگه هرمز همکاری کنند

15/05/1398 04:01 ب.ظ

🎥پمپئو: از ۶۰ کشور خواستیم در تامین امنیت تنگه هرمز همکاری کنند بیشتر بخوانید:

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از درخواست ایالات متحده از ۶۰ کشور جهان برای پیوستن به شبکه تامین امنیت تنگه هرمز خبر داده است. آمریکا مدتی است که در پی به راه انداختن یک ائتلاف جهانی علیه ایران است. آقای پمپئو افزود: «ایران در ۶ کشتی مین‌گذاری کرده کشتی بریتانیایی را توقیف کرده و کماکان آن کشتی را نگه داشته که از نظر ما کار اشتباهی است و باید از آن حمایت شود.

» به گفته او «بهترین کار برای حمایت از کشتی‌ها بازداری برای ایجاد ثبات است.»

او در ادامه به ائتلافی اشاره دارد که این روزها آمریکا به دنبال آن است: «آنچه ما از بیش از ۶۰ کشور خواسته‌ایم اینکه در حفظ امنیت و باز نگهداشتن تنگه هرمز همکاری کنند، به این ترتیب کشتی‌های تجاری می‌توانند از آنجا گذر کنند.»

وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه افزود: «می‌خواهیم مطمئن شویم که برنامه جامعی داریم، اینکه ایران کاری نکند که در مرحله نخست به خطر یک درگیری تحریک کننده دامن بزند. دوم اینکه ما از اقتصاد استرالیا، ژاپن و کره جنوبی حمایت می‌کنیم، کشورهایی که به کالاهایشان در تنگه هرمز وابسته هستند.» headtopics.com

سگ دروغگو،

چند‌ کشور قبول کردند؟!

بگو داريم از شصت كشور اخاذي ميكنيم همه رو تبديل كرديم به گاو شيرده

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پمپئو: از 60 کشور خواسته‌ایم به ائتلاف دریایی در تنگه هرمز بپیوندندوزیر امورخارجه آمریکا با تکیه بر ادعاهای خصمانه این کشور علیه ایران بار دیگر مدعی شد که هدف واشنگتن از ائتلاف دریایی در تنگه هرمز حفظ امنیت کشتیرانی در این منطقه است. چاقی این مردک شعور مغز او را گرفته نمی فهمه 60که هیچ تمام دنیا رابه منطقه بیاره باکشوری مثل ایران ودلیل مردانی مثل ارتش وباقدرتی مثل سپاه تازه ازقدرت 20میلیونی بسیج سخنی نمیگویم ودست اخر 85میلیون ملت طرفی قول چندتا خودفروخته را خوردی عمودی بیائی افقی میری. انشالله

ظریف امروز بیش از هر زمان دیگری مورد حمایت ارکان حاکمیت و محبوب عموم جامعه استرئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه اقدام دولت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه به بهترین وجه تناقص و دروغین بودن ادعاهای آنها در مورد مذاکره را در سطح جهانی آشکار ساخت، تاکید کرد: نظام در محکومیت این اقدام آمریکا و حمایت از دکتر ظریف یکپارچه است.

دبیر کل ناتو: دستیابی به صلح در افغانستان از هر زمان دیگری نزدیک‌تر استهمزمان با پیشبرد مذاکرات صلح افغانستان بین نمایندگان دولت آمریکا و نمایندگان طالبان، دبیر کل ناتو اعلام کرد که در حال حاضر بخت واقعی برای رسیدن به صلح در افغانستان وجود دارد. به گزارش رویترز، ینس اس مذاکراتی که مربوط به کشوری باشد که دولت و مردم آن کشور در مذاکرات شرکت نداشته باشد بجائی جز سطل آشغال نخواهد رسید! آخ که چقدر پر روئه دولت امریکا! خفه شو بابا ، قرار و مدار با زاییده خودتون (طالبان) نزدیک ِ.

اردوغان: اولین ماموریت ترکیه پاکسازی شمال سوریه از تروریسم استاردوغان: اولین ماموریت ترکیه پاکسازی شمال سوریه از تروریسم است

ظریف مجتهد سیاسی است/موفقیت‌هایی بالاتر از موفقیت‌های دکتر مصدق در لاهه بدست آوردیمروحانی: سپاه و وزیر خارجه ایران با تحریم آمریکا در داخل ایران، منطقه و جهان محبوب‌تر و مقتدرتر شدند امروز همه ملت در برابر تحریم می‌گویند 'همه ما پاسدار و همه ما ظریف هستیم' اگر من به تلفن اوباما جواب نداده بودم دستیابی به توافق هسته‌ای با سختی انجام می‌شد کدوم ملت منظورش ؟؟ احتیاط مستحب آن است که دیگه نگوید امضائ کری تضمین است در صورتی که دوباره این حرف را بزند کفاره اش آنست که حق ماموریتش را بین فقرا تقسیم کند

جمعی از فعالان مدنی زن خواستار «گذار از جمهوری اسلامی» و تدوین قانون اساسی جدید شدندبرخی از وبسایت های خبری نامه ای را منتشر کردند که طی آن ۱۴ تن از زنان کنشگر مدنی با توجه به نابرابری ها و مشکلات زنان در ایران، خواستار عبور از جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی جدید شدند. در این نا بزودی اینها هم راهی زندان آوین و محکوم به شورش علیه نظام خواهند شد... چند فاطی کماندو خواستار حکومت سووکولار شدند و در رسانه های فارسی زبان پروموت میشوند، اسامی این گروه عبارتند از:١-عره ٢-عوره ٣-شمسی کوره ۴-مریم رخت شور ۵-زری طلا ۶-کم شیر ٧-پر شیر ٨-بیشیر ٩-شیرون ١٠-کله شیری ١١-حنا دختری در مزرعه ١٢-سگ آقای پتیول ١٣-مادر علی کوچولو ١۴-خانوم کوچولو با شکم پر با غذای چرب خوابیدن باعث دیدن خوابهای آشفته میشود، کم بخور،چربی نخور،دلخوشی داشته باش تا از این توهمات به اصطلاح شبه روشنفکرانه که فقط بعنوان مستمسک و دست آویزی از طرف دشمنان این ملت و مملکت از زبان گروهی ساده اندیشِ خودشیفته قصد بیان آنرا دارند بجهت تشویش رهائی یابید!!

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلوزیونی اسکای یک بار دیگر از ایران به عنوان «بزرگترین کشور حامی تروریست در جهان» نام برد که حالا «تمایلش را برای بیرون کشیدن کشتی‌های تجاری از آب نشان داده است.»

آقای پمپئو افزود: «ایران در ۶ کشتی مین‌گذاری کرده کشتی بریتانیایی را توقیف کرده و کماکان آن کشتی را نگه داشته که از نظر ما کار اشتباهی است و باید از آن حمایت شود.»

به گفته او «بهترین کار برای حمایت از کشتی‌ها بازداری برای ایجاد ثبات است.»

او در ادامه به ائتلافی اشاره دارد که این روزها آمریکا به دنبال آن است: «آنچه ما از بیش از ۶۰ کشور خواسته‌ایم اینکه در حفظ امنیت و باز نگهداشتن تنگه هرمز همکاری کنند، به این ترتیب کشتی‌های تجاری می‌توانند از آنجا گذر کنند.»

وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه افزود: «می‌خواهیم مطمئن شویم که برنامه جامعی داریم، اینکه ایران کاری نکند که در مرحله نخست به خطر یک درگیری تحریک کننده دامن بزند. دوم اینکه ما از اقتصاد استرالیا، ژاپن و کره جنوبی حمایت می‌کنیم، کشورهایی که به کالاهایشان در تنگه هرمز وابسته هستند.»

تنش میان تهران و واشنگتن پس از خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ بالا گرفت. این تنش با وضع تحریم‌های تازه علیه ایران به سطح بالاتری رسید. در نهایت تنش‌ها با توقیف کشتی ایرانی در جبل‌الطارق و توقیف کشتی بریتانیایی توسط نیروهای سپاه پاسداران ایران در تنگه هرمز وارد فاز تازه‌ای شد. در حال حاضر آمریکا در تلاش است تا ائتلافی جهانی علیه ایران به راه اندازد. در همین زمینه وزیر امور خارجه آمریکا بارها سفرهایی داشته است.