ظریف مجتهد سیاسی است/موفقیت‌هایی بالاتر از موفقیت‌های دکتر مصدق در لاهه بدست آوردیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 86 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 63%

روحانی: سپاه و وزیر خارجه ایران با تحریم آمریکا در داخل ایران، منطقه و جهان محبوب‌تر و مقتدرتر شدند امروز همه ملت در برابر تحریم می‌گویند 'همه ما پاسدار و همه ما ظریف هستیم' اگر من به تلفن اوباما جواب نداده بودم دستیابی به توافق هسته‌ای با سختی انجام می‌شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار با محمدجواد ظریف، معاونان و مدیران وزارت امور خارجه، با ابراز خرسندی از حضور در این وزارت‌خانه و جمع معاونان و مدیران آن، گفت: سیاست خارجی ویژگی‌های خاص و روابط تنگاتنگی با ملت دارد.

وی ادامه داد: استقلال طلبی یکی از ویژگی‌های اصلی انقلاب ما است. تسلیم در برابر بیگانگان، از تحقیرهای بزرگی است که شاید قرن‌ها بر مردم ما تحمیل شد اما انقلاب این تحقیر را از بین برد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بسیار مهم است که دولتی از آغاز تبلیغاتش با مردم، سیاست خارجی خود را به رأی مردم گذاشته است، خاطرنشان کرد:‌ در دولت‌های گذشته نیز سیاست‌های خارجی قاعدتا همیشه در چارچوب منافع ملی اتخاذ می‌شد، اما من رئیس جمهوری هستم که هم در دور اول و هم در دور دوم ریاست جمهوری خود نظرم را در سیاست‌ خارجی به رأی مردم گذاشتم و تعامل سازنده با جهان از شعارهای اصلی من بود.

روحانی خاطرنشان کرد: تضمین نظام جمهوری اسلامی ایران برای قرن‌ها در تاریخ آینده با اجرای صحیح اصل ششم قانون اساسی است؛ اگر این اصل را درست اجرا کردیم همیشه نظام جمهوری اسلامی می‌ماند، اما اگر از اجرای صحیح این اصل فاصله گرفتیم، دیر یا زود باید خداحافظی کنیم. وی همچنین با تاکید بر اینکه در جاهای دیگر به جز موضوع پول ملی نیز مباحثی مطرح می‌شود که مردم زبان ما را نمی‌فهمند و ما نیز زبان آن‌ها را نمی‌فهمیم، خاطرنشان کرد: در حکومت، حاکمان باید نمایندگان مردم باشند و هیچ کس در جمهوری اسلامی ایران مقامی بالاتر از مقام نمایندگی مردم ندارد. نمایندگی مردم افتخار است و حرف و خواست مردم نیز اساس امور است. در این راستا در سیاست خارجی نیز باید همه تلاش خود را به کار بگیریم تا در کنار مردم باشیم نه اینکه چیزی را بر آن‌ها تحمیل کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به سابقه خود در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: من در زمان حضور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی رسالت و وظیفه پیگیری پرونده هسته‌ای را به پیشنهاد وزیر خارجه وقت که در جلسه سران مطرح کرده بود، از وزارت خارجه گرفته بودم و به دبیرخانه منتقل کرده بودم؛ دیدم کسی که بهتر می‌تواند رسیدگی به پرونده هسته‌ای را بهتر از هر کس دیگری به جایگاه نخست خود بازگرداند من هستم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

احتیاط مستحب آن است که دیگه نگوید امضائ کری تضمین است در صورتی که دوباره این حرف را بزند کفاره اش آنست که حق ماموریتش را بین فقرا تقسیم کند

کدوم ملت منظورش ؟؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی:‌ ظریف مجتهد سیاسی است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس‌جمهور گفت: سیاست خارجه مربوط به کل ملت ایران است و وزارت خارجه و شخص وزیر خارجه وقتی در سیاست بیرونی ما و خارجی ما حرف می‌زند و حضور پیدا می‌کند به عنوان نماینده کل ملت ایران است. برای هم نوشایه باز می کنند گاندو سیاست خارجه مربوط به کل ملت است؟ واقعا ً؟ ولی من میگم ملت حتی یک رسانه برای خودش نداره، چه برسه به سیاست خارجه، آره البته تو میتونی هرچی دوست داشتی ادعا کنی.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی مربوط به یک جناح و حزب باشد/ وزیر خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است/ تقابل با دنیا هنرمندی نمی‌خواهد/ جنگ با ایران مادر جنگ‌هاسترئیس‌جمهور کشورمان گفت: سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی مربوط به یک جناح، حزب و جمع باشد. مربوط به کل ملت ایران است و وزارت خارجه و شخص وزیر خارجه وقتی در جایی حضور پیدا می‌کند نماینده کل ملت ایران است، به همین دلیل دیپلماسی ما و سیاست خارجی ما باید یکپارچه باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کنعانی‌مقدم: احمدی‌نژاد ورشکسته سیاسی استآب که سربالا بره قورباغه هم ابو عطا میخونه
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

حجت‌الاسلام ذوالنور: دشمنان از قدرت نظامی و نرم ایران می‌ترسند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه انسجام و نفوذ معنوی شیعه و انقلاب در میان ملت‌های منطقه، قدرت نرم کشور است، گفت: دشمنان هم از قدرت نظامی و هم از قدرت نرم ایران می‌ترسند. تیزر تبلیغاتی پیش از موعده؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نماینده مجلس: دولت دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه کند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«نماینده مجلس: دولت دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه کند» منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: متأسفانه دلالان به این حوزه ورود کرده‌اند و به صورت لحظه‌ای قیمت خودرو را تغییر می‌دهند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

یک حزب اصلاح‌طلب: دولت روحانی عرصه داخلی را به امان بخت و اقبال وانهاده است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimحزب ندای ایرانیان در بیانیه‌ای با اشاره به سالگرد تشکیل دولت نوشت: متأسفانه دولت تمامی تخم‌مرغ‌ها را در سبدِ برجام قرار داد و عرصۀ داخلی را به امان بخت و اقبال وانهاد. مرده شورتون و ببرن
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »