پمپئو خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی و مسافرتی سازمان ملل متحد علیه ایران شد | DW | 21.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

در اجلاس شورای امنیت، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر ایران را خطری جدی برای صلح و امنیت خاورمیانه و جهان خواند. سفیر آلمان در سازمان ملل از سیاست‌های ‌مخرب و خودخواهانه کشورهای دیگر در منطقه انتقاد کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یکی از محورهای اصلی اجلاس"صلح و امنیت خاورمیانه" شورای امنیت سازمان ملل، موضوع ایران و نقش این کشور در منطقه بود. سخنرانی دو سیاستمدار درباره امنیت و صلح در خاورمیانه از اهمیت خاصی برخوردار بود. سخنرانی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و سخنرانی آندریاس میشائیلیز، سفیر آلمان در سازمان ملل متحد.

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی و مسافرتی سازمان ملل متحد علیه ایران شد. این تحریم‌ها اکتبر سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد.پمپئو در سخنرانی خود از جامعه جهانی خواست تا سیاست جدیدی علیه ایران در پیش بگیرد و با سیاست آمریکا در این زمینه همراهی کند. پمپئو در سخنرانی خود گفت از آوریل سال جاری و اعلام سیاست آمریکا درباره متوقف کردن صادرات نفتی ایران، رهبر جمهوری اسلامی به"دیپلماسی اخاذی" روی آورده و با توقیف نفتکش‌ها در تنگه هرمز و آزمایش موشک‌های بالستیکی، بر آن است کشورهای دیگر را وادار به پذیرش خواست‌های خود بکند.

آندریاس میشائیلیز، سفیر آلمان در سازمان ملل از تلاش‌ها و اقدامات یک‌جانبه و خودخواهانه برخی از کشورها در خاورمیانه انتقاد کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان حقوق بشری: افزایش سیستماتیک مجرم خواندن مدافعان حقوق بشر در ایران | DW | 20.08.2019برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر درباره‌ 'مجرم‌انگاری نظام‌مند مدافعان حقوق بشر' گزارش داده است. این گزارش بر اساس تحلیل ۲۸ پرونده‌ فعالان و وکلای حقوق بشری تهیه شده که ۱۵ تن از آن‌ها هم‌اکنون زندانی هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتانیاهو در مورد حمله به مراکز حشد الشعبی: ایران در هیچ کجا مصون نیستنخست وزیر اسرائیل در مورد ارتباط کشورش با حملات 'مشکوک' به مراکز شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق، با اظهار اینکه 'رژیم ایران اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند' گفته است که 'ایران در هیچ کجا مصون نیست' و اسرائیل هرکجا لازم باشد وارد عمل شده و خواهد شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تلویحا دست داشتن این کشور در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به دولت ایران را تایید کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به ادلب سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کردمارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن سه‌شنبه 20 اوت در گزارش خود به شورای امنیت حملات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات بازداشت مدیرعامل سابق ایران خودرو/ دستور رئیس قوه قضائیه به سازمان بازرسی کل کشورسخنگوی قوه قضائیه دررباطه با بازداشت مدیرعامل سابق ایران خودرو گفت: ریاست قوه قضاییه دستوری را به سازمان بازرسی کل کشور درباره نقش و جایگاه نظارتی که این سازمان دارد دادند، برای اینکه در حوزه مسائل خودروسازان و اجحافی که در حق مردم و تاخیر و تعویض‌هایی که شده و خودروهای ناقص و افزایش قیمت و... وارد شوند و سازمان بازرسی هم به جد ورود کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در رابطه با «واردات دارو» تایید شد♦️بازداشت مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در رابطه با «واردات دارو» تایید شد ⚡️پس از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران در رابطه با «واردات دارو»، روابط عمومی این سازمان نیز این خبر را تایید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »