پلیس فرانسه در پاریسِ تحت قرنطینه با ناآرامی‌ها برخورد می‌کند

22/04/2020 05:03:00 ب.ظ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پلیس پاریس با افزایش نسبی ناآرامی ها در حومه دردسرآفرین آن شهر روبرو است و پس از ترقه‌بازی‌ها و آتشبازی‌های به راه افتاده برای شکستن قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، شمار اندکی ر

فرانسه, پاریسِ

پلیس فرانسه در پاریسِ تحت قرنطینه با ناآرامی‌ها برخورد می‌کند این هفته در حومه پاریس چند مورد سوزاندن خودرو و سطل‌های زباله و نیز انفجار ترقه و مواد آتش‌بازی مشاهده شد که البته با خشونت‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پلیس پاریس با افزایش نسبی ناآرامی ها در حومه دردسرآفرین آن شهر روبرو است و پس از ترقه‌بازی‌ها و آتشبازی‌های به راه افتاده برای شکستن قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، شمار اندکی ر

صدای آمریکا - پلیس پاریس با افزایش نسبی ناآرامی ها در حومه دردسرآفرین آن شهر روبرو است و پس از ترقه‌بازی‌ها و آتشبازی‌های به راه افتاده برای شکستن قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، شمار اندکی را بازداشت کرده است.این هفته در حومه پاریس چند مورد سوزاندن خودرو و سطل‌های زباله و نیز انفجار ترقه و مواد آتش‌بازی مشاهده شد که البته با خشونت‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

پلیس پاریس می گوید سه شنبه شب در دو محله در حومه پاریس ۹ نفر را که مظنون به حمل مواد آتش زا و یا تجمع برای دست زدن به خشونت بودند، بازداشت کرده است.یکی از عوامل احتمالی محرک این اعتراضات تصادف یک خودروی پلیس با یک موتورسوار در هفته گذشته بود که به مجروح شدن موتورسوار منجر شد. پلیس گزارش داد پس از آن تصادف در شنبه شب اشیائی به سوی افسران پلیس پرتاب شده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

عکس‌هایی که حال آدم‌ها را خوب می‌کند؛ پروژه جدید رضا دقتی در قرنطینه

تظاهرات مسلحانه مخالفان قرنطینه در ایالات متحده آمریکااز هفته گذشته و با وخامت بیشتر اوضاع اقتصادی در ایالات متحده آمریکا، مخالفان قرنطینه تقریبا هر روز با برگزاری تظاهرات، خواستار بازگشایی کسب و کارها می‌شوند. از آلمان چه خبر؟ گویا اونها هم ریختن بیرون. چرا اینقدر نگران آمریکایی یورونیوز!

تنیس‌بازی دختران همسایه از دو سوی دو پشت بام در روزهای قرنطینهدو دختر تنیس باز نوجوان ایتالیایی در فینال لیگور این کشور همانند دیگر هم‌بازی‌های خود از سوی باشگاه به این چالش دعوت شده بودند که چگونه می توانند در روزهای قرنطینه به تمرین و ورزش ادامه دهند.

کرونا در جهان؛ ایتالیا از دو هفته دیگر لغو قرنطینه را آغاز می‌کندبیش از ۲ میلیون و ۴۸۰ تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۷۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که در همین روز، بر اثر بحران کرونا قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز برای نخستین بار در تاریخ به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید. شیوع کرونا؛ کمک نقدی ۱۰۰ هزار ینی دولت ژاپن به تمام ساکنان کشور ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر:

سفیر سوئیس: شرکت‌های سوئیسی فعال در ایران، متمایل به همکاری با هلال احمر ایران هستندسفیر سوئیس: شرکت های سوئیسی فعال در ایران که در بخش مالی و ارسال تجهیزات پزشکی فعالیت دارند، متمایل به همکاری با هلال احمر ایران هستند؛ بنابر این لیست تقاضاها و اقلام مورد نیاز خود را اعلام کنید تا برای تأمین، به این شرکت ها انتقال دهیم دزدی‌های حلال احمر ج ا. دوباره شروع شد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون سفیر سویس اشتباه میکند ما صدقه نمی خواهیم

توضیح درباره تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد حرم‌ها و اماکن مقدسهرئیس دفتر رییس جمهور در خصوص تصمیم ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در خصوص حرم‌ها و اماکن مقدسه تاکید کرد: اینگونه تصمیمات در ستاد ملی براساس نظر کارشناسی کمیته‌های تخصصی ذیربط و شرایط کنترل بیماری و نقش تجمعات در گسترش آن، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتخاذ می‌شود و در جلسه روز یکشنبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیم قبلی ستاد در ارتباط با حرم های مطهر و اماکن مقدسه تا 15 اردیبهشت تمدید شد، البته بازگشایی هرچه سریعتر اماکن بخصوص در ماه مبارک رمضان که ماه دعا و عبادت است آرزوی همگانی است. همه جارو باز کن فقط حمل ونقل بچسب باگ سیستم انجاس از اسفند انجارو حل کرده بودیم الان اینجا نبودیم اجرای‌ محکم قانو‌ن میخواد۱ اجبار ماسک زدن برای استفاده از حمل ونقل۲ باز بودن پنجره ها وممنوعیت کولر فقط امسال فک کنیم‌ کولر ماشین اختراع نشده این دوتا قانون درمورد همه اجرا بشه

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پلیس پاریس با افزایش نسبی ناآرامی ها در حومه دردسرآفرین آن شهر روبرو است و پس از ترقه‌بازی‌ها و آتشبازی‌های به راه افتاده برای شکستن قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، شمار اندکی را بازداشت کرده است.«رضا دقتی»، عکاس برجسته ایرانی از اوایل ماه مارس و با شیوع ویروس کرونا، هرروز عکس‌هایی را برای دوستان و همکارانش با عنوان «پرانتز» ایمیل می‌کند تا به آن‌ها بگوید هنوز جهان پایان نگرفته و همه‌چیز روبه‌راه است.در تظاهرات پیستبرگ و هریسبرگ بسیاری از تظاهرکنندگان مرد اسلحه گرم به همراه داشتند.ویتوریا و کارولا که از قضا دوست و همسایه بودند چالش باشگاه خود را اجابت کردند و بازی تنیس را به پشت‌بام ساختمان‌های خود بردند.

این هفته در حومه پاریس چند مورد سوزاندن خودرو و سطل‌های زباله و نیز انفجار ترقه و مواد آتش‌بازی مشاهده شد که البته با خشونت‌های گذشته قابل مقایسه نیست. پلیس پاریس می گوید سه شنبه شب در دو محله در حومه پاریس ۹ نفر را که مظنون به حمل مواد آتش زا و یا تجمع برای دست زدن به خشونت بودند، بازداشت کرده است. دقتی به همراه «راشل» (همسرش) در ابتدای تمام ایمیل‌های این مجموعه نوشته‌اند: «دوستان عزیزم، در این روزها که ما مجبور به کنار کشیدن از جهان شدیم، بگذارید پیوندی مجازی بین کلمات و عکس‌ها برقرار کنیم. یکی از عوامل احتمالی محرک این اعتراضات تصادف یک خودروی پلیس با یک موتورسوار در هفته گذشته بود که به مجروح شدن موتورسوار منجر شد.. پلیس گزارش داد پس از آن تصادف در شنبه شب اشیائی به سوی افسران پلیس پرتاب شده بود.» یکی از عکس‌های مجموعه پرانتز که برای بسیاری از مردم در نقاط جهان ازجمله ایران و افغانستان ایمیل شده، عکسی است که مردی در خانه‌ای در منطقه نورستان افغانستان را به تصویر کشیده و زیر آن نوشته شده است: «این تصویر به ما نقل‌قولی از شاعر بزرگ خلیل جبران را به یاد می‌آورد: تنهایی طوفانی خاموش است که تمام شاخه‌های مرده ما را می‌شکند. قرنطینه فرانسه از ۱۷ مارس در جریان بوده و تحمل آن، به خصوص برای خانواده های ساکن آپارتمان های کوچک محله‌های فقیرنشین حومه پاریس، دشوار بوده است.

قرنطینه و گشت پلیس برای اطمینان از عمل به دستورات دولت باعث تعطیلی کسب‌و‌کارهای زیرزمینی شامل قاچاق مواد مخدر و دیگر بزهکاری‌ها در آن محله‌ها شده است. برای شرح این عکس آقای دقتی و راشل نوشته‌اند: «در پایان روز، وقتی ما به ریتم روزانه زندگی‌مان پایان می‌دهیم، وقتی ما به دنبال معنی برای اعمال خودمان هستیمِ فقط یک انگیزه باقی می‌ماند: به اعتماد چشم‌های کودک خیانت نکردن، برای آینده جهانمان. جدیدترین .