ویروس کرونا, کووید-۱۹, بیماری همه‌گیر, قرنطینه

ویروس کرونا, کووید-۱۹

کرونا در جهان؛ ایتالیا از دو هفته دیگر لغو قرنطینه را آغاز می‌کند

کرونا در جهان؛ ایتالیا از دو هفته دیگر لغو قرنطینه را آغاز می‌کند آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را در وب سایت یورونیوز بخوانید🔽

21/04/2020 10:07:00 ق.ظ

کرونا در جهان؛ ایتالیا از دو هفته دیگر لغو قرنطینه را آغاز می‌کند آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را در وب سایت یورونیوز بخوانید🔽

بیش از ۲ میلیون و ۴۸۰ تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۷۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که در همین روز، بر اثر بحران کرونا قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز برای نخستین بار در تاریخ به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید.

بیش از ۲ میلیون و ۴۸۰ تن در جهان تا به امروز سه‌شنبه به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۷۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که در همین روز، بر اثر بحران کرونا قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز برای نخستین بار در تاریخ به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی «بدون عدالت صلحی در کار نیست»؛ بازداشت معترضان به نژادپرستی در واشنگتن

آخرین آمار و اطلاعات کرونا در ایران و جهان در روزسه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۱ آوریل ۲۰۲۰ میلادی)را در اینجا دنبال کنید.به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدآخرین آمار ایران و افغانستانآخرین آمار شیوع کرونا در ایران نشانگر تغییر چندانی نیست، گرچه به نظر می‌رسد از شتاب صعودی آن کاسته شده و آمار روزانه مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ نیز نسبت به روزهای پیش کمابیش کاهش یافته است. آمار رسمی تا بامداد سه شنبه در ایران حکایت از ابتلای ۸۳ هزار و ۵۰۵ نفر و مرگ ۵ هزار و ۲۰۹ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد.

آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در افغانستان در روز گذشته از هزار نفر فراتر رفت. تا کنون ۳۶ نفر نیز در این کشور از بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.سازمان جهانی بهداشت: تعيين منشأ کرونا هنوز امکان‌پذیر نیستتاکشی کاسایی، مسئول منطقه غرب اقیانوس آرام سازمان جهانی بهداشت در جریان یک نشست خبری آنلاین در روز سه شنبه گفت تعیین منشأ دقیق شیوع ویروس کرونا در این مرحله امکان‌پذیر نیست و با وجود انجام تحقیقات در این زمینه تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است. کاسایی افزود: «با این حال، شواهد موجود نشان می‌دهد که منشأ این ویروس از حیوانات بوده است.»

گمانه‌زنی آمریکا دربارهٔ نقش آزمایشگاه ویروس‌شناسی ووهان در شیوع کرونارئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ هفته گذشته گفت دولت وی در تلاش است تا مشخص كند كه آیا منشأ ویروس كرونا آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است یا نه.نگرانی سازمان جهانی بهداشت از افزایش آمار ژاپن

سازمان جهانی بهداشت نسبت به اوج گیری دوباره آمار مبتلایان و به ویژه جان‌باختگان کرونا در ژاپن در روزهای اخیر ابراز نگرانی کرد. تاکشی کاسایی، مسئول منطقه غرب اقیانوس آرام سازمان جهانی بهداشت با اعلام این موضوع گفت که با این حال ژاپن از کانون های بزرگ شیوخ کرونا نیست. تا کنون در ژاپن ۱۱ هزار و ۱۳۵ نفر به کووید ۱۹ دچار شده و در مجموع ۲۶۳ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

ژاپنآسوشیتدپرستأثیر کرونا بر روند آشتی آمریکا و طالبانشیوع کرونا احتمالا بر روند آشتی میان آمریکا و طالبان افغانستان تأثیر منفی خواهد گذاشت زیرا ممکن است شماری از زندانیان دولتی نزد طالبان به این ویروس دچار شده و جان خود را از دست بدهند. برخی رسانه‌های غربی از قول منابع نزدیک به این پرونده گفته‌اند همزمان با آغاز بهار، فصل نبردها در افغانستان، مقام‌های آمریکایی نگران از سرگیری حملات و درگیری‌ها در این کشور هستند. مبادله زندانیان طالبان و اردوی ملی افغانستان بخشی از توافق‌نامه آشتی آمریکا بار طالبان برای پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور بوده است.

آغاز لغو تدریجی قرنطینه در ایتالیا از ۴ مهجوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد بنا دارد از تاریخ ۴ مه (۱۵ اردیبهشت) مقررات قرنطینه و تعطیلی در این کشور را به صورت تدریجی لغو کند.۵.۷ درصد مردم فرانسه کرونا می‌گیرندبر اساس برآورد پژوهشگران انستیتو پاستور فرانسه، تا روز۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) ۵.۷ درصد مردم فرانسه یعنی جمعیتی معادل ۳.۷ میلیون نفر در این کشور به کرونا مبتلا خواهند بود. مقررات کنونی قرنطینه در کشور ۶۷ میلیونی فرانسه قرار است از تاریخ ۱۱ مه به صورت گام به گام برداشته شود.

اطلاعیه روابط عمومی ارتش درخصوص مصاحبه اخیر امیر دریادار سیاری کشف آثار مصرف مخدر توهم‌زا در مناسک مذهبی یهودیان توسط باستان‌شناسان آیا ترامپ از اعتراضات اخیر به نفع خود بهره می‌برد؟ | DW | 02.06.2020

نخست وزیر فرانسه: زندگی در دوران پسا‌قرنطینه با قبل از آن شباهتی نداردکمک نقدی ۱۰۰ هزار ینی دولت ژاپن به تمام ساکنان کشوردولت ژاپن در راستای برنامه اقتصادی خود در مقابله با تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا به تمام افراد مقیم در این کشور ۱۰۰ هزار ین، معادل ۹۰۰ دلار پول نقد می‌دهد. تاکایچی سانائه، وزیر امور داخلی ژاپن گفته است که این کمک مالی به سرعت توزیع خواهد شد. به گزارش خبرگزاری رسمی ژاپن «هر فردی که تا تاریخ ۲۷ آوریل نامش در فهرست ساکنان ژاپن وجود داشته باشد، واجد شرایط این کمک هزینه است. این بدان معناست که این طرح ژاپنی ها و همچنین خارجیانی را که کارت اقامت ژاپن و ویزای بیش از سه ماهه دارند را پوشش می دهد.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

شیوع کرونا؛ کمک نقدی ۱۰۰ هزار ینی دولت ژاپن به تمام ساکنان کشور ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر:

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 40 هزار نفر فراتر رفتشمار قربانیان ویروس کووید-19 در ایالات متحده آمریکا به 40 هزار و 585 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

ظرفیت روزانه تست کرونا در کشور به بیش از ۱۵ هزار مورد رسیدتهران- ایرنا- رئیس بیماری‌های نوپدید و بازپدید و روابط عمومی انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: در روزهای ابتدایی گزارش بیماری کرونا، ظرفیت تشخیصی ما در کشور حدود ۵۰۰ آزمایش در روز بود که این ظرفیت در حال حاضر به بیش از روزانه ۱۵ هزار آزمایش تشخیصی رسیده است. و نیاز چقدر است؟

افزایش قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزار نفر/ آمریکا در صدر فهرستافزایش شمار قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزارنفر تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۴۱ نفر است که ۱۶۵ هزار و ۶۹ نفر از آن‌ها جان باخته و ۶۲۵ هزار و ۱۲۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

«تمهیداتِ کرونایی» اجاره‌ بهایِ کارگران/ چرا دولت فشار مسکن را از دوش آسیب‌دیدگان کرونا برنمی‌دارد؟بسیاری از خانواده در ایام شیوع کرونا توان پرداخت اجاره‌خانه را ندارند اما دولت در چنین شرایطی کدام راهکارها برای برداشتن فشار مسکن از دوش کارگران را امتحان کرده است؟

کرونا در ایالات متحده آمریکا بیش از ۴۰ هزار قربانی گرفتقدرت اول اقتصادی جهان در حال حاضر بر اساس آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز بیش از ۷۶۴ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده است. OstadVahid البته این آمار رسمیشه که به گفته برخی مطلعین آمریکائی ، آمار واقعی ۸۰ برابره اینه☺

شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 2.4 میلیون نفر گذشت