پلیس فتا: والدین نگران «مومو» نباشند

14/10/2020 11:42:00 ق.ظ

پلیس فتا: * والدین نگران «مومو» نباشند *رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به «مومو» به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است *به زودی افراد داخلی که هدفشان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند

پلیس فتا: * والدین نگران «مومو» نباشند *رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به «مومو» به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است *به زودی افراد داخلی که هدفشان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به ارسال کلیپ‌های «مومو» برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های «مومو» را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

وی از والدین درخواست کرد: در صورت برخورد فرزندشان با محتوای «مومو» با آنها صحبت کنند و نگرانی آنها را کاهش دهند چراکه والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند.رجبی افزود: در روزهای اخیر دوباره شاهد مطرح شدن چالش «مومو» در سطح برخی استان های کشور به خصوص استان های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آنان دانش آموز بوده اند پیام هایی حاوی محتوا و تصاویر «مومو» دریافت کرده اند. دریافت پیام‌ها و کلیپ‌های چالش «مومو» بیشتر از طریق اپلیکیشن واتس‌ اپ صورت گرفته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

والدین بیشتر نگران تأمین معاش هستند کاش برای اون هم دغدغه داشتید انصافا مگه نخبه باشه یک جوان یا این سن سرهنگ دوم یاشه👌👌

چهل نفر به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله‌ور شدندگروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند. - خبرگزاری آناتولی گروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند.

رییس پلیس تهران: انتقاد به گرداندن متهمان در خیابان ژست روشنفکری است | DW | 12.10.2020فرمانده انتظامی تهران بزرگ انتقاد و اعتراض به نمایش متهمان در خیابان‌ها و تحقیر آنها را 'جوسازی' و 'اداهای روشنفکری' خواند. او این اقدام را مبتنی بر حکم قضایی دانست و تاکید کرد که پلیس از این رویکرد کوتاه نخواهد آمد. حالا پس فردا همینارو اعدام کنن، متاسفانه مردم میرن تماشا. خانه از پای بست ویران است. دستتون درد نکنه، خیلی هم عالیه؛ ولی به یک شرط ! بشرطی که اون حرومزاده هایی که هزاران میلیارد پول مردم ایران رو میدزدند، مفسد اقتصادی یا اختلاسگر خطاب نکنید! خیلی صریح و روشن بهشون بگین دزد!!!!! باید به فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: شما یک وحشی داعشی هستی که تحت نظر یک خونخوار بنام رئیسی قاضی‌القضات مشغول جنایت و خونریزی هستید. از دار و دسته جنایتکاران‌ بیش از این نمی‌توان انتظار داشت.

چین: به مذاکرات سه‌جانبۀ «به اصطلاح» کنترل تسلیحاتی با آمریکا و روسیه نمی‌پیوندیمدیپلمات ارشد چینی می‌گوید اصرار آمریکا به حضور پکن در مذاکرات «به اصطلاح» کنترل تسلیحاتی، اقدامی برای فرافکنی و فرار واشنگتن از ایفای مسئولیت‌های بین‌المللی است. آمریکا کاری نکرده که چین با او بپیونده ! با تشکر از وزارت خارجه جمهوری خلق چین

اروپا اجازه یافت آمریکا را به دلیل کمک دولتی به بوئینگ مجازات گمرکی کنداتحادیه اروپا پس از اعلام داوری سازمان تجارت جهانی با گشاده‌دستی آمریکا را به مذاکره دعوت کرد. اروپا گوه خورد خودش به ایرباس کمک میکنه دیگران نباید به شرکتهاشون کمک کنند؟

تذکر شفاهی پلیس به افراد فاقد ماسک در تهران/ اعمال برخورد سلبی پس از تذکرات شفاهی- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimتذکر شفاهی پلیس به افراد فاقد ماسک در تهران رئیس پلیس تهران: بعد از تذكر شفاهی برخورد سلبی و لازم (جریمه افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند) اعمال خواهد شد هیچ فردی بدون استفاده از ماسک نمی‌تواند به مترو وارد شود ماسک_اجبارى هر کسی ماسک نزد با اسپری قرمز دم کونش یه ❌بزنید اونهایی که ماسک نمیزنن رو 50 تومن جریمه میکنن 45تومن از یارانه کسر میشه واسع اون 5دیگه باید بیان تویتر و 5 از تویت های کیری شمارو لایک کنن. نقض کامل حقوق حشره این مجازات

افزایش جرایم در کابل؛ پلیس، طالبان را به تبانی با شبکه‌های جرمی متهم کرد - BBC News فارسیوزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید که طالبان در افزایش جرایم و جنایات در شهر کابل نیز نقش داشته و با شبکه‌های جرمی تبانی کرده است. این نهاد، اعلامیه این گروه برای مبارزه با جرایم در این شهر را 'خنده دار و مسخره' خوانده است. شهروندان کابل در روزهای اخیر به دنبال افزایش جرایم کارزار 'کابل امن نیست' را به راه انداخته‌اند.

به گزارش ایسنا سرهنگ علی‌ محمد رجبی اظهارکرد: رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به «مومو» به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است و به زودی افراد داخلی که هدفشان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند.گروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند.ایران رییس پلیس تهران: انتقاد به گرداندن متهمان در خیابان ژست روشنفکری است فرمانده انتظامی تهران بزرگ انتقاد و اعتراض به نمایش متهمان در خیابان‌ها و تحقیر آنها را"جوسازی" و"اداهای روشنفکری" خواند.Aa رئيس هیأت چین و معاون نماینده دائمی این کشور در سازمان ملل روز دوشنبه ۱۳ اکتبر اعلام کرد که کشورش به مذاکرات کنترل تسلیحاتی روسیه و آمریکا نمی‌پیوندد چرا که به باور پکن، ایالات متحده قصد دارد از این طریق از مسئولیت‌های خود در زمینه خلع سلاح هسته‌ای خودداری کند.

وی از والدین درخواست کرد: در صورت برخورد فرزندشان با محتوای «مومو» با آنها صحبت کنند و نگرانی آنها را کاهش دهند چراکه والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند. رجبی افزود: در روزهای اخیر دوباره شاهد مطرح شدن چالش «مومو» در سطح برخی استان های کشور به خصوص استان های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آنان دانش آموز بوده اند پیام هایی حاوی محتوا و تصاویر «مومو» دریافت کرده اند.10. دریافت پیام‌ها و کلیپ‌های چالش «مومو» بیشتر از طریق اپلیکیشن واتس‌ اپ صورت گرفته است. رحیمی هم‌زمان گفت که این رویکرد شامل همه افراد متخلف نمی‌شود: « تنها افرادی که اقدام به قدرت نمایی و زورگیری و سلب آرامش و آسایش مردم کرده و بر جرم خود اصرار داشته باشند اینطور خواهند شد. وی در تشریح این موضوع گفت: «مومو» یک اکانت واتس آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی «مومو» دریافت می کند و پس از شروع به گفت وگو از سوی حساب کاربری «مومو» فرد به رفتارهای خطرناک دعوت می شود. بر اساس این بیانیه در این حمله که حدود یک ساعت به طول انجامیده‌است، کسی زخمی نشده‌است اما پنج دستگاه خودرو مورد استفاده پلیس و شیشه در ورودی ساختمان مرکز پلیس آسیب دیده‌اند. رجبی در ادامه گفت: برخی کاربران واتس اپ از حساب های کاربری با شماره ایرانی و بعضا خارجی پیام هایی را به زبان فارسی دریافت کرده بودند که از آنان خواسته شده بود در چالش «مومو» شرکت کنند.» آقای گنگ همچنین در جریان نشست کمیته اول هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفتگوهای سه‌جانبه کنترل تسلیحات را اجبار و باج‌خواهی دانست و تاکید کرد چین هرگز بخشی از چنین مذاکراتی نخواهد بود.

بررسی های گسترده پلیس فتا نشان داد عمده این پیام ها با انگیزه ایجاد مزاحمت ارسال شده است. پلیس تحقیقات خود را درباره حمله مذکور را آغاز کرد.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید فیلم‌ها و تصاویری که هفته گذشته از گرداندن"اراذل و اوباش" در سطح تهران منتشر شدند، در شبکه‌های اجتماعی و نزد فعالان مدنی بازتاب اعتراضی وسیعی داشتند. وی افزود: متاسفانه برخی خانواده‌ها در پی ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های چالش «مومو» برای فرزندانشان به جای راهکارهای فنی و صحبت کردن با آنان نگرانی بیشتری به فرزندان خود منتقل کرده و باعث ایجاد اضطراب در فرزندانشان شده‌اند. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا موج جدید مزاحمت های موسوم به «مومو» را ناشی از افزایش حضور دانش آموزان در بستر اینترنت دانست و اظهارکرد: پلیس فتا پیش تر در خصوص خطرات احتمالی استفاده مدارس از واتس اپ هشدار داده بود ولی متاسفانه همچنان شاهدیم که کلاس های مجازی به جای برنامه «شاد» در واتس اپ تشکیل می شود و والدین مجبور هستند اینترنت بدون محدودیت را در بستر یک پیام رسان خارجی در اختیار فرزند خود قرار دهند و همین موضوع زمینه این گونه مشکلات را به وجود آورده است. گفتنی است که کلانتری مذکور پیشتر نیز بارها مورد حمله قرار گرفته بود. رجبی از والدین و معلمان خواست به هیچ وجه دانش آموزان را به استفاده از پیام رسان های خارجی برای آموزش مجازی هدایت نکنند و مراقبت های لازم را انجام دهند و در صورتی که به هر دلیل نیاز به استفاده از بستری دیگر غیر از برنامه «شاد» بود از پیام رسان های داخلی استفاده کنند. ماموران نقاب‌داری که این فرد را در خودروی پلیس همراهی می‌کردند، به سر و روی او می‌کوبیدند. وی مراقبت از داده های خصوصی و عدم افشای اطلاعات در شبکه های اجتماعی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی را راهکار اصلی پیشگیری از این مشکلات دانست و گفت: امیدواریم آموزش و پرورش و والدین گرامی با ارائه آموزش های لازم به دانش‌آموزان از بروز اینگونه مشکلات پیشگیری کنند. نماینده چین در ادامه اظهار داشت کشورش از ابتدا پیشنهاد داده ممنوعیت و نابودی کامل سلاح‌های هسته‌ای به صورت سراسری در جهان اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رجبی در پایان از هموطنان خواست هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.» او علت تحقیر متهمان در ملاءعام را"اصلاح نشدن در دستگیری‌های قبلی" دانست و گفت: «نمی‌توان با این افراد همان رفتاری را داشت که با یک سارق انجام می‌گیرد.ir  یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارند. انتهای پیام .