پشت پرده جرایم ۸۵۴ میلیون تومانی فدراسیون فوتبال؛ پای تبلیغات در میان است؟

09/07/1398 03:34:00 ب.ظ

فدراسیون فوتبال ایران طی سه ماه اخیر، از محل درآمدهای جرایم کمیته انضباطی، به درآمدی حدود ۸۵۴ میلیون تومان رسیده است. فدراسیون جریمه می‌کند تا حق باشگاه‌ها را هم از تبلیغات محیطی نپردازد. این گزارش را در ایران وایر بخوانید👇 اخبار_ایران

سال ۱۳۸۴ «محسن صفایی‌فراهانی» در خاطره‌نگاری خود از اقتصاد بیمار ایران، در گفت‌وگو با روزنامه «جهان فوتبال» برای نخستین بار به یک پدیده در شهرداری وقت تهران اشاره کرد.

او گفته بود زمانی که در مجلس ششم شورای اسلامی حضور داشت، همراه تعدادی از نماینده‌ها، بررسی وضعیت مالی شهرداری‌های چند کلان شهر ایران را آغاز کرد.

تهران به عنوان پایتخت ایران، حدفاصل سال‌های ۷۸ تا ۸۲ دقیقا پنج شهردار مختلف را به عنوان متولی خود شناخت. به گفته صفایی‌فراهانی، او و تعدادی از نمایندگان مجلس از شهرداری تهران خواسته بودند به صورت دقیق محل درآمدهای این سازمان و هزینه‌های آن را مشخص کنند.

صفایی گفته بود: «همه چیز به صورت روشن به دست ما رسید. اما سه هفته بعد ما آقایان را خواستیم. من شخصا در پرونده‌های مالی شهرداری ورود کرده بودم. گفتم بیش از ۷۰ درصد از درآمد شهرداری تهران روی جرایم تعیین شده است. از تراکم تا ساخت و ساز و حتی درصدهایی از راهنمایی و رانندگی. گفتم اگر روزی مردم تخلف نکنند، درآمد شهرداری از کجا تعیین می‌شود؟» headtopics.com

او داشت بیماری اقتصاد ایران را با همین مثال تشریح می‌کرد. تاکیدش بر «میل» مدیریت کشور بر تخلف جامعه بود نه وجود قدرت بازدارنده. مثالی زد از سیستم آموزش نروژ که به صورت مستقیم به اقتصاد این کشور متصل شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

۸ سال دفاع مقدس پشت متجاوزان و جنگ‌طلبان خارجی را به خاک مالیدیمرییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: ما ۸ سال دفاع مقدس در برابر تهاجم جهانی ایستادیم و در حقیقت پشت متجاوزان و زیاده‌خواهان و جنگ‌طلبان خارجی را به خاک مالیدیم و این به همت نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی بود.

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

سخنگوی دولت ایران : تهران از تغییر رفتار عربستان استقبال می‌کندمقام‌های ایرانی در هفته اخیر بارها آغاز گفت‌وگوها برای کاهش تنش میان ریاض و تهران را به پایان جنگ در یمن منوط کرده اند.

تلاش‌ها برای تغییر کاربری محل قتل خاشقجی به یک موزهرئیس جمعیت 'خانه خبرنگاران عرب' در ترکیه اعلام کرد که این جمعیت در تلاش است تا ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول را خریداری کند تا کاربری آن را به موزه تغییر دهد.

سرقت از منزل یک نماینده مجلس در حال بررسی است/هیچ ادعایی هنوز تایید نشده استدادستان تهران: *سرقت از منزل یک نماینده مجلس در حال بررسی است *هیچ ادعایی هنوز تایید نشده است

اعتراض‌ها به چین؛ از تایوان تا اویغورهای مهاجر در استرالیاتایوان می‌گوید چین به دنبال «بهانه تراشی» برای افزایش حضور نظامی خود در منطقه است.