آلمان می‌خواهد کنترل‌های مرزی را گسترش دهد | DW | 01.10.2019

09/07/1398 03:39:00 ب.ظ

وزیر کشور آلمان اعلام کرده تدابیر کنترل مرزی این کشور با اتریش را تمدید می‌کند و قصد دارد بازرسی‌های موردی را در تمامی مرزهای آلمان با همسایه‌هایش شدت بخشد. آلمان تقریبا ۳۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با ۹ کشور همسایه خود دارد.

وزیر کشور آلمان اعلام کرده تدابیر کنترل مرزی این کشور با اتریش را تمدید می‌کند و قصد دارد بازرسی‌های موردی را در تمامی مرزهای آلمان با همسایه‌هایش شدت بخشد. آلمان تقریبا ۳۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با ۹ کشور همسایه خود دارد. وزیر امور داخلی بایرن با اشاره به"موفقیت‌آمیز بودن" تدابیر اتخاذ شده، با استناد به آمار، از گسترش بازرسی‌ها به پیشنهاد زهوفر، وزیر کشور، پشتیبانی کرده و آنها را در راستای امنیت کشور دانسته است.

هرمان همچنین از کنترل بیشتر در مرزهای آلمان با لهستان و فرانسه، در صورت داشتن نیروی کافی، استقبال کرده است.

بازرسی موردی بدون ذکر دلیل یا ظن مشخص هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان از حزب اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن، معتقد است که"امنیت از مرزها آغاز می‌شود". وزیر کشور آلمان که پیش‌تر کنترل‌های مرزی بین آلمان و اتریش را برای شش ماه دیگر تمدید کرده بود، اعلام کرده است قصد دارد بازرسی‌ها در تمامی مرزهای میان این کشور با همسایه‌ها را شدت بخشد. بازرسی‌های موردی (و غیرآشکارا) بازرسی‌هایی هستند که بدون دلیل یا ظنی مشخص انجام می‌شوند. وزیر کشور آلمان قصد دارد در گام نخست این نوع بازرسی‌ها را در مرزهای این کشور با اتریش گسترش دهد.

وزرات کشور آلمان در حساب توییتری خود از برداشتن این گام در جهت مبارزه مؤثرتر با مهاجرت ثانویه در اروپا سخن گفته است. منظور از مهاجران ثانویه، آن دسته از مهاجرانی هستند که از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا می‌آیند و درون اتحادیه برای مثال مقصدشان آلمان است. headtopics.com

چقدر بد

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

آغاز بزرگ‌ترین دادرسی آلمان؛ فولکس‌واگن خواست ۴۷۰هزار مشتری را رد کرددادگاه عالی شهر برانزویک روز دوشنبه روند دادرسی مشتریان شرکت فولکس‌واگن را با موضوع درخواست عودت کامل قیمت خودروهای خریداری شده، آغاز کرد.

رئیس جمهور پرو پارلمان این کشور را منحل کردرئیس جمهور پرو پارلمان این کشور که اغلب نمایندگان آن از حزب مخالف هستند را منحل کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. - خبرگزاری آناتولی

استفاده از راه حل سیاسی را به جنگ با ایران ترجیح می‌دهمولیعهد عربستان بر استفاده از راه حل سیاسی در مورد ایران تاکید کرد و گفت: جنگ باعث سقوط اقتصاد جهانی می‌شود. خاک تو سر ترسوش......

با سران کشورهای روسیه، قزاقستان و سنگاپور گفت وگو می‌کنم/ گام‌های اقتصادی مهمی را برخواهیم داشترئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از سفر به ارمنستان برای سخنرانی در اجلاس اتحادیه اقتصادی اورآسیا به تشریح جزئیات برنامه‌هاش در این سفر پرداخت کند.

یونان قصد دارد پناهجویان را با سرعت بیشتری بازگرداند | DW | 01.10.2019دولت یونان به آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس این کشور با تشدید سیاست‌های خود در حوزه پناهجویی واکنش نشان می‌دهد. یونان می‌گوید تا پایان سال آینده ۱۰ هزار پناهجو را به ترکیه بازمی‌گرداند.

دستور قتل خاشقجی را صادر نکردم/ مسئولیت جنایت را می‌پذیرمولیعهد سعودی قتل روزنامه نگار منتقد این کشور به دستور وی را تکذیب و در عین حال مسئولیت جنایت را به دلیل ارتکاب آن توسط کارکنان دولت سعودی پذیرفت.