العربية

العربية

پس از تهدید ترامپ هند ممنوعیت صادرات «هیدروکسی کلروکین» را لغو کرد

پس از تهدید ترامپ هند ممنوعیت صادرات «هیدروکسی کلروکین» را لغو کرد #العربية

08/04/2020 10:02:00 ق.ظ

پس از تهدید ترامپ هند ممنوعیت صادرات «هیدروکسی کلروکین» را لغو کرد العربية

به دنبال تهدیدهای ترامپ مبنی بر مجازات هند در صورت ادامه ممنوعیت صادرات «هیدروکسی کلروکین» به

هند پیشتر اعلام کرده بود، صادرات هیدروکسی کلروکین داروی مالاریا که برخی دانشمندان آن را برای درمان ویروس کرونا مفید دانسته‌اند را ممنوع اعلام کرد. اما تصمیم ممنوعیت صادرات این دارو از سوی هند با واکنش دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مواجه شد.

روحانی ایرانی به فارس: اگر بی‌غیرت باشیم با خوک چه فرقی داریم؟ مادر رومینا اشرفی: شوهرم می‌گفت به رومینا یاد بده خودش را حلق آویز کند قالیباف رییس مجلس یازدهم شد

پس از اینکه دونالد ترامپ در سخنرانی خود در 21 مارس اعلام کرد، پزشکان و دانشمندان آمریکایی از داروی ضد مالاریای «هیدرووکسی کلروکین» برای معالجه مبتلایان به کرونا استفاده می‌کنند، هند صادرات این دارو که ترامپ آن را «هدیه آسمانی» توصیف کرده بود، ممنوع کرد.

اداره کل تجارت خارجی هند با صدور بخشنامه‌ای صادرات داروی «هیدروکسی کلروکین» و هر ماده‌ای را که در ترکیب آن استفاده می‌شود، ممنوع اعلام کرد. هند برای توجیه این تصمیم خود گفت می‌خواهد اولویت را برای کشورش که با تهدید شیوع کرونا روبرو است، داده است و برای همین صادرات را منع کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز شنبه 21 مارس در توئیتی اعلام کرده بود که استفاده همزمان از داروهای هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین (از آنتی‌بیوتیک‌های رایج) برای درمان بیماری کووید-19 موثر است. او این دارو را یک دستاورد بزرگ و برگ برنده‌ای مهم در مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد.

اجازه مجدد صادرات«هیدروکسی کلروکین» از سوی هندروز سه شنبه وزارت خارجه هند اعلام کرد، دهلی‌نو صدور داروی«هیدروکسی کلروکین» را پس از یک ممنوعیت کوتاه آزاد کرد.در بیانیه وزارت خارجه آمده است که این دارو به کشورهای همسایه و کشورهایی که در مبارزه با کرونا تلفات بیشتری را از این ویروس قاتل متحمل شده‌اند، صادر می‌شود.

ترامپ هند را تهدید کرددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرده بود که او در گفت‌وگو تلفنی با نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند از او خواسته بود داروی «هیدروکسی کلروکین» را به آمریکا صادر کند. پس از انتشار سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا، هند روز یکشنبه 22 مارس اعلام کرد که درخواست آمریکا را بررسی خواهد کرد. اما ترامپ در توئیتی دیگر تهدید کرد چنانچه هند به خواسته او عمل نکند، با اقدامات متقابل آمریکا مواجه خواهد شد.

در همین حال روزنامه «تایمز هند» نوشت، سیاست دهلی نو برای محدود کردن این دارو به صورت محلی نه تنها با واکنش شدید واشینگتن روبر شد بلکه مورد انتقاد سایر کشورها مانند استرالیا ، بریتانیا، فرانسه ، آلمان و برزیل قرار گرفته است.یک مقام دولتی هند گفته است که 29 کشور دیگر در اروپا و آمریکای لاتین خواهان دریافت این دارو از هند هستند.

ترامپ شبکه‌های اجتماعی را تهدید به تعطیلی کرد پایان زندگی زناشویی با تحویل یک میلیون گل رز می‌گویند زورخانه مقدس است، زن عادت ماهیانه می‌شود و نباید وارد گود شود

وزارت بهداشت هند تجویز «هیدروکسی کلروکین» 400 میلی‌گرم برای یک روز و «هیدروکسی کلروکین» 200 گرم برای دو روز به همراه مصرف 5 روزه داروی «ازیترو مایسین» 500 میلی‌گرم را برای بیماران کرونایی که حال آن‌ها بسیار وخیم است، توصیه کرده است.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

اینست رؤیای امریکایی

کوتاهی دولت هند در آزمایش افراد مشکوک به ویروس کروناوزیر سابق بهداشت هند اعلام کرد در این کشور به اندازه کافی تست ویروس کرونا انجام نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی

ظریف: ترامپ به ممانعت از فروش نفت ایران پایان دهدظریف: ترامپ به ممانعت از فروش نفت ایران پایان دهد وزیر امور خارجه با بیان اینکه 'ایران نیازی به صدقه دادن رئیس جمهور آمریکا ندارد'، خواستار توقف تحریم های نفتی ایران شد جناب ظریف الممالک اینقدر ماروخار وخفیف نکن چقدر تو چاپلوس غربی مرتیکه احمق به داخل نگاه کن ما الان ازاربابت آمریکا توبحث کرونا جلوتریم چرا اینقدر بدبختی واقعا خاک برسرت که اینقدر پلشتی ظریف : ما در ایران نفت نداریم ما خودمون اینطور زندگی رو انتخاب کردیم. حالا هم ری..یم و آب هم که قطعه

پرزیدنت ترامپ: مبارزه سخت آمریکا برای شکست ویروس کرونا این هفته نیز ادامه خواهد یافت🔺پرزیدنت ترامپ: مبارزه سخت آمریکا برای شکست ویروس_کرونا این هفته نیز ادامه خواهد یافت ⚡️پرزیدنت ترامپ در نشست خبری گروه ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد که تلاش سخت آمریکا برای مقابله و شکست این ویروس این هفته نیز ادامه خواهد یافت. خودتون ساختید دامن خودتونروبیشتر گرفت اینهم مثل ۱۱سپتامبره لعنت به شما شیاطین پرزیدنتِ چی یه آشغالِ به تمام معناست اقای پرزیدنت شما با جدی نگرفتن این ویروس شد عامل این روزای أمريكا وپرزیدنت روحانی که شنبه هنوز نیومده میخواد فاصله گذاری هوشمند بسازه پرزیدنت ترامپ که به صرفه‌جویی و سودآوری اقتصاد معروف هستند حالا با کرونا از تخصیص بودجه های کلان و دادن وام‌های بلاعوض ۲۲۰۰ میلیارد دلاری برای نجات جان مردم آمریکا نشان داده‌اند که واقعاً خدمتگزار مردم هستند نه مانند برخی سیاستمداران پوپولیستی که تنها فریبکاری و نمایش می کنند!

ترامپ برای نخستین بار اعضای یک گروه سفیدپوست‌پرست را تروریست خوانددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در اقدامی بی‌سابقه اعضای یک گروه افراطی معتقد به برتری نژاد سفید را تروریست خوانده است. بنابر گزارش‌ها، این گروه روسی پایگاه‌های آموزش نظامی برپا کرده و ضمن ارایه آموزش به گروه‌های نئونازی به جریان‌هایی که قصد دخالت و اثرگذاری بر انتخابات آمریکا داشته‌اند هم کمک کرده است. ریدم سر در بی بی سی و تو روح اموات کثیف کارمندانش ترامپ دیگه رد دادههههه😁 گریبان چاک دهید😐

هشدار ترامپ به سازمان بهداشت جهانی: این سازمان گرایش به چین دارددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، سه‌شنبه 7 آوریل، طی توئیتی در انتقاد از سازمان بهداشت جهانی تاکید HajAghaHuawei درود بر ترامپ مسیح زمان آخ گل گفته.

پرزیدنت ترامپ: سازمان بهداشت جهانی چین‌محور است و بر سر ویروس کرونا واقعا اشتباه بزرگی کردپرزیدنت ترامپ: سازمان بهداشت جهانی چین‌محور است و بر سر ویروس_کرونا واقعا اشتباه بزرگی کرد رئیس جمهوری آمریکا گفت: « ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می دهیم. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم.» امیدوارم اقای ترامپ ریس بهداشت جهانی رو حذف کنی چین کمونیست وشیخای قاتل رو رو هم سرنگون کنی آمریکا اجازه داد شرکت‌هاش با چین همکاری کنن و همه اسرار تکنولوژیکشون لو بره. ترامپ باید زودتر میومد و دست چین رو قطع میکرد. جالبه تمام سران حکومتها عادت دارن مشکل ر گردن دیگران بندازن. ترامپ یادش رفته که کرونا رو مسخره میکرد و حالا که کشورش کانون کرونا شده این مشکل رو گردن چین و سازمان بهداشت جهانی میندازه