پرزیدنت ترامپ: سازمان بهداشت جهانی چین‌محور است و بر سر ویروس کرونا واقعا اشتباه بزرگی کرد

07/04/2020 10:20:00 ب.ظ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه به شدت از «سازمان بهداشت جهانی» انتقاد کرد و آن سازمان را متهم کرد بیش از حد بر چین تمرکز داشته و توصیه های بدی طی شیوع ویروس کرونا داده است.

ترامپ, ویروس_کرونا

پرزیدنت ترامپ : سازمان بهداشت جهانی چین ‌محور است و بر سر ویروس_کرونا واقعا اشتباه بزرگی کرد رئیس جمهوری آمریکا گفت: « ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می دهیم. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم.»

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه به شدت از «سازمان بهداشت جهانی» انتقاد کرد و آن سازمان را متهم کرد بیش از حد بر چین تمرکز داشته و توصیه های بدی طی شیوع ویروس کرونا داده است.

صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه به شدت از «سازمان بهداشت جهانی» انتقاد کرد و آن سازمان را متهم کرد بیش از حد بر چین تمرکز داشته و توصیه های بدی طی شیوع ویروس کرونا داده است.رئیس جمهوری آمریکا گفت: «سازمان بهداشت جهانی واقعا اشتباه بزرگی کرد. [این سازمان] که بودجه اش عموما توسط ایالات متحده تامین می شود، به دلایلی بسیار چین‌محور است. ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می دهیم. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم. چرا به ما چنین توصیه اشتباهی کردند؟»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

برعکس ایران نه تنها مرزهایش را با چین مسدود نکرد بلکه با هواپیمای متعلق به سپاه روزی چند ده پرواز به چین انجام داد و شهروندان کشورهای مختلف را به چین و از چین جابجا کرد و باعث آلوده شدن نه تنها ایرانیان بلکه سایر کشورهای جهان هم مبتلا ساخت تا سرسپردگی خودشان را به چین ثابت کنند!! ChinaVirus ChineseVirusCensorship ChinaVirus

جالبه تمام سران حکومتها عادت دارن مشکل ر گردن دیگران بندازن. ترامپ یادش رفته که کرونا رو مسخره میکرد و حالا که کشورش کانون کرونا شده این مشکل رو گردن چین و سازمان بهداشت جهانی میندازه آمریکا اجازه داد شرکت‌هاش با چین همکاری کنن و همه اسرار تکنولوژیکشون لو بره. ترامپ باید زودتر میومد و دست چین رو قطع میکرد.

امیدوارم اقای ترامپ ریس بهداشت جهانی رو حذف کنی چین کمونیست وشیخای قاتل رو رو هم سرنگون کنی

با گسترش شیوع کرونا ترامپ در 50 ایالت آمریکا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بامداد دوشنبه 6 آوریل 2020 در کنفرانسی خبری درباره بحران شیوع

هند صادرات داروی موثر در درمان کرونا را ممنوع کرد که ترامپ از آن سخن گفته استدولت هند، بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت صادرات هیدروکلروکین را صادر کرده که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری

ملکه الیزابت دوم خطاب به مردم بریطانیا: تاریخ از تلاش‌هایتان یاد خواهد کردالیزابت دوم ملکه بریتانیا شامگاه یکشنبه 5 آوریل 2020 در یک سخنرانی تلویزیونی نادر ضمن تاکید این‌که they eating and sleeping in Canada only فسیل!

چرا ترافیک صبح شنبه تهران ما را غافلگیر کرد؟ranjipour ترافیک صبح شنبه شروع یک فاجعه دیگرِ ضدِ بشریست که بدست اشغال گران ایران، طراحی شده است... ranjipour نمونه ی روشنِ فقر و دیکتاتوری،دروغ و فریب ،اهمیت نداشتن جان انسان و در مجموع نقض حقوق بشر را فقط در تصویر بالا می توان دید..بیش از نیمی از خودرو های تصویر بالا از یک برند بی کیفیت بنام پراید (سایپا),که در روزهای قرنطینه ی جهانی مجبور به رفتن سر کار هستند...

سخن‌گوی وزارت خارجه ایران توهین سفیر چین به ایرانیان را تسهیل کردChineseVirusCensorship ChinaLiedAndPeopleDied ChineseWuhanVirusMadeInChina 😪

نخست وزیر ایرلند ردای طبابت بر تن کردلئو وارادکار که یک پزشک عمومی است می خواهد یک روز در هفته بدلیل شیوع ویروس کرونا در کشورش، به کمک همکاران سابق، پزشکان، برود. Ghorbani_MiM تازه شد ولایتی ما!

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه به شدت از «سازمان بهداشت جهانی» انتقاد کرد و آن سازمان را متهم کرد بیش از حد بر چین تمرکز داشته و توصیه های بدی طی شیوع ویروس کرونا داده است.ویروس جدید کرونا با وضعیت فوق‌العاده در 50 ایالت آمریکا اعلام موافقت کرد.آمریکا درموردش گفته است، این دارو، «اصول بازی» درمقابله با کووید 19 را، غوض خواهد کرد.مردم کشورش شایستگی مقابله با چالشی هستند که ویروس جدید کرونا به وجود آورده است، خطاب به آنها گفت «تاریخ از تلاش‌های‌تان یاد خواهد کرد».

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «سازمان بهداشت جهانی واقعا اشتباه بزرگی کرد. [این سازمان] که بودجه اش عموما توسط ایالات متحده تامین می شود، به دلایلی بسیار چین‌محور است. ترامپ همچنین از «انجام 1. ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می دهیم. ترامپ دیروز، شنبه 4 آوریل، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، صحبت کرده و از وی خواسته، اجازه حمل محموله دارویی را که ایالات‌متحده پیشتر درخواست داده بود را صادر کند. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم. دونالد ترامپ در ادامه گفت: «طی دو روز آینده 3 هزار تن از کادرهای پزشکی را در ایالت نیوجرسی و مناطق دیگر توزیع خواهیم کرد». چرا به ما چنین توصیه اشتباهی کردند؟» «سازمان بهداشت جهانی» هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده است. این سخنرانی چهارمین سخنرانی است که الیزابت دوم ملکه 93 ساله بریتانیا از زمان به سلطنت رسیدنش از 68 سال قبل تاکنون خطاب به بریتانیایی‌ها و در شرایطی استثنایی ایراد می‌کند.

این نهاد بهداشتی سازمان ملل متحد روز ۳۱ ژانویه به کشورها توصیه کرد با وجود شیوع ویروس کرونا مرزهایشان را باز بگذارند، اگر چه اشاره کرد که کشورها حق دارند برای حفاظت از شهروندان‌شان دست به اقداماتی بزنند. رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به این‌که کاهش تعداد قربانیان ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک آغازی مثبت و نویدبخش است گفت: «شیوع ویروس کرونا در ایالت نیویورک به طور ناگهانی و غیر پیش‌بینی شده بود». تصمیم دولت هند، نخستین واکنش رسمی به سخن ترامپ در این خصوص است كه هند، موافقت كرده، مقادیری از هیدروكلروكین را در اختیار آمریکا قرار دهد. دولت پرزیدنت ترامپ همان روز محدودیت‌هایی را بر سفر از چین به ایالات متحده اعلام کرد. محافظه‌کاران در آمریکا به شکل فزاینده ای عملکرد «سازمان بهداشت جهانی» طی شیوع ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داده و می گویند بر داده های غلط چین درباره گسترش ویروس کرونای جدید اتکا داشته است. ترامپ گفت کشورش 29 میلیون دوز از داروی کلروکین را که اساسا داروی ضد بیماری مالاریا است در اختیار دارد. سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو هفته پیش خواهان استعفای تدروس ادهانوم جبریسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، شده و گفته بود «او به پکن اجازه داد از سازمان بهداشت جهانی برای گمراه کردن جامعه جهانی استفاده کند.» جدیدترین . ترامپ همچنین و بدون ذکر نام به تلاش‌های آمریکا با همکاری دیگر کشورها برای یافتن واکسنی برای ویروس کرونا اشاره کرد و توضیح داد که شرکت آمریکایی « جانسون جانسون» نقش مهمی را در زاستای آن تلاش‌ها ایفا می‌کند. از سویی شاهزاده چارلز ولی‌عهد بریتانیا که 71 سال سن دارد پس از چندین روز قرنطینه در پی ظهور علائم خفیف ابتلا به ویروس کرونا در او روز پنج‌شنبه یک بیمارستان میدانی جدیدی با ظرفیت 4000 تختی را در شرق لندن افتتاح کرد که به معالجه حالت‌های بیماری وخیم و خطرناک مبتلا به ویروس کرونا اختصاص داده شده است.