جورج فلوید

جورج فلوید

پزشکی قانونی مرگ جورج فلوید را 'قتل' خواند | DW | 02.06.2020

پزشکی قانونی مینیاپولیس نتیجه بررسی‌های خود را ارائه کرده و در گزارشی علت مرگ جورج فلوید را 'ایست قلبی−ریوی بر اثر بازداشت فیزیکی و فشار به گردن' اعلام کرده است. به این ترتیب مرگ فلوید قتل تلقی می‌شود.

02/06/2020 10:30:00 ق.ظ

پزشکی قانونی مینیاپولیس نتیجه بررسی‌های خود را ارائه کرده و در گزارشی علت مرگ جورج فلوید را 'ایست قلبی−ریوی بر اثر بازداشت فیزیکی و فشار به گردن' اعلام کرده است. به این ترتیب مرگ فلوید قتل تلقی می‌شود.

پزشکی قانونی مینیاپولیس نتیجه بررسی‌های خود را ارائه کرده و در گزارشی علت مرگ جورج فلوید را 'ایست قلبی−ریوی بر اثر بازداشت فیزیکی و فشار به گردن' اعلام کرده است. به این ترتیب مرگ فلوید قتل تلقی می‌شود.

پزشکی قانونی مرگ جورج فلوید را"قتل" خواندپزشکی قانونی مینیاپولیس نتیجه بررسی‌های خود را ارائه کرده و در گزارشی علت مرگ جورج فلوید را"ایست قلبی−ریوی بر اثر بازداشت فیزیکی و فشار به گردن" اعلام کرده است. به این ترتیب مرگ فلوید قتل تلقی می‌شود.

پیام تبریک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به مناسبت فرا رسیدن جشن تیرگان قله دماوند در ۱۰ سال تصویرهای جدید ماهواره‌ای از محل حادثه در تاسیسات نطنز

صحنه‌ای از برخورد مرگبار پلیس با جورج فلویددر حالی که نارآرامی‌ها در اعتراض به مرگ جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله در مینیاپولیس آمریکا ادامه دارد، نتایج کالبدشکافی مستقل و همچنین تحقیقات پزشکی قانونی اعلام شده است.خبرگزاری رویترز بامداد سه‌شنبه (۱۳ خرداد / ۲ ژوئن) گزارش کرد که کالبدشکافی مستقلی که در ارتباط با مرگ جورج فلوید به درخواست خانواده او انجام شده، تأیید می‌کند که او هفته گذشته در جریان عملیات پلیس"دچار خفگی" شده است.

دکتر آلسیا ویلسون از دانشگاه میشیگان، یکی از دو پزشکی که این کالبدشکافی را انجام داده، در این رابطه گفته است: «مدارک ثابت می‌کند که خفگی فیزیکی دلیل مرگ خشونت‌آمیز جورج فلوید بوده است".پزشکان در جریان کالبدشکافی همچنین به این نتیجه رسید‌ه‌اند که فلوید"هیچ شرایط ویژه پزشکی که در مرگ او مؤثر بوده باشد، نداشته و فشار زانو‌های مأموران پلیس بوده که باعث مرگ او شده است".

نتایج این کالبدشکافی با کالبدشکافی رسمی پلیس که هفته پیش صورت گرفت، تفاوت دارد. در کالبدشکافی رسمی گفته شده بود که فلوید بر اثر فشار، بیماری‌های پیشین و احتمال مسمومیت الکل جان سپرده و شواهدی از مرگ به علت خفگی دیده نشده است.بنا بر اظهارات وکیل خانواده فلوید، این خفگی نه تنها بر اثر فشار زانوی درک شاوین، مأمور پیشین پلیس و متهم قتل فلوید بر گردن روی داده، بلکه نتیجه فشار زانوهای دو مأمور دیگر بر پشت و کمر فلوید نیز بوده که سبب شده خون به مغز قربانی نرسد.

اعتراض به مرگ فلوید در بوستوندویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددرک شاوین که در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد، بی‌توجه به درخواست کمک فلوید که به زحمت می‌گفت نمی‌تواند نفس بکشد، زانوی خود را ۹ دقیقه روی گردن قربانی فشار داده بود. فلوید اندکی بعد در بیمارستان جان باخت.

وکیل خانواده فلوید با توجه به ارزیابی این کالبدشکافی مستقل خواهان آن شده که نه تنها درک شاوین، بلکه مأموران دیگری که در این ماجرای مرگبار دخیل بوده‌اند، محاکمه شوند.در حال حاضر مأموران دیگری که در این رویداد نقش داشته‌اند، تنها از سمت خود برکنار شده و فقط شاوین است که در بازداشت به سر می‌برد.

جورج فلوید پس از آن دستگیر شد که صاحب یک فروشگاه او را به پرداخت با یک اسکناس ۲۰ دلاری جعلی متهم کرده بود.در این میان پزشکی قانونی مینیاپولیس نیز در راستای بررسی‌های خود اعلام کرده که مرگ جورج فلوید"قتل" بوده است.البته در گزارش پزشکی قانونی همچنین آمده است که فلوید از نارحتی قلبی و عوارض ناشی از مصرف مواد مخدری چون فنتانیل و مت‌آمفتامین نیز رنج می‌برده است.

پرزیدنت ترامپ: جشن روز استقلال در واشنگتن «بدون تردید یک غروب ویژه خواهد بود» درخواست ایران از کمیسیون مشترک برجام برای 'رسیدگی به کوتاهی طرفین اروپایی' محمدیوسف غضنفر، نماینده ویژه رئیس‌جمهور افغانستان بر اثر کرونا درگذشت

آمریکا اکنون یک هفته است که شاهد اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی است که با خشونت همراه بوده‌اند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکادونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۱۲ خرداد (اول ژوئن) در جریان یک سخنرانی در کاخ سفید اعلام ناآرامی‌ها را"ترور داخلی" نامید و از فرمانداران ایالت‌ها خواست تا برخوردی قاطعانه‌تر و سختگیرانه‌تر از خود نشان دهند.

ترامپ خود را"رئیس جمهور نظم و قانون" خواند و تهدید کرد، اگر مقامات شهرها و ایالت‌ها دست به اقدامات لازم نزدند، او سربازان ارتش را وارد عمل کرده و"مشکل را به سرعت برای مسئولان حل خواهد کرد".نانسی پلوسی و چاک شومر، رهبران جناح دموکرات در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا نیز از ترامپ انتقاد و تصریح کردند که او به"دودستگی و خشونت در این کشور دامن می‌زند".

اعلامیه‌های پلیس، پیام‌های توییتری و همچنین گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که از زمان آغاز ناآرامی‌ها (سه‌شنبه گذشته) تا کنون دست کم ۵ هزار و ۶۰۰ نفر بازادشت شده‌اند. ادامه مطلب: DW فارسی »

اون غول احتمالا از سر کار برمیگشت کمر نداشت بلند شه. 😂😂😂 چه کسانی پشت این شو تلویزیونی و کاه را کوه میکند چرا چهل و یکسال در مورد فرقه تبهکار ملایان اشغالگر سکوت کردید چند هزار نفر ایرانی زندان و شکنجه و تجاوز و کشته و در خیابانها از تیر چراغ برق آویزان شدن میتونه بر اثر مصرف زیاد مواد هم باشه!!! برادر فلوید گردنش کلفت تر از این حرفاست!! IslamicRegimeMustGo

مرگ فلوید قتل تلقی میشود و قاتل و قاتلین آزادانه میچرخند و تظاهرات مردم را سرکوب میکنند..چقدر خوب

جورج فلوید با مرگ دردناکش نژادپرستی را به عقب خواهد راند؟در حادثه‌ای که گویی تکرار مرگ اریک گارنر در سال 2014 است فلوید مدام می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم.» و بعد می‌گوید: «دارم می‌میرم.» وقتی بالاخره مامور پلیس زانویش را از گردن فلوید برمی‌دارد بدن او دیگر تکان نمی‌خورد.

ابهام در «پرونده ملی» مرگ آسیه پناهی؛ پزشکی قانونی نظر می‌دهددادستان کرمانشاه به شبکه خبر صدا و سیما: «این پرونده از نظر ما یک پرونده قتل است و در شعبه ویژه قتل در حال رسیدگی است.» Iran کمپین اعتصابات برای نجات زنان دربند واسیر حاکمیت اخوندی اعتصاب درسطح گسترده خواهد بود . اعتصاب ديدن اين تصوير دلخراش قلب انسان رو جريحه دار ميكنه . خدايا چي داره به سرمون مياد ، رحم و مروتمون كجا رفته؟ آسیه_پناهی كرمانشاه كورد هر وقت انقلابیون با رهبری امام برای کشور یک پیروزی کسب میکنند نتیجه این می شود که پس از حمله به عین الاسد و خرد کردن ابهت امریکا داستان هواپیما و بعد از رسیدن پنج کشتی سوخت که هم خام فروشی و هم ابهت امریکا یکجا نابود می شود مرگ ساختگی پیرزنی را بهانه میکنند

ترامپ شهروندان معترض را به بی‌احترامی به جورج فلوید متهم کرد | DW | 31.05.2020اعتراض هزاران شهروندان آمریکا به مرگ خشونت‌بار جورج فلوید هنگام بازداشت توسط نیروهای پلیس ادامه دارد. رئیس جمهوری آمریكا معترضان را هرج‌ومرج‌طلبان چپ‌گرا خواند و آن‌ها را به بی‌احترامی به این شهروند سیاهپوست متهم کرد. اينهايي كه به بهانه خشونت پليس امريكا ميان بيرون دزدي ويا حسابي تو خيابون عقده گشايي ميكنن مطمئن باشين از كنار خبر كشتار هزاران تن در ايران براحتي ميگذرن و خيلي وقتها توجيه گر كشتار ديكتاتور ها هستن ولي براي مردن يه سياه پوست خلافكار خودشون رو جر ميدن. چپ واقعأ به فنا رفته. از زمان روی کار آمدنش تر فراوان زده. بیدار باشیم و هشدار دهیم به خواب آلودگان.

ادامه اعتراضات به کشته شدن جورج فلوید در آمریکااعتراضات در آمریکا به کشته شدن یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس این کشور شب گذشته نیز ادامه یافت. - خبرگزاری آناتولی

واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لامایک مقام دولتی چین نیز به مانند ایران در واکنش به کشته شدن جروج فلوید با هشتگ «نمی‌توانم نفس بکشم» دولت آمریکا را مسخره کرد. کس ننه همتون در اروپا تخمای آمریکا رو هم نمیتونید بخورید این معترضا وقتی تو ایران هواپیما زدن دقیقا داشتن چه گوهی میل می کردن بدون تردید کشته شدن جورج فلوید دراثرخشونت عنان گسیخته پلیس نژادپرست آمریکا تنها بهانه ای برای فوران آتش خشم پنهان شده درزیر خاکستر اثرات تبعیض های نژادی قومی زبانی ومذهبی درجامعه راسیسم آمریکاودر سطح منتسبان به دولت است

اعتراضات به کشته شدن جورج فلوید در آمریکا ادامه دارداعتراضات به کشته شدن یک شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس این کشور شب گذشته نیز ادامه یافت. - خبرگزاری آناتولی