آسیه_پناهی, ایران, فقر, قتل

آسیه_پناهی, ایران

ابهام در «پرونده ملی» مرگ آسیه پناهی؛ پزشکی قانونی نظر می‌دهد

ابهام در «پرونده ملی» مرگ آسیه پناهی؛ پزشکی قانونی نظر می‌دهد #آسیه_پناهی بیشتر بخوانید🔽

01/06/2020 04:57:00 ب.ظ

ابهام در «پرونده ملی» مرگ آسیه پناهی؛ پزشکی قانونی نظر می‌دهد آسیه_پناهی بیشتر بخوانید🔽

دادستان کرمانشاه به شبکه خبر صدا و سیما: «این پرونده از نظر ما یک پرونده قتل است و در شعبه ویژه قتل در حال رسیدگی است.»

عباس مسجدی، رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران با سفر به کرمانشاه درباره مرگ مشکوک آسیه پناهی، زن آلونک‌نشین در این شهر گفت علت مرگ وی یک ماه دیگر مشخص می‌شود.مسجدی اظهارنظر این سازمان در خصوص پرونده زن حاشیه‌نشین کرمانشاهی را بر مبنای استانداردهای علمی و فنی دانست و گفت: «بعد از انجام معاینات، سم‌شناسی، پاتولوژی و آزمایش‌های مربوطه در یک ماه آینده و حتی کمتر از این زمان، علت مرگ خانم آسیه پناهی مشخص می‌شود.»

بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شد ابراز تأسف رئیسی از بلاتکلیفی هیئت‌مدیره ماشین‌سازی تبریز به خاطر اختلاف دولتی‌ها/در استان‌های قرمز ماسک رایگان بدهید- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim هفت تپه؛ از واگذاری تا نماد همبستگی و مقاومت | DW | 09.07.2020

خبرگزاری ایرنا که این گزارش را منتشر کرده همچنین نوشته است که رئیس پزشکی قانونی کشور دستورات لازم را در خصوص به کارگرفتن نهایت سرعت و دقت در اعلام نتیجه این «پرونده ملی» صادر کرده است.به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندیدماجرا چیست؟سه شنبه هفته گذشته، ۳۰ اردیبهشت مأموران اجراییات شهرداری کرمانشاه خانه آسیه پناهی، زن آلونک‌نشین در انتهای شهرک سجادیه را به دلیل ساخت و ساز غیرقانونی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی تخریب کردند.

به نوشته خبرگزاری ایسنا، در این آلونک محقر آسیه پناهی، ۵۸ ساله به همراه دختر و نوه‌اش زندگی می‌کردند. مسئولین شهرداری با ادعای این که این آلونک به صورت غیرقانونی ساخته شده، با ساکنان آن برخورد نامناسبی داشته‌اند. پس از تخریب آلونک، مأموران خانم پناهی را برای انتقال به کمپ «چشمه سفید» در جنوب شهر سوار خودروی اجراییات کردند، اما او در مسیر انتقال دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

در ویدیویی که لحظاتی پیش از تخریب آلونک زن کرمانشاهی را نشان می‌دهد، دیده می‌شود که او در برابر عملیات مأموران اجرایی مقاومت می‌کند. او لحظه‌ای نیز روی بیل مکانیکی سوار می‌شود تا شاید راننده را از تخریب منصرف کند، اما صدای یکی از مأموران شنیده می‌شود که ظاهرا با بی‌سیم به مأمور دیگری می‌گوید: «بگو بیایند این خانم را ببرند، سریع.»

آسیه پناهیشبکه‌های اجتماعیاین ویدیو که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده و در رسانه‌های محلی و ملی بازتاب یافت، واکنش مسئولان را نیز به همراه داشت. در ویدیوی منتشر شده، اثری از برخورد فیزیکی مأموران با آسیه پناهی دیده نمی‌شود، اما گفته می‌شود که مأموران برای گرفتن و سوار کردن این زن درون خودرو، از اسپری استفاده کرده‌اند.

پس از آن آسیه پناهی را با خودرو به چشمه سفید منتقل می‌شود، اما او به دلیلی که هنوز معلوم نیست، جان خود را از دست می‌دهد.دادستان: «قتل» بودهدر حالی که هنوز گزارش نهایی کالبدشکافی پزشکی قانونی در مورد علت فوت آسیه پناهی منتشر نشده، شهرام کرمی، دادستان استان کرمانشاه درباره ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر ضربه خوردن او حین عملیات مأموران شهرداری، گفت هیچ گونه اثری از ضرب و جرح بر بدن متوفی دیده نشده است.

کرمی دو روز بعد از این ماجرا در گفتگویی با شبکه خبر صدا و سیما گفت که آسیه پناهی به «قتل» رسیده است. وی گفت: «ما پرونده را به بازپرس ویژه قتل ارجاع کردیم و با تجاربی که ایشان دارند خواستیم [...] موضوع را بررسی کنند. این پرونده از نظر ما یک پرونده قتل است و در شعبه ویژه قتل در حال رسیدگی است.»

سرلشکر سلامی: حساسیت نهاد‌ها و مردم نسبت به کرونا کاهش پیدا نکند/ تولید و توزیع ماسک در دستور کار است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim کارگران چند سال پس انداز کنند خانه می‌خرند؟ شکایت از دستور ترامپ برای اخراج دانشجویان خارجی با کلاس آنلاین | DW | 09.07.2020

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندیدوی با این حال با یادآوری این که پزشکی قانونی باید در مورد علت دقیق فوت نظر بدهد، افزود: «نکته بسیار با اهمیت علت فوت این خانم از نظر پزشکی قانونی است. تا زمانی که ما نتوانیم علت تامه فوت را مشخص کنیم، اظهار نظر صریح و قطعی درباره آن ممکن است خارج از واقعیت باشد.»

واکنش شهرداری و استانداریهنوز معلوم نیست آسیه پناهی در درمانگاه چشمه‌سفید درگذشته است یا در مسیر رسیدن به این مرکز درمانی.رسانه‌ها در شرح اتفاقی که برای این پیرزن کرمانشاهی و دختر و نوه‌اش افتاده از زبان غلامرضا شهبازی، مدیر اجراییات شهرداری کرمانشاه اینچنین نوشته‌اند: «ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه پس از دریافت حکم قضایی مبنی‌بر رفع‌تخلف از زمین‌خواران به محدوده انتهای شهرک کیانشهر در منطقه سه شهرداری کرمانشاه مراجعه کرده و حین انجام ماموریت به یک کپر که در راستای زمین‌خواری ایجاد شده بود، برخورد کردند. این زن به‌ظاهر معتاد به همراه دختر و نوه‌اش در این کپر زندگی می‌کردند.»

به گفته شهبازی، آسیه پناهی به اخطار ماموران برای خروج از آلونک توجهی نکرد، از این‌رو ماموران خانم کمپ ترک‌اعتیاد چشمه‌سفید در محل حاضر شدند و وی را که مقاومت می‌کرد به اردوگاه منتقل کردند. وی افزود: «این زن پس از انتقال به اردوگاه چشمه‌سفید دچار حالت تهوع شد و درنهایت پس از حضور پزشکان مرکز فوریت‌های پزشکی جان خود را از دست داد.»

امیر دولتشاهی، مدیر روابط عمومی شهرداری کرمانشاه نیز گفت: «فرد متوفی معتاد نبوده، بلکه ناراحتی قلبی داشته و در بین راه ایست قلبی کرده است.»وی همچنین تأکید کرد که فوت این زن بر اثر ضربه مأموران اجرائیات شهرداری نبوده است. با این حال دولتشاهی مشخص نکرد که چرا آسیه پناهی با این که اعتیاد نداشت در حال انتقال به کمپ چشمه‌سفید بود.

برخی کاربران فضای مجازی از با رد «معتاد» بودن آسیه پناهی، گفته‌اند که او حتی اگر دچار ایست قلبی هم شده باشد، بر اثر فشار روحی و روانی ناشی از خراب شدن خانه‌اش به این مرحله رسیده است.یحیی عیدی، قائم مقام شهردار کرمانشاه نیز در خصوص این ماجرا گفت: «در راستای دفاع از احقاق حقوق شهروندی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز [...] به درخواست اداره حقوقی شهرداری منطقه ۳ از اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری مبنی بر جلوگیری و تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در شهرک فدک، نیروهای عملیاتی اداره اجرائیات پس از اخذ مجوزات قانونی به شهر فدک اعزام شدند.»

وی نیز با تأیید «مقاومت» آسیه پناهی در برابر عملیات تخریب گفته است که فرد متوفی «در حال انتقال به محل مناسب دچار ایست قلبی شده» است.محمد ابراهیم الهی‌تبار، معاون سیاسی امنیتی استاداری کرمانشاه نیز در اظهار نظری در مورد این واقعه گفته است که آلونک تخریب شده در حوزه ساخت و ساز «غیر مجاز» بوده است.

شمار قربانیان روزانه کرونا در ایران به ۲۲۱ تن رسید/۱۹ استان همچنان در شرایط قرمز و هشدار شهردار سئول گم شد هشدار وزیر بهداشت ایران درباره امکان 'طغیان مردم' | DW | 09.07.2020

با آن که مقامات محلی کرمانشاه به نحوی سعی دارند ساکنان آلونک را در ساخت و ساز «غیر مجاز» آن مقصر جلوه بدهند، روایت دیگری هم از این داستان وجود دارد.نتیجه بررسی یورونیوز از برخی منابع محلی و یک خبرنگار آزاد در کرمانشاه نشان می‌دهد که سال‌ها پیش اداره اوقاف کرمانشاه زمین‌های منطقه را به‌صورت قولنامه‌ای به مردم فروخته، اما شهرداری به طمع دریافت برخی امتیازات از اداره اوقاف، مجوز ساخت خانه را برای اهالی این منطقه صادر نکرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندیددر واقع شهرداری در پی دریافت زمین‌هایی باارزش ۸۰ درصد زمین‌های موجود از اداره اوقاف بوده و اداره اوقاف نیز زیربار این درخواست نرفته است. این دوئل بین اداره اوقاف و شهرداری کرمانشاه ۱۲ سال مردم منطقه را از استفاده قانونی از املاک و زمین‌های خود محروم کرده و پس از مدتی با افزایش ارزش زمین‌ها و بالارفتن قیمت‌ها برخی مردم این مناطق به دور از چشم شهرداری شروع به ساخت‌وساز می‌کنند و در منازلی سکونت پیدا می‌کنند که بدون مجوز شهرداری ساخته‌اند.

در این میان برخی خانواده‌های فقیر با افزایش نرخ اجاره‌بها در این منطقه و مسائلی از این دست به ساخت آلونک‌های محقری با کمک دیگر اهالی منطقه مجبور شدند. شهرداری با اطلاع از این ماجرا اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری ماموران اجرایی خود را به این منطقه فرستاد تا با تجهیزات کامل به تخریب املاک غیرقانونی مبادرت کنند.

آلونک آسیه پناهی که تخریب شدشبکه‌های اجتماعیگفته می‌شود که مأموران شهرداری ابتدا با مقاومت ساکنان مواجه شده و در مراجعه بعدی با پرتاب گاز اشک‌آور در داخل خانه‌ها، مردم را از خانه‌ها فراری داده و منازل را تخریب کرده‌اند.به هر روی، تصاویر منتشر شده از تخریب سکونت‌گاه محقر زن کرمانشاهی در حالی که همزمان ساختمان‌های مدرن در همان منطقه دیده می‌شود، واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی برانگیخته است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

هر وقت انقلابیون با رهبری امام برای کشور یک پیروزی کسب میکنند نتیجه این می شود که پس از حمله به عین الاسد و خرد کردن ابهت امریکا داستان هواپیما و بعد از رسیدن پنج کشتی سوخت که هم خام فروشی و هم ابهت امریکا یکجا نابود می شود مرگ ساختگی پیرزنی را بهانه میکنند ديدن اين تصوير دلخراش قلب انسان رو جريحه دار ميكنه . خدايا چي داره به سرمون مياد ، رحم و مروتمون كجا رفته؟ آسیه_پناهی كرمانشاه كورد

Iran کمپین اعتصابات برای نجات زنان دربند واسیر حاکمیت اخوندی اعتصاب درسطح گسترده خواهد بود . اعتصاب

قتل رومینا تابوی جنایات در 'خانه پدری' را شکسته است | DW | 31.05.2020 قتل فجیع رومینا، دختر ۱۳ ساله تالشی، به دست پدرش همچنان یکی از موضوعات مهم رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است. این واقعه باعث شده است که رسانه‌ها و سیاستمداران وارد بحثی شوند که تاکنون تابو به‌شمار می‌رفت. Iran_called_on_the_United_States_to_listen_to_the_people_of_its_country گفتی ۱۳ ساله. از تجاوز ترامپ و رفیق موسادیش به دختر ۱۳ ساله هم که تازه لو رفته یه خبر بزنین ممنون.👇 چه کسانی فرقه تبهکار ملایان را به ایران کادو دادن ،چرا در زمان شاهنشاه آریامهر این اتفاقات در ایران نمی افتاد ؟ کارتر دموکرات و وقایع امروز آمریکا هم از دموکراتها نشئت میگیرد

واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لامایک مقام دولتی چین نیز به مانند ایران در واکنش به کشته شدن جروج فلوید با هشتگ «نمی‌توانم نفس بکشم» دولت آمریکا را مسخره کرد. کس ننه همتون در اروپا تخمای آمریکا رو هم نمیتونید بخورید این معترضا وقتی تو ایران هواپیما زدن دقیقا داشتن چه گوهی میل می کردن بدون تردید کشته شدن جورج فلوید دراثرخشونت عنان گسیخته پلیس نژادپرست آمریکا تنها بهانه ای برای فوران آتش خشم پنهان شده درزیر خاکستر اثرات تبعیض های نژادی قومی زبانی ومذهبی درجامعه راسیسم آمریکاودر سطح منتسبان به دولت است

کشف ۳۰ هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب در 'یک جمع‌آوری سطحی' | DW | 30.05.2020مدیرکل دفتر بازرسی وزارت علوم ایران می‌گوید فقط در یکی از بازدیدهای ماموران این وزارتخانه ده‌ها هزار مدرک جعلی کشف شده است. این اتفاق شش سال پس از صدور دستور رئیس جمهوری ایران برای برخورد با خرید و فروش مدرک رخ داد. هر چند به صحت این مطلب مشکوکم. ولی اگر صحت دارد همه را باید باطل کنند. حق دیگران را ضایع نکنند.

کرونا در ایران؛ 63 فوتی و 2516 مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران ؛ 63 فوتی و 2516 مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشته

تنها در یک روز بیش از ۸ هزار مورد جدید کووید۱۹ در هند گزارش شده استبخش انگلیسی صدای آمریکا - هند طی تنها یک روز ۸ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داده است که بالاترین رقم روزانه ابتلا در این کشور است.. به گزارش وزارت بهداشت هند در روز یکشنبه ۱۱ خرداد، هند رو ولش از آمریکا چه خبر . الحمدلله

دختربچه ۱۰ ساله در شرق الجزایر پس از شکنجه در مراسم جن‌گیری جان باختاین دختر روز چهارشنبه در خانه پدر و مادرش قربانی مراسم «رقیه» شده است. تف به خرافات AyatollahJack وای چقدر وحشتناک این دیگه چه کاریه امان از خرافه پرستی 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ خاک بر سرتون با این عقاید تخمیتون😎