پروازهای ایران به ترکیه دوباره متوقف شد

19/07/2020 01:35:00 ب.ظ

در حالی که طی روزهای گذشته و براساس توافقات صورت گرفته پروازهای مسافری به مقصد ترکیه راه اندازی شده بود، مجددا متوقف شد.

پروازهای ایران به ترکیه دوباره متوقف شد در حالی که طی روزهای گذشته و براساس توافقات صورت گرفته پروازهای مسافری به مقصد ترکیه راه اندازی شده بود، مجددا متوقف شد.

در حالی که طی روزهای گذشته و براساس توافقات صورت گرفته پروازهای مسافری به مقصد ترکیه راه اندازی شده بود، مجددا متوقف شد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی امروز روز گذشته درباره راه اندازی پروازهای خارجی به ایران گفته بود شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین پروازهای خود را به مقاصد مختلف از جمله ایران پس از هواپیمایی کشور امارات راه اندازی کردند.

وی درباره شرایط این پرواز نیز این گونه توضیح داد که هواپیمایی ترکیه داشتن گواهی سلامت و پر کردن به صورت خود اظهاری را به عنوان شروط خود در نظر گرفته و پروازهایش را به مقاصدی مانند تهران، اصفهان و شیراز آغاز کرده است.در این راستا برخی ایرلاین‌های داخلی بلیت پرواز را به ترکیه را فروخته بودند اما شب گذشته سازمان هواپیمایی این کشور پرواز از ایران به ترکیه را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

هشدار به لوفت‌هانزا نسبت به از سرگیری پروازهای خود به تهران | DW | 19.07.2020خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا درخواست کرده‌اند برای پرواز به ایران شروطی تعیین کند. لوفت‌هانزا در هماهنگی با شماری از شرکت‌های هواپیمایی تصمیم دارد پرواز به ایران را به تدریج عادی سازد.

از سرگیری پروازهای قطر و ترکیه به ایران بعد از اماراتاز سرگیری پروازهای قطر و ترکیه به ایران بعد از امارات دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از راه‌اندازی پروازهای قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین به مقاصد مختلف کشور بعد از هواپیمایی امارات خبر داد و گفت: به زودی پروازهای ایرلاین‌های داخلی نیز از سرگرفته خواهد شد.

از سرگیری پروازهای امارات به تهران پس از ۶ ماهپس از شش ماه توقف، پروازهای خطوط هوایی امارات به تهران مجددا از سر گرفته شد و صبح امروز اولین پرواز در فرودگاه امام خمینی تهران به زمین نشست.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 199 هزار و 834 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 199 هزار و 834 نفر رسید وزیر بهداشت ترکیه: تعداد بیماران اینتوبه و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در حال افزایش است. شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه با شناسایی 926 مورد جدید به 217 هزار و 799 و جان‌باختگان با مرگ 18 مبتلا طی شبانه‌روز گذشته به 5458 نفر افزایش یافت

ترکیه به تانزانیا محموله کمک‌های پزشکی ارسال کرد

ارمنستان به مناطقی که آذربایجان و ترکیه پروژه مشترک دارند حمله می‌کند

به گزارش ایسنا، طی ماه‌های گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا پروازهای مسافری در دنیا متوقف شده و هواپیماهای بسیاری در این راستا زمین گیر شدند اما از حدود یک ماه گذشته بسیاری از کشورها در پی مذاکرات  و تفاهم‌های دو جانبه پروازهای خود را به مقاصد مختلف البته با در نظر گرفتن شروطی خاص و پروتکل‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مجددا راه اندازی کردند.مسئولان شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا اعلام کرده‌اند که از ماه سپتامبر سال جاری پروازهای خود به تهران را از سر خواهند گرفت.به گزارش ایسنا، شرکت هواپیمایی امارات از روز گذشته پروازهای خود به تهران را آغاز و اعلام کرد که مسافران ایرانی اگر می‌خواهند به این کشور سفر کنند باید شرایط خاصی داشته باشند و آن این‌که تست PCR منفی خود را از آزمایشگاه‌های معتبری که در سایت این ایرلاین خارجی در استان‌ تهران، شیراز و اصفهان اعلام شده است بگیرند و در صورت منفی بودن جواب آن تا قبل از ۹۶ ساعت از دریافت جواب منفی تست اقدام به پرواز کنند.۲۶ تیر ۱۳۹۹ پایان پست توییتر شماره از @emirates خطوط هواپیمایی امارات همچنین اعلام کرده که پروازهایش به شهرهای گوانگ‌ژو، آدیس آبابا و اسلو را از سر خواهد گرفت که با شهرهای جدید، مجموعا ۶۲ مقصد با این هواپیماهای شرکت قابل دسترس خواهد بود.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی امروز روز گذشته درباره راه اندازی پروازهای خارجی به ایران گفته بود شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین پروازهای خود را به مقاصد مختلف از جمله ایران پس از هواپیمایی کشور امارات راه اندازی کردند. وی درباره شرایط این پرواز نیز این گونه توضیح داد که هواپیمایی ترکیه داشتن گواهی سلامت و پر کردن به صورت خود اظهاری را به عنوان شروط خود در نظر گرفته و پروازهایش را به مقاصدی مانند تهران، اصفهان و شیراز آغاز کرده است. روزنامه"ولت ام زونتاگ" روز یکشنبه ۱۹ ژوئیه (۲۹ تیر) با انتشار گزارشی به نامه خانواده قربانیان پرواز"پی‌اس‌۷۵۲" به شرکت لوفت‌هانزا پرداخته است. در این راستا برخی ایرلاین‌های داخلی بلیت پرواز را به ترکیه را فروخته بودند اما شب گذشته سازمان هواپیمایی این کشور پرواز از ایران به ترکیه را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد. وی با بیان این‌که تقریبا همه ایرلاین‌های داخلی قبل از شیوع ویروس کرونا به امارات پرواز داشتند، تصریح کرد: اگر تقاضا برای سفرهای هوایی به شرایط عادی برگردد ایرلاین‌های داخلی نیز برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرواز به دوبی را انجام داده و آن را اعلام خواهند کرد. رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در اینباره به ایسنا گفت:  در دوران شیوع ویروس کرونا، همه کشورها براساس وضعیت بهداشتی خودشان  برای راه اندازی یا توقف پروازهای خارجی‌شان تصمیمات مختلفی اتخاذ کرده‌اند و اخیرا ترکیه به خاطر شیوع این بیماری پروازها خارجی خود را برای برخی از کشورها از جمله ایران به تعویق انداخت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبرگزاری فرانسه (AFP) با انتشار گزارشی از برلین به خواست‌های خانواده قربانیان حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری یاد شده اشاره کرده است. وی با بیان این که ترکیه هنوز پروازهای خود را به ایران را شروع نکرده بود در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تکلیف مردم بابت بلیت‌های که به مقصد ترکیه خریده‌اند چه می‌شود گفت: شرکت‌های هواپیمایی برابر مقررات عمل می کنند و مردم برای پیگیری این موضوع می‌تواند به آنها مراجعه کنند." سازمان ایمنی هوانوردی اروپا روز گذشته اخطار داد که هواپیماهای مسافربری که از آسمان ایران عبور می کنند با خطر شلیک پدافند هوایی این کشور به دلیل"سوءشناسایی" روبرو هستند.

انتهای پیام . حمله موشکی سپاه به این هواپیمای مسافربری باعث کشته شدن همه سرنشینان این پرواز شد. اسعدی سامانی گفت: اگر وضعیت شیوع ویروس کرونا بهبود پیدا کند قطعا سفرهای خارجی هوایی نیز افزایش خواهد یافت و ایرلاین‌های داخلی می‌توانند پروازهای بین‌المللی خود را از سر بگیرند.