پاسخ مسکو به ایروان؛ درگیری‌ها در خاک ارمنستان جریان ندارد

10/08/1399 03:32:00 ب.ظ

وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به درخواست کمک مجدد ایروان از مسکو، اعلام کرد که درگیری‌ها در خاک ارمنستان جریان ندارد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به درخواست کمک مجدد ایروان از مسکو، اعلام کرد که درگیری‌ها در خاک ارمنستان جریان ندارد. - خبرگزاری آناتولی 31.10.2020 مسکو/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به درخواست مجدد نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان از مسکو برای کمک به این کشور اعلام کرد: درگیری‌ها در خاک ارمنستان جریان ندارد.

درصورت انتقال درگیری‌های نظامی مستقیم به خاک ارمنستان، مسکو با تمام وجود از این کشور حمایت خواهد کرد.

این وزارت‌خانه در بیانیه با اشاره به توافق‌نامه دوستی‌، همکاری و پشتیبانی متقابل که روسیه با ارمنستان در سال 1997 امضا کرده، تاکید کرد:"ما پایبندی روسیه به تعهدات خود در قبال جمهوری ارمنستان، از جمله به پیمان دوستی، همکاری و کمک متقابل بین روسیه و ارمنستان، مربوط به سال 1997 را متعهد هستیم. طبق این پیمان، در صورت انتقال مستقیم درگیری‌های نظامی به خاک ارمنستان، روسیه تمامی کمک‌های لازم را به ایروان ارائه خواهد داد".

در این بیانیه همچنین تاکید شده که مسکو بار دیگر از طرف‌های درگیر در قره باغ کوهستانی می‌خواهد آتش‌بس فوری در منطقه برقرار شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

تظاهرات مردم ژنو در اعتراض به حملات ارمنستان علیه غیرنظامیان در آذربایجان

۱۰۰هزار مبتلا در یک‌روز؛ شیوع کرونا در آمریکا چهار روز به انتخابات رکورد زدروز جمعه دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا گزارشی ۷۱ صفحه‌ای را منتشر کردند که عملکرد دولت ترامپ در واکنش به این بیماری همه‌گیر را «در میان یکی از بدترین شکستهای رهبری در تاریخ آمریکا» قرار می‌داد که باعث شده بود دست‌کم ۶ میلیون آمریکایی فقیر و میلیون‌ها نفر بیکار شوند وقتی به دکتر محبوب آمریکایی ها میگی احمق ( دکتر فاوچی ) وقتی تو کارزار های انتخاباتی طرفدارانت مثل گوساله تو هم میلولن بی ماسک ، وقتی خودت در حالی که کرونا گرفتی ، کرونا رو مسخره میکنی نتیجه این میشه جناب کله نارنجی. چرا بقیه کشورارو نمیگی..لعنت بر مدیای چپ جهانی فعلا اروپا ركوردداره شما نميخواد نگران امريكا ٤ روز مونده به انتخاباتات بشي

افزایش قربانیان زلزله در ترکیه به ۲۴ نفر/تعداد پس‌لرزه‌ها به ۲۰۰ نزدیک شدافزایش قربانیان زلزله در ترکیه به ۲۴ نفر تعداد پس‌لرزه‌ها به ۲۰۰ نزدیک شد در پی زمین‌لرزه روز جمعه، ۲۴ تن در مناطق ساحلی غرب ترکیه جان خود را از دست داده‌اند و در جزیره ساموس یونان نیز دو نفر به دلیل ریزش دیوار فوت کرده‌اند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 41 هزار و 334 نفر رسید

دستگیری 16 فرد مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش در سامسوننیروهای امنیتی ترکیه طی عملیاتی در سامسون 16 تبعه خارجی مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در اروپا؛ آغاز قرنطینه سراسری دوم در بلژیک و درگیری در بارسلونسخنگوی پلیس بارسلون شمار تظاهرکنندگان را ۷۰۰ نفر ذکر کرده و گفته است که برخی از آنها به سوی پلیس «اشیا خطرناک» پرتاب کرده‌اند.