پاریس به کابل: زندانیان طالبان که شهروندان فرانسوی را کشتند آزاد نکنید

26/05/1399 12:04 ب.ظ

سرنوشت ۴۰۰ زندانی باقی‌مانده طالبان یکی از مهم‌ترین پیش‌شرط‌های گروه طالبان برای شرکت در مذاکرات رو در رو و گفتگوهای بین افغانی برای حصول به توافق صلح عنوان شده است.

سرنوشت ۴۰۰ زندانی باقی‌مانده طالبان یکی از مهم‌ترین پیش‌شرط‌های گروه طالبان برای شرکت در مذاکرات رو در رو و گفتگوهای بین افغانی برای حصول به توافق صلح عنوان شده است. در حالیکه مقامات دولت افغانستان شروع به آزادی ۴۰۰ زندانی «خطرناک» باقیمانده طالبان کرده‌اند، پاریس با انتشار بیانیه‌ای با رهایی بخشی از این «مجرمان» که دستشان به خون شهروندان فرانسوی آلوده است، مخالفت کرد.

دولت فرانسه در این بیانیه از کابل خواسته است آن دسته از مجرمان که از آنها به عنوان «تروریست» یاد و نقش آنها در کشتن شهروندان فرانسوی در افغانستان محرز شده است را از زندان آزاد نکند. در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه آمده است که این کشور به ویژه نگران است که در میان زندانیان آزاد شده شماری از تروریست‌هایِ محکوم به دست داشتن در کشتن شهروندان فرانسوی در افغانستان حضور داشته باشند.

وزارت امور خارجه فرانسه در ادامه این بیانیه به شدت با آزادی محکومانی که جرائم آنها متوجه اتباع فرانسه بوده مخالفت کرده است. فرانسه در عین حال همواره اعلام کرده که خواهان پایان یافتن مناقشه داخلی در افغانستان است و از فرایند صلح جاری در این کشور که تبادل زندانیان یکی از شروط مطرح شده از سوی طالبان برای تحقق آن است، حمایت می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

واکنش‌ها به رد پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت - BBC News فارسیرئیس جمهوری ایران، از رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی کشورش استقبال کرده و آن را موفقیتی بزرگ برای ایران خوانده است.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار 551 نفر رسیدشمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با شناسایی 45 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 551 نفر و شمار قربانیان نیز به 1370 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

رونالدینیو: ستاره برزیلی که از پادشاهی در بارسلونا به زندانی در پاراگوئه رسید - BBC News فارسیلبخندی شیرین با دندان‌های خرگوشی و حرکات حیرت‌انگیز تکنیکی با توپ از جمله نگاه کردن به یک سو و پاس دادن به سمت دیگر، مشخصه بازیکنی است که به شاعر فوتبال معروف شده؛ رونالدینیو در دوران اوجش در بارسلونا ستاره‌ای مهار نشدنی بود.

موارد روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه به بالای 3 هزار نفر رسیدشمار موارد ابتلای روزانه در فرانسه پس از مدتی دوباره از مرز 3 هزار نفر عبور کرد. - خبرگزاری آناتولی

فراخوان سازمان ملل برای کمک ۵۶۵ میلیون دلاری به لبنانجامعه بین‌المللی پیش‌تر نسبت به نحوه در اختیار قرار دادن کمک‌های به لبنان تردیدهایی را مطرح و با توجه به تشکیلات ضعیف دولتی و فساد حاکم بر دستگاه اجرایی این کشور تاکید کرده بود که کمک‌ها باید تحت نظارت در اختیار سازمان‌ها و نهاد‌های غیردولتی فعال در این کشور قرار گیرد.

ترامپ برای آزادی خبرنگار آمریکایی به بشار اسد نامه نوشته - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ماه مارس امسال برای آزادی آستین تایس، خبرنگاری که در سوریه مفقود شده به بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه نامه نوشت. مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تائید کرده که آقای ترامپ در این نامه پیشنهاد 'گفت‌و‌گوی' مستقیم برای آزادی این شهروند آمریکایی را مطرح کرده بود.