ویمبلدون؛ بیست سال از پیروزی حماسی فدرر مقابل سمپراس گذشت - BBC News فارسی

07/04/1400 10:56:00 ق.ظ

ویمبلدون؛ بیست سال از پیروزی حماسی فدرر مقابل سمپراس گذشت

در ویمبلدون ۲۰۰۱ یک نوجوان با استعداد مقابل قهرمان چند دوره اخیر مسابقات قرار گرفت. این بازی تبدیل به دیداری کلاسیک شد، تنها مسابقه رسمی که دو اسطوره تنیس جهان مقابل هم ایستادند. فدرر سرویس دومش را روی بک‌هند سمپراس زد و سپس توپ برگشتی را با یک فورهند قدرتمند به سمت دیگر زمین...

فدرر سرویس دومش را روی بک‌هند سمپراس زد و سپس توپ برگشتی را با یک فورهند قدرتمند به سمت دیگر زمین حریف آمریکایی زد. سمپراس خودش را به توپ رساند و آن را با ضربه‌ای مستقیم (دان د لاین) برگرداند، این توپ اگر عبور می‌کرد، سرویس فدرر شکسته شده بود، اما به تور برخورد کرد. کار دوباره به تساوی کشید اما فدرر دو امتیاز بعدی را گرفت و ۴-۵ جلو افتاد.

او گفت: "بعد از ست چهارم که پیت برنده شد با خودم فکر کردم، خب این از لحظه‌های حساس مسابقه است که او خیلی خوب بازی می‌کند، اما کنجکاو بودم که راجر چه خواهد کرد. وقتی راجر از آن گیمی که منجر به نتیجه ۴-۴ شد، موفق بیرون آمد با خود گفتم، خدای من این بچه زیر فشار خیلی خوب بازی می‌کند.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دو تصویر متفاوت از افغانستان؛ آوارگی و ایستادگی مقابل طالبان | DW | 26.06.2021عملیات نظامی طالبان شدت گرفته، برخی خبرها حاکی از آوارگی هزاران خانواده است و برخی خبر از ایستادگی مردم می‌دهند. درباره مناطقی که طالبان تصرف کرده و مناطق پس گرفته شده از آنها گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر می‌شود. کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که زنان افغان هم علیه طالبان مسلح شدند به تاسی از زنان کورد علیه داعش متاسفانه جهت رویداد های سیاسی به نفع طالبان در حال تغییر است. بازگشت طالبان در غیاب عدم بازسازی ارتش افغانستان نتایج خطرناک برای افغانستان و منطقه دارد

فرزانه فصیحی، دونده ایرانی دوی ۱۰۰ متر به المپیک می‌رود - BBC News فارسیبراساس اعلام کمیته بین‌المللی المپیک ایران، فرزانه فصیحی، دونده دوی ۱۰۰ متر، به عنوان نهمین ورزشکار زن به المپیک توکیو اعزام خواهد شد. خانم فصیحی دومین دونده ۱۰۰ متر زن ایرانی در تاریخ است که به المپیک اعزام می‌شود، پیش از او سیمین صفامهر در المپیک ۱۹۶۴ شرکت کرده بود.

بدمینتون‌باز زن ایرانی به المپیک رسید - BBC News فارسیبنا به اعلام فدراسیون بدمینتون ایران، ثریا آقایی توانسته است سهمیه حضور در المپیک را بگیرد.

جورج بست؛ چگونه اسطوره منچستریونایتد راهی تیمی محلی شد - BBC News فارسیجورج بست فقط ۲۸ سال داشت. بازیکن نابغه‌ای که وقتی در اوج بود و برای منچستر یونایتد مسابقه می‌داد، در زمین معجزه می‌کرد. مقصد بعدی او اما باورنکردنی بود: دانستابل تاون.

یورو ۲۰۲۰؛ چرا انگلیس نباید در مرحله حذفی نگران باشد؟ - BBC News فارسیآلن شیرر کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس و کارشناس کنونی بی‌بی‌سی می‌گوید که به دلایل مختلف نسبت به امکان حضور تیم ملی فوتبال انگلیس در فینال یورو ۲۰۲۰ خوشبین است؛ البته اگر این تیم بتواند از سد آلمان در مرحه یک‌هشتم نهایی مسابقات عبور کند. bbcpersian رژیم میداند که مردم به واکسن‌هایش اعتماد ندارند، به همین دلیل خامنه‌ای را آورد جلوی دوربین و چیزی را به او تزریق کرد تا مردم به واکسن زدن تشویق شوند. به سایبری‌هایش هم گفته برای واکسن زدن تبلیغ کنند، و به زودی واکسن زدن را اجباری خواهد کرد تا پروژه نسل‌کشیِ ایرانیان را اجرا کند.

متوسط قیمت هر متر خانه از ۲۹ میلیون گذشتمتوسط قیمت هر متر خانه از ۲۹ میلیون تومان گذشت طبق اعلام بانک مرکزی، در خرداد امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۲۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بوده است که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۳ و ۵۶.۶ درصد افزایش یافته است. دلخوش به این مقدار نباشید. دلخوش نباشید که فقط مسکن میسازیم راه میسازیم.... مملکت بی صاحب رهبری بی عرضه مدیرانی دزدورشوه گیر وپخمه