بدمینتون‌باز زن ایرانی به المپیک رسید - BBC News فارسی

05/04/1400 09:49:00 ب.ظ

ثریا آقایی اولین بدمینتون‌باز زن ایرانی که به المپیک رسید

بنا به اعلام فدراسیون بدمینتون ایران، ثریا آقایی توانسته است سهمیه حضور در المپیک را بگیرد. ۳ ساعت پیش منبع تصویر، Iranbadminton.

org بنا به اعلام فدراسیون بدمینتون ایران، ثریا آقایی توانسته است سهمیه حضور در المپیک توکیو را در این رشته بگیرد. این اولین باری است که یک ورزشکار زن ایرانی در رشته بدمینتون به المپیک می‌رود.

محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون ایران، موفقیت ثریا آقایی را "افتخاری بزرگ برای خانواده این رشته و ورزش ایران" دانسته است. ایران نتوانسته بود در دو دوره قبلی المپیک در رشته بدمینتون نماینده‌ای داشته باشد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

زلزله ۶.۸ ریشتری مناطق ساحلی اکوادور و شمال پرو را لرزاند

زلزله ای با قدرت ۶.۸ ریشتر مناطق ساحلی اکوادور و شمال پرو را لرزاند که بر اساس گزارش های اولیه دستکم ۴ کشته برجای گذاشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بعد ۵۷ سال: راه‌یابی یک زن ایرانی به دو ۱۰۰ متر المپیک | DW | 26.06.2021فرزانه فصیحی، ملی‌پوش ماده ۱۰۰ متر دوومیدانی ایران موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱‍ توکیو شد. این ورزشکار، نخستین دونده زن ایرانی در مسابقات المپیک در این ماده پس از گذشت ۵۷ سال است.

فرزانه فصیحی، دونده ایرانی دوی ۱۰۰ متر به المپیک می‌رود - BBC News فارسیبراساس اعلام کمیته بین‌المللی المپیک ایران، فرزانه فصیحی، دونده دوی ۱۰۰ متر، به عنوان نهمین ورزشکار زن به المپیک توکیو اعزام خواهد شد. خانم فصیحی دومین دونده ۱۰۰ متر زن ایرانی در تاریخ است که به المپیک اعزام می‌شود، پیش از او سیمین صفامهر در المپیک ۱۹۶۴ شرکت کرده بود.

بهمن عسگری و یلدا ولی‌نژاد به اتهام دوپینگ المپیک توکیو را از دست دادند

امپراتور ژاپن نسبت به برگزاری المپیک توکیو همزمان با ادامه بحران کرونا ابراز نگرانی کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این فرخ ملا نگهدار توده ای چپول ور شکسته ی یار فروش هست یا امپراطور لااقل بگویید اون ماسک را بردار

شوک به ورزش ایران/ دوپینگ رزمی کار شانس طلای المپیک مثبت شدتست اولیه دوپینگ یکی از چهره های شاخص ورزش رزمی ایران در المپیک توکیو مثبت اعلام شد. سید جلال چی

قم و زنانی که به اجبار تن به صیغه داده‌اند