ویدئو؛ اعتراض‌ها علیه خشونت پلیس در نیجریه ادامه دارد

25/07/1399 10:45:00 ق.ظ

اعتراض‌ها علیه خشونت پلیس در نیجریه ادامه دارد ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

از سوی دیگر ارتش نیجریه صبح پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آماده اجرای «قانون و نظم» است اما از تظاهرات مردم جلوگیری نکرد.

اغلب راهپیمایی‌های انجام شده در روز پنجشنبه مسالمت‌آمیز بود و تنها در یک مورد در محله‌ای در مرکز شهر لاگوس شش نفر از سوی افراد مسلح به باتون و قمه بازداشت و سوار اتوبوس‌های مخصوص شدند..شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1396 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 298 هزار و 368 نفر رسید..وزیر امور خارجه آمریکا ضمن انتقاد از عضویت چین و روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد٬ این اقدام را محکوم کرد..شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 32 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 40 هزار و 26 نفر افزایش یافت..

.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه از مرز 298 هزار نفر گذشت

انتقاد آمریکا از انتخاب چین و روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل

شمال مبتلایان به کرونا در افغانستان از 40 هزار نفر فراتر رفت

نتیجه نظرسنجی یورونیوز؛ آیا مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا از حضور در اتحادیه اروپا راضی‌اند؟همزمانی بحران اقتصادی و سلامت با اختلافات عمیق داخلی، اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی بی‌سابقه روبرو کرده است. در چنین شرایطی مردم سه کشور بنیانگذار اتحادیه اروپا یعنی فرانسه، آلمان و ایتالیا چه احساسی نسبت به این اتحادیه دارند؟ این سوال نظرسنجی جدید یورونیوز است.

شناسایی بیش از ۱۵۰۰ مکان غیر ایمن و پرخطر در اهواز

کدام یک از رفتارهای ماموران امنیتی در حین بازجویی غیرقانونی است؟اینا که همه رو انجام میدن پیش کی بری شکایت کنی صدای دادخواهی پیش کی بلند کنی این همه اعتراف اجباری رو با همین روشها از آزادی خواهان میگیرن