وقتی گوگل می‌خواهد تسلیت مردم ایران به لبنانی‌ها را «تبریک» جلوه دهد+توئیت ظریف- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

05/08/2020 10:17:00 ب.ظ

سرویس ترجمه گوگل (google translate) در حالی تعمداً عبارت «تسلیت به لبنان» را از فارسی به انگیسی یا عربی، به اشتباه «لبنان تبریک» ترجمه می‌کند که اگر ترجمه عبارت فارسی «آمریکا تسلیت» یا «اسرائیل تسلیت» خواسته شود، ترجمه درست ارائه می‌شود.

لبنان, انفجار بندر بیروت

ترجمه اشتباه گوگل به نفع رژیم صهیونیستی ظريف: وقتی فارسی‌زبان‌ها میخواهند تسلیت خودشان به مردم لبنان را به عربی یا انگلیسی ابراز کنند،گوگل‌ترنسلیت کلمه تسلیت را تبریک ترجمه میکند اگر کسی بخواهد به اسرائیل یا آمریکا تسلیت بگوید از این نقص فنی خبری نیست

سرویس ترجمه گوگل (google translate) در حالی تعمداً عبارت «تسلیت به لبنان » را از فارسی به انگیسی یا عربی، به اشتباه « لبنان تبریک» ترجمه می‌کند که اگر ترجمه عبارت فارسی «آمریکا تسلیت» یا «اسرائیل تسلیت» خواسته شود، ترجمه درست ارائه می‌شود.

، سرویس ترجمه گوگل (google translate) در اقدامی که نه از نقص فنی سرویس ترجمه بلکه از بی‌اخلاقی مسئولان این شرکت آمریکایی حکایت دارد، در مقابل عبارت فارسی «تسلیت به لبنان»، عبارت انگلیسی «Congratulations to Lebanon» یا عبارت عربی «مبروک للبنان» را ارائه می‌کند که به معنای «تبریک به لبنان» است.

سرویس ترجمه گوگل در حالی چنین اشتباه فاحشی را در مورد ترجمه «تسلیت به لبنان» مرتکب می‌شود که اگر به جای کلمه لبنان،کلمات «آمریکا» یا «اسرائیل» در این عبارت فارسی قرار گیرند، ترجمه درست ارائه می‌شود که این مسئله نشان می‌دهد که مشکل ناشی از یک اشتباه فنی در سرویس ترجمه نیست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

ظریف: گوگل پیام تسلیت به مردم لبنان را تبریک ترجمه می‌کندظریف در پیامی نوشت، سرویس ترجمه گوگل وقتی فارسی‌زبانان می‌خواهند به زبان عربی یا انگلیسی به مردم لبنان تسلیت بگویند، [سرویس ترجمه] گوگل آن را 'تبریک' ترجمه می‌کند. اما وقتی کسی بخواهد به اسرائیل یا ایالات متحده تسلیت بگوید، چنین 'اشتباه فنی' وجود ندارد

برایان هوک: ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زندبرایان هوک: ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زند برایان هوک در پاسخ به پرسشی در نشست سالانه امنیتی اَسپِن گفت که آمریکا از برجام خارج شده و ایرانی‌ها مدام اروپایی‌ها را تهدید می‌کنند.

چرا ایران و عربستان به توافق نمی‌رسند؟فریدون‌ مجلسی گفت‌: عربستان و امارات به دلیل اینکه خود را پایبند به عهدنامه ملک‌عبدالله می‌دانند، مدافع موجودیت اسرائیل هستند. این در حالی است که این نظریه برای جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی قابل پذیرش نیست و به همین خاطر عملاً شانس همکاری اقتصادی با بخش مهم خاورمیانه را از دست داده‌ایم.

فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنندوزارت خارجه فرانسه اعلام کرد از تاریخ اول ماه اوت، صدور ویزای توریستی در سفارت این کشور در تهران متوقف شده است.

جمشید شارمهد 'در امارات متحده عربی ربوده و به ایران منتقل شد' - BBC News فارسیخانواده جمشید شارمهد، رئیس سازمان تندر، می گوید که او در جریان سفری به امارات متحده عربی در دبی توسط ماموران حکومت ایران ربوده و به ایران منتقل شد.

ایران آماده ارسال کمک های پزشکی و دارویی به بیروت استرئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای لبنان ی خود با ابراز تاثر از حادثه ناگوار انفجار مهیب در بندر شهر بیروت و جان باختن و مجروح شدن جمعی از شهروندان آن کشور، تاکید کرد که تهران در راستای اقدامات انسان‌دوستانه، آماده ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی و مداوای مجروحان و سایر مساعدت‌های درمانی لازم است و امیدوار است هر چه سریع‌تر ابعاد این حادثه مشخص و آرامش به این شهر بازگردد.

خبرگزاری تسنیم ، سرویس ترجمه گوگل (google translate) در اقدامی که نه از نقص فنی سرویس ترجمه بلکه از بی‌اخلاقی مسئولان این شرکت آمریکایی حکایت دارد، در مقابل عبارت فارسی «تسلیت به لبنان»، عبارت انگلیسی «Congratulations to Lebanon» یا عبارت عربی «مبروک للبنان» را ارائه می‌کند که به معنای «تبریک به لبنان» است.محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه‌شب در پیامی توییتری نوشت: وقتی فارسی‌زبانان می‌خواهند به زبان عربی یا انگلیسی به مردم لبنان تسلیت بگویند، [سرویس ترجمه] گوگل آن را"تبریک" ترجمه می‌کند.نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه ۱ ۵ مرداد گفت، ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زند.سعید شمس- خاورمیانه از آنجا که منبع تامین نفت جهان است، شاهراه مناسبات نظام بین‌الملل قلمداد می‌شود.

سرویس ترجمه گوگل در حالی چنین اشتباه فاحشی را در مورد ترجمه «تسلیت به لبنان» مرتکب می‌شود که اگر به جای کلمه لبنان،کلمات «آمریکا» یا «اسرائیل» در این عبارت فارسی قرار گیرند، ترجمه درست ارائه می‌شود که این مسئله نشان می‌دهد که مشکل ناشی از یک اشتباه فنی در سرویس ترجمه نیست. در همین راستا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد: وقتی فارسی‌زبانان می‌خواهند تسلیت خود به لبنانی‌ها را به زبان عربی یا انگلیسی ابراز کنند، سرویس ترجمه گوگل، آن را «تبریک» ترجمه می‌کند. خبر تکمیل می‌شود. اما این «اشتباه فنی» برای کسی که بخواهد به اسرائیل یا آمریکا تسلیت بگوید، وجود ندارد.» مشاور وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که رژیم ایران از سال ۲۰۱۲ بیش از ده میلیارد دلار در عراق، سوریه، و لبنان هزینه کرده است. در گوگل چه می‌گذرد؟ .