لبنان, انفجار بندر بیروت, لبنان

لبنان, انفجار بندر بیروت

وقتی گوگل می‌خواهد تسلیت مردم ایران به لبنانی‌ها را «تبریک» جلوه دهد+توئیت ظریف- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

سرویس ترجمه گوگل (google translate) در حالی تعمداً عبارت «تسلیت به لبنان» را از فارسی به انگیسی یا عربی، به اشتباه «لبنان تبریک» ترجمه می‌کند که اگر ترجمه عبارت فارسی «آمریکا تسلیت» یا «اسرائیل تسلیت» خواسته شود، ترجمه درست ارائه می‌شود.

05/08/2020 10:17:00 ب.ظ

ترجمه اشتباه گوگل به نفع رژیم صهیونیستی ظريف: وقتی فارسی‌زبان‌ها میخواهند تسلیت خودشان به مردم لبنان را به عربی یا انگلیسی ابراز کنند،گوگل‌ترنسلیت کلمه تسلیت را تبریک ترجمه میکند اگر کسی بخواهد به اسرائیل یا آمریکا تسلیت بگوید از این نقص فنی خبری نیست

سرویس ترجمه گوگل (google translate) در حالی تعمداً عبارت «تسلیت به لبنان » را از فارسی به انگیسی یا عربی، به اشتباه « لبنان تبریک» ترجمه می‌کند که اگر ترجمه عبارت فارسی «آمریکا تسلیت» یا «اسرائیل تسلیت» خواسته شود، ترجمه درست ارائه می‌شود.

، سرویس ترجمه گوگل (google translate) در اقدامی که نه از نقص فنی سرویس ترجمه بلکه از بی‌اخلاقی مسئولان این شرکت آمریکایی حکایت دارد، در مقابل عبارت فارسی «تسلیت به لبنان»، عبارت انگلیسی «Congratulations to Lebanon» یا عبارت عربی «مبروک للبنان» را ارائه می‌کند که به معنای «تبریک به لبنان» است.

واکنش رئيس جمهور آذربایجان به رزمایش رزمی ایران در مرز دو کشور هفت خان ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس/ نوبت دهی دیرهنگام دفاتر کفالت؛ 'مهم‌ترین خان' زخمی شدن 3 نفر در آتش‌سوزی یکی از مراکز تحقیقاتی سپاه پاسداران ایران

سرویس ترجمه گوگل در حالی چنین اشتباه فاحشی را در مورد ترجمه «تسلیت به لبنان» مرتکب می‌شود که اگر به جای کلمه لبنان،کلمات «آمریکا» یا «اسرائیل» در این عبارت فارسی قرار گیرند، ترجمه درست ارائه می‌شود که این مسئله نشان می‌دهد که مشکل ناشی از یک اشتباه فنی در سرویس ترجمه نیست.

ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

چشم‌انداز: مقصر مرگ مشکوک شاهین ناصری، شاهد شکنجه نوید افکاری چه کسی است؟

پس از دو روز از انتشار گزارش‌ها درباره جان باختن شاهین ناصری در زندان سازمان زندان‌ها مرگ او را تایید کرد. از جزییات مرگ او که شاهد شکنجه نوید افکاری بود چه ...

ظریف: گوگل پیام تسلیت به مردم لبنان را تبریک ترجمه می‌کندظریف در پیامی نوشت، سرویس ترجمه گوگل وقتی فارسی‌زبانان می‌خواهند به زبان عربی یا انگلیسی به مردم لبنان تسلیت بگویند، [سرویس ترجمه] گوگل آن را 'تبریک' ترجمه می‌کند. اما وقتی کسی بخواهد به اسرائیل یا ایالات متحده تسلیت بگوید، چنین 'اشتباه فنی' وجود ندارد

برایان هوک: ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زندبرایان هوک: ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زند برایان هوک در پاسخ به پرسشی در نشست سالانه امنیتی اَسپِن گفت که آمریکا از برجام خارج شده و ایرانی‌ها مدام اروپایی‌ها را تهدید می‌کنند.

چرا ایران و عربستان به توافق نمی‌رسند؟فریدون‌ مجلسی گفت‌: عربستان و امارات به دلیل اینکه خود را پایبند به عهدنامه ملک‌عبدالله می‌دانند، مدافع موجودیت اسرائیل هستند. این در حالی است که این نظریه برای جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی قابل پذیرش نیست و به همین خاطر عملاً شانس همکاری اقتصادی با بخش مهم خاورمیانه را از دست داده‌ایم.

فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنندوزارت خارجه فرانسه اعلام کرد از تاریخ اول ماه اوت، صدور ویزای توریستی در سفارت این کشور در تهران متوقف شده است.

جمشید شارمهد 'در امارات متحده عربی ربوده و به ایران منتقل شد' - BBC News فارسیخانواده جمشید شارمهد، رئیس سازمان تندر، می گوید که او در جریان سفری به امارات متحده عربی در دبی توسط ماموران حکومت ایران ربوده و به ایران منتقل شد.

ایران آماده ارسال کمک های پزشکی و دارویی به بیروت استرئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای لبنان ی خود با ابراز تاثر از حادثه ناگوار انفجار مهیب در بندر شهر بیروت و جان باختن و مجروح شدن جمعی از شهروندان آن کشور، تاکید کرد که تهران در راستای اقدامات انسان‌دوستانه، آماده ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی و مداوای مجروحان و سایر مساعدت‌های درمانی لازم است و امیدوار است هر چه سریع‌تر ابعاد این حادثه مشخص و آرامش به این شهر بازگردد.