وقتی گوگل می‌خواهد تسلیت مردم ایران به لبنانی‌ها را «تبریک» جلوه دهد+توئیت ظریف- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترجمه اشتباه گوگل به نفع رژیم صهیونیستی ظريف: وقتی فارسی‌زبان‌ها میخواهند تسلیت خودشان به مردم لبنان را به عربی یا انگلیسی ابراز کنند،گوگل‌ترنسلیت کلمه تسلیت را تبریک ترجمه میکند اگر کسی بخواهد به اسرائیل یا آمریکا تسلیت بگوید از این نقص فنی خبری نیست

، سرویس ترجمه گوگل در اقدامی که نه از نقص فنی سرویس ترجمه بلکه از بی‌اخلاقی مسئولان این شرکت آمریکایی حکایت دارد، در مقابل عبارت فارسی «تسلیت به لبنان»، عبارت انگلیسی «Congratulations to Lebanon» یا عبارت عربی «مبروک للبنان» را ارائه می‌کند که به معنای «تبریک به لبنان» است.

سرویس ترجمه گوگل در حالی چنین اشتباه فاحشی را در مورد ترجمه «تسلیت به لبنان» مرتکب می‌شود که اگر به جای کلمه لبنان،کلمات «آمریکا» یا «اسرائیل» در این عبارت فارسی قرار گیرند، ترجمه درست ارائه می‌شود که این مسئله نشان می‌دهد که مشکل ناشی از یک اشتباه فنی در سرویس ترجمه نیست. در همین راستا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد: وقتی فارسی‌زبانان می‌خواهند تسلیت خود به لبنانی‌ها را به زبان عربی یا انگلیسی ابراز کنند، سرویس ترجمه گوگل، آن را «تبریک» ترجمه می‌کند. اما این «اشتباه فنی» برای کسی که بخواهد به اسرائیل یا آمریکا تسلیت بگوید، وجود ندارد. در گوگل چه می‌گذرد؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف: گوگل پیام تسلیت به مردم لبنان را تبریک ترجمه می‌کندظریف در پیامی نوشت، سرویس ترجمه گوگل وقتی فارسی‌زبانان می‌خواهند به زبان عربی یا انگلیسی به مردم لبنان تسلیت بگویند، [سرویس ترجمه] گوگل آن را 'تبریک' ترجمه می‌کند. اما وقتی کسی بخواهد به اسرائیل یا ایالات متحده تسلیت بگوید، چنین 'اشتباه فنی' وجود ندارد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

برایان هوک: ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زندبرایان هوک: ایران برای گرفتن امتیاز دست به اخاذی هسته‌ای می‌زند برایان هوک در پاسخ به پرسشی در نشست سالانه امنیتی اَسپِن گفت که آمریکا از برجام خارج شده و ایرانی‌ها مدام اروپایی‌ها را تهدید می‌کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا ایران و عربستان به توافق نمی‌رسند؟فریدون‌ مجلسی گفت‌: عربستان و امارات به دلیل اینکه خود را پایبند به عهدنامه ملک‌عبدالله می‌دانند، مدافع موجودیت اسرائیل هستند. این در حالی است که این نظریه برای جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی قابل پذیرش نیست و به همین خاطر عملاً شانس همکاری اقتصادی با بخش مهم خاورمیانه را از دست داده‌ایم.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنندوزارت خارجه فرانسه اعلام کرد از تاریخ اول ماه اوت، صدور ویزای توریستی در سفارت این کشور در تهران متوقف شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جمشید شارمهد 'در امارات متحده عربی ربوده و به ایران منتقل شد' - BBC News فارسیخانواده جمشید شارمهد، رئیس سازمان تندر، می گوید که او در جریان سفری به امارات متحده عربی در دبی توسط ماموران حکومت ایران ربوده و به ایران منتقل شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران آماده ارسال کمک های پزشکی و دارویی به بیروت استرئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای لبنانی خود با ابراز تاثر از حادثه ناگوار انفجار مهیب در بندر شهر بیروت و جان باختن و مجروح شدن جمعی از شهروندان آن کشور، تاکید کرد که تهران در راستای اقدامات انسان‌دوستانه، آماده ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی و مداوای مجروحان و سایر مساعدت‌های درمانی لازم است و امیدوار است هر چه سریع‌تر ابعاد این حادثه مشخص و آرامش به این شهر بازگردد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »